F1 - 2015

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Če se ne motim so na sky sports omenili, da renaultov motor v redbullu na stezi doseže cca 40KM manj kot na mizi in da naj bi se to poznalo okoli 0,5 sekunde na krog.

Zame sta bila Ališič in Franci Jerančič soliden par. Franci je vsaj povedal kakšno pametno stvar.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Torej 1,5s... ni to verjetno pri tako velikem deficitu direkten račun ker je treba to tudi na cesto spravit. Nič čudnega, da sta oba voznika zadovoljna z avtom.

Ja pri tvojem paru me je predvsem motilo to, da alešič skače v besedo ves čas in njegovo sprotno prevajanje je malo za časom. Mislim da vsak, ki spremlja formulo zastopi angleško - drugače pa kratek povzetek na koncu tudi ni toliko napačen. To dela tale novi ta mladi voditelj kar mi je všeč. Mogoče Jerančiča nazaj namesto miheliča pa bi bilo lahko idealno.

Eddie Jordana itak nikoli ne bomo imeli za komentiranje :D
Slika
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Ne vem če je dirka sploh vredna kakšnega komentarja :)

Mercedes praktično nadzoroval dirko od začetka do konca, malce sem bil v dvomih le če bodo odgovorili Ferrariju na soft gume pri prvem postanku (drugega kot da odgovorijo jim itak ni preostalo no), ampak bolj sem bil v dvomih za zaključek dirke, pa še to je bil pol Mercedes razred zase.

edino kar je bilo zanimivo videt je tisto nerodno umikanje avta na koncu :mrgreen:

no saj v ozadju je bilo tudi nekaj zanimivih dvobojev ampak spredaj so pa postrojeni v vrsto z cca 20 sekund razlike na dirko na koncu. Enako težko kot williams na dirki ogrozi ferrari, ferrari ogrozi mercedes. Vršijo lahko pritisk in čakajo na svoj trenutek, to je pa to.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Isto mnenje. Čakal sem do drugega postanka če jim bo uspelo kaj premešat štrene (gledal sem za nazaj) nato pa preskakoval po 10 min do konca. Redbull mi je katastrofalno slab letos, ni za tako slabo formo kriv samo motor. Odsotnost neweya (in podromou za aerodinamiko in še kakšen drug se najde) več kot očitna. Škoda edino raikonnena. Če bi varnostni avto šel en krog prej ven, bi lahko zelo zanimiv razplet bil :P
Slika
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

K sreči sta mi zvečer Dovi in Vale popravila okus v ustih.
Varnosti avto pa za vsak drek pošljejo vn, kar neki...
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Varnosti avto pa za vsak drek pošljejo vn, kar neki...
Bianchi se s teboj ne bi strinjal...

edino ne vem kaj je sedaj z navideznim SC?

na tej dirki, bi ga morali 2x uporabit ob umikanju nekoga tam v prvi polovici dirke in potem na samem koncu. Oba dirkalnika sta bila namreč na dokaj nenevarnem delu in bi bil navidezni SC dovolj za varno umikanje.

mimogrede je v prvem delu Hamilton postavil nov najhitrejši krog na dirki v času rumenih zastav, tako da vemo da so rumene zastave vredne en k. nič ](*,)
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Bi se strinjal pa kdo drug :mrgreen:
Eno je moderno dirkališče drugo je pa suzuka...
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

@minimi: zato pa je uveden letos navidezni SC. Kjer morajo dirkači na enem odseku dirkališča upočasnit na 80km/h, ostalo lahko pa prosto dirkajo.

No kvalifikacije...Rosberg polom od poloma, letos je izgubljen. Če se do Monaca ne dvigne v formi je zanj sezona pomojem zaključena. Poleg tega vozi Hamilton pomojem v življenjski formi, kvalifikacije mu uspevajo praktično brez napak iz dirke v dirko. Vettel tudi odlično, Kimi pa po njegovo v kvalifikacijah, je pa pomojem zrel za prehitet Rosberga v prvem ovinku in ga potisnit v še večjo krizo :lol:

Ferrari naj bi v Kanado pripeljal nov motor z dodatnih 20-30KM več, kar pomeni da bi se znali Mercedesu še dodatno približat. Edino ne vem kako bodo zadeve spravili skozi, ker Kanada bo že sedma dirka v sezoni in dvomim da bodo Monaco speljali z istim motorjem kot sedaj. Ali pa bodo za Barcelono menjali motor in ga nato uporabljali le na dirkah kjer moč motorja ni tako pomembna.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če bodo pripeljali nov motor v Kanado, to pomeni da starih motorjev ne morejo več uporabljati.

