Stress killer

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Je mel kolega isti problem na Grobniku (bil je na zadnjem TD - Moder RS182), prednjo desno mu je olupilo po zunanjem robu...isto RSR.

Naklon za na pisto spravit na 2.5-3 stopinje, lahko uporabiš camber vijake (cenejša opcija), dobijo se camber platce, lahko se samo povrta zgornjo luknjo na amortizerju... Pa zadaj stabilizator gor, pa lahko kašno stopinjo več naklona zadaj - spet se dobijo ploščice za podlagat, lahko se pozabavaš tudi s podložkami pa podlagaš, na isto foro se da nastavljat tudi stek zadaj. ;)
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Zverinica je še kar živa. Uporabljana samo za track daye in nemške avto ceste. :mrgreen:
V dveh letih odvozil kar nekaj težkih kilmetrov imel dva izleta iz ceste, pa ni crknilo še popolnoma nič vitalnega. Z ureditvijo naklona koles, pa tudi obraba gum ni več problem. Nankang semi slick so zdržale 4 track daye.
Bravo Renault, kapo dol vašemu sport oddelku. :D
Avto je resnično trpežen.

Včeraj postavil še svoj najboljši čas na Grobniku in se odpeljal domov, kot da se ni nič zgodilo. =D>

Slika
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Jap, črki RS sta standard (in to visok!)
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

No pa se je zgodba z mojim super hvaležnim pocket rocketom zaključila. Avtoček je dobil novega lastnika, ki bo porihtal rjo in par malenkosti, potem pa upam da čim dlje nabiral hitre kilometre.
Še slikica iz zadnjega track daya, kjer se je spet odlično izkazal,...
Slika

Mene pa na dvorišču že čaka novejši, še malo bolj besen Clio, RS 182 cup, Letnik 2005, mapiran, dekatan, z ramair intejkom, K tec izpuhom in še kakšnim bombončkom.
Slika

Me prav zanima kako se bo odrezal proti starčku, ki je vse moje trpinčenje stoično prenašal. :D :D :D

Že zdaj pa vem, da ne bo dolgo pri meni, ker je na viiku že nov projekt po imenu Megane RS, R26, liquid yellow,letnik 2008. :mrgreen:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

od Lozarja?
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ne ne, jz sm se za Angleže specializiru. :-)
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Imaš ti še tega cliota 182 ? Se mi zdi, da je bil ta avto včeraj na Grobniku na zlatih feltnah. Če imaš še me zanima čas :)
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Zna bit da je res bil. 8) Čas pa ni bil nič posebnega. Sem pričakoval precej manj kot 1:53:7. Vsekakor sem pa bil prepričan da bom čas starega rjastega in utrujenega prejšnjega cliota posekal za šalo. Pa ni šlo,... :doubt:
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

No ja meni se ne zdi slab čas :). Če si kaj opazil sem bil tud s srebrnim 182. Prvič sem bil dol in sem bolj kot ne samo spoznaval progo, tako da mi je uspelo pridit na 1:56,5. Se bolj obnese vozit na 15 ali 16 col gumah? Vseeno pa mi je uspelo lovit tud novejše cliote RS in res sem opazil, da je po ravnem moj kar hitrejši. Se mi zdi, da smo se prvič srečali že v Ilirski Bistrici na OMVju potem pa še popoldne v avio pub v Postojni, kjer sem stal pred avtom in pritiskal za odklenit potem pa dojel da sploh nisem pred svojim :lol:
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ni slab čas, ampak še slabši. ](*,)

Prepričan sem bil da bo novejši, 1x dražji avto, s kar nekaj dodelavami precej hitrejši od skoraj povsem stock faze 1 rs.

Upal bi stavit na čas okrog 1:52 preden sem šel na progo. Pa je blo na koncu skoraj 2 sekundi razlike. 8-[

Ne vem a sem ratal star, al je avto zanič, v glavnem ni šlo tko k bi mogl. :roll:

Bom vidu kako bo šlo z Meganom naslednjič. :D

Drgač pa tvoj čas je zelo dober za prvič, škoda k me nisi kej pocukal za rokav, bi v živo kako rekla. :wink:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

dej mal setup avta povej pa kako je sel po ravnem proti starem, da vidmo zakaj bi bil slabsi cas.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Po ravnini je šel kak kilometer na uro več kot stari, tud v ovinkih je bil občutek precej bolj stabilen, časa pa ni blo. :roll:
setup pa tkole: - v osnovi 10 konjev več, vendar tud 100kg več
- oba brez katalizatorja, isti fi cevi, brez srednjega lonca, starejši remusov izpuh, ta novi k tec
- stari je imel original zračni filter, ta pa ram air intake+remap na izpuh in intake
- optika zelo podobna na obeh, oba mi je rihtu soklič, povečan camber spredaj
-novi na cup amortizerjih z nekimi xy vzmetmi, stari kw fedri, amortizerji oridži, povsem uničeni
-gume v obeh primerih iste: nankang nsr 2 195 50 15
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

100kg vec je ogromn faktor
pa ce so gume prov iste se pravi od prejsnjega trackdaya je to tud razlog. