Kitajski 2DIN avtoradio - izkušnje

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Gledam po alliexpresu ter podobnih straneh in se po smešno nizkih cenah (že od 50 dolarjev) prodajajo 2din avtoradiji, ki vsaj na papirju nudijo precej (android, ogromno funkcij, vsi možni vklopi...). Ko gledam cene pri nas, so vsi, ki se mi vsaj približno zdijo ok tako svinjsko dragi, da me kar mine. Vem, da se bo marsikdo zgražal nad temi "Kitajci" in jasno mi je, da po kvaliteti niso kos temu, kar se pri nas dobi (za vsaj 5x višjo ceno), rad bi pa slišal izkušnje nekoga, ki dejansko ima kaj takšnega. Hvala
159 2.0 jtdm
hunt3r1
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Avg 10, 2012 8:06 pm

Je kolega kupil "car pc" za 200€ (android 4.0, 2 jedrni procesor, 7" touchscreen, GPS...). Ekran zelo neodziven, sistem počasen, lokacijo prej najdeš z atlasom kot jo najde GPS.. Naslednji dan ga je poslal nazaj.
Na papirju so specifikacije super, ker je od kvalitete delovanja odvisno več dejavnikov, ne pa samo od teh, ki so ponavadi napisani v specifikacijah.
Na žalost je za dober 2-din avtoradio treba odštet tistih 400€, da je zadeva sploh sprejemljiva. Sem preizkusil tudi Pioneerja X2600BT, pa še ta je malenkost prepočasen.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vem, da se bo marsikdo zgražal nad temi "Kitajci" in jasno mi je, da po kvaliteti niso kos temu, kar se pri nas dobi (za vsaj 5x višjo ceno)
Vsa elektronika je delana na Kitajskem/Tajvanu. Tudi iPhone je kitajska roba, pa se nihče ne obregne ob kvaliteto. In praktično ga ni produkta pri nas, ki ne bi bil izdelan na kitajskem ali kateri bližnji državi.
hunt3r1
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Avg 10, 2012 8:06 pm

Je pa elektronika za znane znamke narejena bolj kvalitetno, prav tako je sistem optimiziran za delovanje s tocno dolocenim procesorjem, kvalitetnejsi touch screen digitazerji .. kar upravici visjo ceno priznanih znamk (definitivno pa ne toliko % visjo kot se prodaja pri nas). Ampak razlika pa je in to ocitna.
Ali je na racun kvalitete (in najbrz kvantitete) delovanja smotrno prisparat 50% cene za navidezno enak produkt, se pa itak odloci vsak sam.
Mnenje in izkusnjo sem pa avtorju teme podal, ker je to podrocje moja stroka.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Želel sem povedati, da posploševanje tipa "kitajska roba" ni ravno na mestu, ker znajo Kitajci delat klaso 1 in klaso 2 itn., nenazadnje izdelujejo za vse večje znamke materiale.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz bi se raje odločil za kakšno priznano znamko, pa čeprav imajo vgrajene "made in čungalungaland" dele....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
hunt3r1
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Avg 10, 2012 8:06 pm

alfa_samec napisal/-a:Želel sem povedati, da posploševanje tipa "kitajska roba" ni ravno na mestu, ker znajo Kitajci delat klaso 1 in klaso 2 itn., nenazadnje izdelujejo za vse večje znamke materiale.
To se pa strinjam, naceloma se kitajska roba razumem kot "skart roba" oz. kot pac "poceni". Itak so vse vodilne znamke iz azije (LG, Sony, Samsung, Pioneer, JVC...)
Odgovori
  • Informacija