Volanska letev - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

maš pa notranjega in zunanjega
Uporabniški avatar
Johnbesnil
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Maj 10, 2012 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

A lahko nekdo poslje sliko kaj iscem?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

notranji so pod manšeto.
Slika

zunanji
Slika
gusar188
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Apr 11, 2013 5:44 pm

Johnbesnil napisal/-a:A lahko nekdo poslje sliko kaj iscem?
tole so bol dejanske slike

Slika
notranji cena cca 20 EUR

Slika
zunanji cena cca 20 EUR
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Pozdravljeni...

Prvo se moram posut se peplom.. ker sem v tej temi http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... start=3720" onclick="window.open(this.href);return false; pisal,, kako ugodno sem kupil 159 sw 2.0 letnik 2010 za 7600€ pri avto jolly. Vključno z gsv 3+ garancijo z dodatkom še turbine, katera znaša 450 evrov za eno leto z davkom. http://www.garancija-gsv.com/razsirjeni1.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Avto mi je tehnično deloval BP.. res nobenega lufta se ni slušalo ali čutilo. Na testni vožnji so tulile edino neke zlizane Kleber gume, ki so bile gor. Namensko ali nenamensko:) No po menjavi novih gum in posledični tišini, sem zaslišal lev kolesni ležaj. pač tuli..

Da pa to ni vse, ko je bil pri vulkanizerju avto dvignjen, sem poskusil, če je kaj lufta v volanu- letvi. No in na mojo žalsot, se v letvi nekaj močno premika s takim topim zvokom. Ne verjamem, da je to kak končnik, morda pa tudi. To je kar hud luft. Ne morem razumet , kak otega lufta ni nikjer čutit, slišat.. Med vožno skoz serpentine.. nič, Tud ko je vžgan avto in teče servo pumpa, in drkaš volan.. ni čutit niti najmanjšega lufta.
Je morda to normalno? Da ko je avto ugasnjen in črpaka ne dela je v letvi luft? Jaz mislim da prenos bi moral biti vedno fiksen, brez lufta.

Danes sem peljal k mehaniku, ki je pogodbenik s to GSV zavarovalnico. Po poskusu vožnje je tudi on diagnosticiral levi ležaj.. V sredo peljem na kompleten pregled, glede letve. No zaenkrat bom raje tiho glede GSV zavarovanja, bom podal mnenje na koncu.

Lahko povem le to. MEhanik je reku da dajo lažaj itak od konkurence. Te se dobi za 80 evrov. Moja soudeležba pri menjavi ležaja pa je 100 evrov :) Tako da če kupim sam češki ležaj in ga sam zmonitram sem na istem. Isto je soudeležba pri volanski letvi 100, in seveda ti jo daj o obnovit, pa nadomestni avto. ČE mi porihtajo oboje za 200 evrov, bom zadovoljen.. če ne bom pa malo štale moral naredit.

No zanima me če veste kako se obnaša ta letev ko so obe gumi v zraku, ti pa močno majaš kolo levo desno?

hvala
rock n' roll
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Med vožnjo ni nič lufta...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

ne nič.. tud nič pokanja ali pa feelinga na volanu, da se bi kaj pemikalo... tud skoz 180 ovinek ne. Možno je ,, da edino po avtocesti mam občutek da jo malo "popravljam" ne vem...

AL pa je samo to, da sem naredil preskok iz 16 let stare 156-ke z 360.000 km pa se mi vse zdi vredu.

Možno da so to notranji končniki.. ker je zvok top pa je prav videt da je luft znotraj manšete oziroma v letvi.
Sem mislil, da je sam kdo to šraufal pa kako je zgledla zluftana letev ko na roke premikaš kolo.

bomo vidli v sredo, kaj bo rekel stručko.
rock n' roll
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Hehe, sem samo povedal svojo izkušnjo glede lufta: tudi pri meni ga ni bilo, ko je bila letev fuč. Kako je z hidravličnim oljem - ti ga kaj zmanjkuje/spušča? Ko volan obrneš skrajno levo/desno, ti kaj tuli?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

aja... sem mislil da je bilo vprašanje. Ja avto mam komaj par dni, olja je dovolj, kolkr sem spodaj gledal, letev ni mastna.
Glede volana do konca... hmmm malo se mi zdi da zajamra.. ampak ne tuli. NE štekam...
Avto je 2010 letnik, peti mesec. 4 dolga leta so imeli časa za zrihtat to kurčevo letev.. res da je 156 lažji avto .. samo po 360.000km letev kot nova.. pa končniki tudi.. A delajo tud Italijani te stvari iz čokolade ali kaj?...
rock n' roll
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

a notranji končniki so pa ok ?
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

mkavci9

1. dodatne garancije so en velik nateg, pri vsaki storitvi je lastna udeležba, ki je ponavadi višja od najcenejšega popravila
2. pri uveljavljanju komplicirajo in ne priznajo vse kar bi si želel, da priznajo
3. 450 € kolikor stane v enem letu nikoli in nikdar ne amortiziraš (samo v primeru loma motorja ali menjalnika) pa še v tem primeru je lahko lastna udeležba + 450 € vložka višja od popravila

Ker predvidevam, da si bister fant, (drugače nebi vozil alfe) predvidevam, da si znaš prebrati kakšen zakon, uredbo itd.
Če ti že po parih dneh 4 leta star avto, ki je nov stal 30.000 € nagaja, ga takoj odpelji nazaj prodajalcu in mu pisno izroči (po emailu, da imaš dokaz o pošiljanju in priporočeno) vse napake, ki si jih opazil, da se dogovoriš glede odprave le teh. Če se ne da dogovoriti mu na glavo spravi vse možne inšpektorje. Poba, zakon je na tvoji strani. Sklicevanje na videno kupljeno je popolnoma nično pred sodiščem in celo protizakonito, ker gre za načrtno zavajanje.
Seveda, pa razumi, da vse napake niso predmet takšne reklamacije, še posebej, če so bile zelo očitne. Določene napake pa se da zelo fino skriti.
Če imaš podatke o prejšnjem lastniku ali VIN, staro registrsko oz. karkoli, daj to malo poguglaj mogoče najdeš kaj o avtu, jaz sem tako tudi našel podatke o avtih, ki sem jih kupoval in marsikaj našel: od prikrivanja napak, prirejanja kilometrov, prikrivanja karamboliranosti itd.

Druga možnost pa je, da vse skupaj vzameš v zakup, da si dokaj ugodno kupil avto in ga boš za tisto razliko v ceni poservisiral in te bo še vedno prišel ceneje, kot če bi ga kupil za 10.000+ €.
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

Če ti med vožnjo nič ne poka in se avto normalno vozi, ne kompliciraj, samo vozi. Na moji ko avto vzdignem je tudi mikronski luft, pod določenim kotom. med vožnjo ni nč slišat. samo vozi, dokler te ne zaje**** med vožnjo
lp
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

ma ne, sej te napake štejem v zakup, ni problema... drugače sm ful zadovoljen z avtom. Pelje se res lepo,, prava naslednjica 156, takoj sm se počutil domače.

pa itak sem nekaj nevsečnosti pričakoval.. noben ne prodaja porihtanih avtov v nulo... jasno..

Bolj mi gre na k.... ta garancija.. mafijska... Sem rek prodajalcu da jo nočem, naj mi raje spusti še za 400 evrov, pa mi je reku da mi spusti samo za 100. To pomeni da so to neki dogovori, med prodajalci in to družbo.

Ker če dam 100 evrov za soudeležbo pri menjavi (konkurenčnega) ležaja, Sem na istem kot da ga sam na ebayu naročim in sam menjam.

Zdej če dam 100 evrov še za soudeleži pri letvi, če bo potrebna obnova... bom dal vse skupaj 200, pa še vpršačjiva kvaliteta bo.. ker ne bom vedel kam dajo obnovit.

No bomo vidli, upam da se motim.

lp
rock n' roll
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Zakaj mišliš, da jaz strankam ne ponujam telih garancij? Ker so navaden bullshit. Sej se lepo sliši, ko prebereš oglas v katerem ti na par let star, v nulo očiščen avto, s prevoženimi največ 130kkm, za bagatelo, ponujajo še 1 leto garancije na praktično vse. Vendar, ko kaj gre se vedno najde izgovor, samo da ne rabijo plačat,... Pa ne rabijo ti dat novega dela, ampak samo delujočega, delo mehanika moraš navadno nositi sam, itd,...

Prodajalci vozil imajo pogodbo s hišo, ki ponuja garancije. Več kot jih proda, ugodneje jih dobi in s tem poveča svoj zaslužek.

Stranka pa navadno na hitro pregleda bleščeč prospekt, nato je pa slabe volje ker ne prebere drobnega tiska,... :wink:
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Pa si prepričan, da je letev? Tvoj avto je letnik 2010, to napako so imeli do letnika 2007, potem so to popravili. Prej bo kakšna roka ali končnik.
159 2.0 jtdm
Odgovori
  • Informacija