BOSE ozvocenje 147 problem!

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
nal
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 114
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:58 pm

imam en problem glede bose wooferja, pa me zanima ce se je kdo ze srecal s takim problemom. in sicer.. woofer se ne vklaplja, ce pojacam glasnost, v zvocnikah nekako "pokne" in se vklopi woofer, prej pa nedela. vklopi se tudi, ce v prtljazniku rahlo udarim po njem...moti me, ker vcasih nedela vcasih se potem vklopi, kakor mu pac pase...
je morda krivec za to kaksen slab kontakt ali kaj podobnega?
Uporabniški avatar
Kemo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: So Dec 16, 2006 6:39 pm
Vozilo: 156 SW GTA
Kraj: Ljubljana

Tudi pri mneni je bilo tako, da se je woofer vklopil šele potem, ko si pojačal glasnost. Verjetno je to normalno, tako da ti ne začne takoj ko ga vklopiš na polno nažigat...
nal
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 114
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:58 pm

hm, cisto mogoce da je tako narejeno ja. samo vseeno, mi ni normalno da se vcasih woofer sploh ne vklopi, ali pa da se kar tako sred voznje izklopi (od normalnem poslusanju,ne nabijanju)..
mikko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 189
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 11:20 pm

kdaj ma probleme ta sound ja...tudi kakšen zvočnik kdaj mal pokne.
je pa tako narejeno, da šele ko zvišaš/znižaš ton , se woofer vklopi, ampak mene to ne moti , tako je narejeno, mi je ok.
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Si ga mogoče skuril?

Moj tastar je podobno delal.
Nekaj časa je pokal, potem nič pa ko se mu je zdelo spet malo, na koncu pa ni dal več nič glasu od sebe.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
nal
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 114
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:58 pm

hm, odkar je avto v mojem lastnistvu sem z ozvocenjem delal lepo.nisem nikoli pretiraval.kako je pa s tem delal prejsnji lastnik pa nevem. ampak pomoje tudi ni kaj pretiraval.
in ti si potem kupil nov woofer? kaksna je pa cena?
sj vecino casa dela normalno, ampak vcasih pa vseeno neha delat kar tako, in mi gre na zivce da se moram sred voznje ustavit, odpret prtlaznik in malo "ruknit" po wooferjo, da se spet vklopi :)
nal
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 114
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:58 pm

mikko ja cisto verjetno da je ozvocenje tako narejeno da se woofer vklopi sele ko zvisas/znizas glasnost... vendar se mi zdi da vseeno nebi smelo ga vcasih kar naenkrat zmanjkat.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

oprostite vsem tukaj, ampak jaz še nisem slišal, da bi kateri sistem deloval tako kot se tukaj tolažite!! da bi se sub vklopil šele pri določeni glasnosti??? čemu bi bilo po vašem to namenjeno??

sicer možno da se motim, ampak se mi zdi da imate vsi probleme z stikom na zvočnikih oz subih
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

problem je nekje v kontaktu... lahko na strani ojačevalca, lahko pa na strani wooferja.... woofer se ne prižge kasenje ker bi bila to neumnost. In v končni fazi je vezan na isti ojačevalec kot sprednji zvočniki.

lp
nal
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 114
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:58 pm

mitja155 hvala za odgovor.si me kar pomiril malo. upam da je res samo to, da ni kaj hujsega(v financnem smislu). bom postimal to ko grem na servis, potem pa porocam, kaj so mojstri ugotovili :wink:
ANDRE1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 131
Pridružen: So Okt 10, 2009 7:44 pm

Si bom malo sposodil tole temo, upam da da ne bo kdo jezen. V Alfi 156 imam BOSE ozvočenje ampak mi ne štima zadeva z glasnostjo.... ko poslušam radio imam glasnost na 50 da se normalno sliši, ko poslušam cd pa nekje na 40. Ali je to normalno? Tako je že vse od nakupa avtomobila aprila letos.

Lp, Andrej
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Pri 50 imam jaz že občutek diskača v avtu, tako se dere in bobni :lol: Nekaj ti ni ok. Običajno poslušam radio pri glasnosti 30-35.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ummm... jest poslušam na 20-25, pa je čez glavo zadost... isto Bose.
ANDRE1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 131
Pridružen: So Okt 10, 2009 7:44 pm

Zanimivo ma kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Zelo verjetno ti ne dela en par zvočnikov ali kaj podobnega (mislim, da so vezani leva in desna stran posebej). Lahko je težava električne narave (varovalka, napeljava, priklop, napajanje) ali pa so problem sami zvočniki.
Odgovori
  • Informacija