De/montaža Alu platišč

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Lep pozdrav
zanima me na koliko kg privijete alu platišče na svojih konjičkih če delate to z momen tključem ?

Imam problem in sicer pri navadnih ter alu platiščih mi vijaki kar močno primejo , včeraj sem poizkusim menjati platišča in s5 zlomil ključ ( ni kitajsko sranje ) ampak UNIOR 19 ..... platišča so bila menjana pri vulkanizerju ko sem menjal podvozje (roke) so se hkrati menjali platišča ker je bil glih takšen čas . Sedaj lahko samo čakam na ju3 in peljem vulkanizerju da se odvijači na kompresor kar pa pomoje ni niti primerno za platišča . :x
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Ni kriv moment, konusi na vijakih so zarjaveli...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

SilverMan napisal/-a:Ni kriv moment, konusi na vijakih so zarjaveli...
Nisem rekel da je kriv moment .... privita so bila na kompresor .... mene zanima na koliko kg se privijajo alu platišča da jih sedaj privijem na moment .... torej najbolje nove vijake ?
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Tole ti zna rešit problem, tako kot men. Kolikor je meni znano, se z moment ključem privija na 9-10kg.

http://www.merkur.si/delavnica/rocno-or ... eleskopski

Slika
Uporabniški avatar
Spyke
Alfist
Alfist
Prispevkov: 376
Pridružen: So Avg 20, 2005 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Loka pri Mengšu

Mislim da je nekje 11kg dovolj to je nekje 110Nm. Vulkanizerju se itak j... vazn da on pokasira.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Tist teleskop ključ pri kroglici poči z eno roko kot za šalo, ni ravno kvaliteta... Sicer ga potem spet zbrusiš v prilegajoč kvadrat pa je, le nastavek se ne drži več sam.
Navaden križ zdrži veliko več, tudi če daš cev preko.

Vijake pa ne nove, razen če imaš viška denarja... Bormašina s katero vrtiš vijak, šmirgel cca 100, mast. Navoj pusti pri miru (ne maži), samo konus pošmirglaj/spoliraj, pa ga malce namaži.

Normalni vulkanizerji pa imajo itak že 10 let pištole, katere znajo normalno pritegnit vijake.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Navaden križ z metrskim cevnim podaljškom smo skrivili, zlomili še en drug podaljšek, probal smo tud s pištolo (manjše moči sicer, za domačo uporabo) pa ni šlo dol. Pol je pa s tem teleskopskim ključem ratalo v prvo. Sicer se je malenkost ukrivil, ampak nalogo je opravu več kot dobro :D

Ne trdim da bo to sigurno rešilo problem, ampak glede na ceno je vredno probat.
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

[quote="SilverMan"]Tist teleskop ključ pri kroglici poči z eno roko kot za šalo, ni ravno kvaliteta... Sicer ga potem spet zbrusiš v prilegajoč kvadrat pa je, le nastavek se ne drži več sam.
Navaden križ zdrži veliko več, tudi če daš cev preko.

zlomil lani teleskopski ključ pri menjavi .... potem sem kupil križnega ki bi naj bil močnejši in sledilo je tole Slika

res obup ti vijaki ........ no zanimalo me je glih mazanje nekateri pravijo ravno da namezes navoje :?:
bom pa malce obrusil konuse pa da vidimo razliko ;) :-k
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Bojanxe napisal/-a:Navaden križ z metrskim cevnim podaljškom smo skrivili, zlomili še en drug podaljšek, probal smo tud s pištolo (manjše moči sicer, za domačo uporabo) pa ni šlo dol. Pol je pa s tem teleskopskim ključem ratalo v prvo. Sicer se je malenkost ukrivil, ampak nalogo je opravu več kot dobro :D

Ne trdim da bo to sigurno rešilo problem, ampak glede na ceno je vredno probat.
Vsaj nekaj da je na ALFAH kvalitetno - priterjena kolesa :lol:
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Jaz sem najprej uničil tak ključ z eno roko, pa nisem nek silak...
Domača pištolca ni naredila čisto nič, tudi na 10bar ne (po specih je 6 max).
Kupil varjen križ (ne tak montažni), na eni strani podprt, po drugem skakal, nič. S cevjo se je začel krivit.
Pri vulkanizerju na pištolo frrrr., mi ni verjel, sem mu rekel naj na roke zategne in takoj odtegne, pa ni šlo :mrgreen:
S popuščenimi vijaki od vulkanizerja počasi domov, obdelal šraufe po zgornjem receptu, stvar dela.

(pa ni bila glih alfa ampak najbližji sorodnik, a princip je isti)

Navoje pa ne mazat (razen če imaš tapravo mast), sicer se pri oreng segretih diskih znajo zapečt...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Mas v avtu kljuc za vijake. Tistga ne bos zlomu. Ddj ga na srauf in z nogo se nasloni gor. Malo z obcutkom, ma bo sigurno srauf popustiv
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Misli si [-X Če bi šlo tako zlahka, te teme zdaj ne bi bilo :-)(
Jaz ga sicer namenoma nisem niti probal uničit, ker običajno ne vozim spotoma še meter cevi s sabo če bi bilo treba...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Da se kaj zapece? Nisem se zasledil, da bi se kaj prijeu.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Saj nisem rekel da se zmeraj. Lahko pa se.
Poleg tega je mast na vijaku magnet za drobce peska, kamor vijaki običajno pristanejo po odvijanju.
Ampak to je že druga tema, o kateri ima spet vsak svoje mnenje...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Spyke
Alfist
Alfist
Prispevkov: 376
Pridružen: So Avg 20, 2005 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Loka pri Mengšu

No ja mogoce so pa novejsi teleskopski kjuci slabse kvalitete po mojmo lahk skacem pa se neda. Najrajs se ti sprime vijak pri konusu na aluminij zato poglej ce je konus lep.
Odgovori
  • Informacija