Senzor za dež: naknadna vgradnja - Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Zdravo,

zanima me ali je možna naknadna vgradnja senzorja za dež za brisalce v Giulietto? Malo sem že brskal po vsespetu ter našel št. senzorja (Part Number: 50508457). Ali bi bila vgradnja načeloma "plug&play", torej vgraditi navedeni senzor ter zamenjati obvolansko ročko za brisalce s tako, ki ima še dodatno fazo "auto"?

Vsakršna pomoč in izkušnje dobrodošla.

lp, Perme
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

največji problem je šipa. ker jo morš zamenjat ali predelat za sezor.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ce imas kasko ( kar ga sigurno imas ) , si sipo "ponesrec" razbijes in zamenjas s tako s senzorjem.. placa ti jo pa zav... :mrgreen:
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Torej za naknadno vgradnjo senzorja za dež rabiš samo novo vetrobransko, senzor in kontrolno palčko? Kaj pa kabli?
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Veron napisal/-a:Torej za naknadno vgradnjo senzorja za dež rabiš samo novo vetrobransko, senzor in kontrolno palčko? Kaj pa kabli?
ja kable je pa potrebno potegnit ;) pa ne vem če ni treba menjat tud ročko, ne vem če so iste funkcije gor..pri 159ki in 166ki zdj sem imel enako druga stopnja je bil senzor za dež medtem ko je bila pri šipi brez senzorja druga stopnja druga stopnja brisalcev.

lp,


d
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Prvo se vprašaj, ali ga sploh potrebuješ. Na koncu boš videl, da ne. 8)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Preveč dela in možnosti, da gre kaj narobe (menjava vetrobranskega stekla), kot pa je končni efekt.
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Tako je. Sploh, ko se včasih brisalcem zmeša in malo ali nič ne dežuje pa kar na polno brišejo.

Jaz se ne bi šel igrat...
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Sm mel zadevo (sicer v Audi A3) pa je kr vredu delovala :-({|=
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Moje izkušnje z senzorji za dež:
- Ford Mondeo MK IV (odlično, celo če je ploha, grejo samostojno na najhitrejšo hitrost) (moreš vgaševat, ker lahko kdaj obriše zaradi praha na šipi)
- VW Polo (niso tak dobri kot na Mondeotu, tudi na najmanj občutljivo brišejo pre pogosto) (tu se pa ne spomnim več)
- Giulietta (hitrosti ne moreš nadzirat na ročki, mam vedno na najhitreje, včasih malo bluzi, pa če je ploha pa senzor ne zadošča) (lahko maš vedno vklopljeno, ker po vžigu moreš 1x obrisat, da deluje)

Tolko za primerjavo :)
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

godlike napisal/-a: - Giulietta (hitrosti ne moreš nadzirat na ročki, mam vedno na najhitreje, včasih malo bluzi, pa če je ploha pa senzor ne zadošča) (lahko maš vedno vklopljeno, ker po vžigu moreš 1x obrisat, da deluje)

Tolko za primerjavo :)
Enako je pri Delti. 8)
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

godlike napisal/-a:Moje izkušnje z senzorji za dež:
- Ford Mondeo MK IV (odlično, celo če je ploha, grejo samostojno na najhitrejšo hitrost) (moreš vgaševat, ker lahko kdaj obriše zaradi praha na šipi)
- VW Polo (niso tak dobri kot na Mondeotu, tudi na najmanj občutljivo brišejo pre pogosto) (tu se pa ne spomnim več)
- Giulietta (hitrosti ne moreš nadzirat na ročki, mam vedno na najhitreje, včasih malo bluzi, pa če je ploha pa senzor ne zadošča) (lahko maš vedno vklopljeno, ker po vžigu moreš 1x obrisat, da deluje)

Tolko za primerjavo :)
Meni se v 159-ki zdi ta del opreme zelo soliden. Ker ga lahko primerjam samo s tistim iz C4 piksne #-o : ko sem rabil hitro brisanje (ploha, špricanje - avtocesta) so delali intervalno, ko pa je kapljalo so delali na full... :D
I'm back!
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

Meni tudi dela vredu, pozimi je edino malo problematično ker umazanijo razmaže. To majo super, da ga moreš sam vklopit (prvič stisnit ročko da obriše) ... da ne začne kar ledene šipe brisat ali kaj podobnega. Edino kar me moti je da dokler ne obrišeš sprednje šipe, ne moreš zadnjega brisalca uporabit :(
Odgovori
  • Informacija