Pravila pravijo da lahko uprobaljaš samo zadnjo homologirano verzijo motorja. Pravtako pravila pravijo, da morajo isto verzijo motorja dobit tudi vsa ostala moštva ki uporabljajo ta motor. (Manor je izjema, ker imajo ekstra dovoljenje FIE da uporabljajo lanski motor)...

Sicer pa se govori da se bodo proizvajalci motorjev dogovorili za 5 motorjev na sezono.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Aha pol pa še večji problem se pravi. Ja tisto o petih motorjih se govori ampak s tem se morajo vsa moštva strinjat a ni tako in kar vem je zadeva trenutno bolj slaba, bodo moral pohitet ker honda pa renault bosta v kratkem ob 4 komponente :mrgreen:
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Samo oni ne homologirajo motorja? Na začetku sezone sem zastopu, da je homologacija takrat, ko pač porabijo vse žetone. Do takrat je pa motor nehomologiran. Zanimivo bi bilo bolj proti koncu, ko bi bili prisiljeni vozit starejše verzije motorjev. Tale pravila so mi zelo nerazumljiva. FIA pravilnik mora bit že cela biblija...

Rosberg je popolnoma potolčen zaenkrat. Lani mu je vsaj na kvalifikacijah šlo, včeraj pa ni spravil časa v 1.32... Hamilton je imel v Q2 in Q3 tam čas. Lepo videt spet napredek avta pri Mclarnu, čeprav Honda verjetno ni prebrala pravilnika in še vedno uporablja tistega iz 80ih :D posebej motor za kvalifikacije in posebej za dirko :D Ostali dirkači me niso posebej presenetili po razporedu.
Slika
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Hranata napisal/-a:.. , čeprav Honda verjetno ni prebrala pravilnika in še vedno uporablja tistega iz 80ih :D posebej motor za kvalifikacije in posebej za dirko :D Ostali dirkači me niso posebej presenetili po razporedu.
se popravljam. Tudi Renault zgleda :D tole je pa na knap da motor crkne tik pred ciljem in se v N pripelješ čez cilj :D
Čestitke Raikonenu za dobro izbrano taktiko s strani Ferrarija zanj, Vettel in Rosberg pa čista osmoljenca za moje pojme ;)
Slika
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Zame danes fantastična dirka. Ena boljših zadnjih let (sploh ker sem bolj ko ne navijač Kimija :lol: )

Ampak Ferrari je odlično vršil pritisk z zgodnjimi postanki Vettla na oba Mercedesa, ki sta morala odgovarjati seveda. Po drugi strani imajo pa takšno prednost pred Williamsom, da jih slednji sploh ne rabijo skrbeti in so se s Kimijem lahko igrali, kar jim je na koncu prineslo to drugo mesto. Mogoče so krog ali dva prepozno poklicali Kimija na drugo menjavo gum, ampak sedaj je lahko biti pameten, če bi ga poklicali 2 ali 3 kroge prej bi morda lahko šli na zmago, tvegali bi pa seveda popolno odpoved mehkih gum na koncu ampak glede nato da je Bottas bil 40 sekund zadaj bi komot lahko se šli takšno tveganje.

edit: še to vprašanje: a je Kimi bil v srednjem delu dirke s tršo različico gume na kakšnih prepovedanih steroidih? :lol: =D>
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

wolfyy napisal/-a:edit: še to vprašanje: a je Kimi bil v srednjem delu dirke s tršo različico gume na kakšnih prepovedanih steroidih? :lol: =D>
Nevem točno na kaj ciljaš? Mogoče sitnarjenje prek radia kaj drugi počnejo? :D
Slika
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Ne ampak na njegove leteče čase na medium gumi. Praktično držal je tempo Hamiltona, ki je bil takrat na soft gumi, medtem ko sta Rosberg in Vettel oba na soft bila celo počasnejša od njega. Če ne bi bilo tistih 2-3 krogov na koncu na medium gumi, ko so mu popolnoma odpovedale bi znal dirko celo dobiti.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Odgovori
  • Informacija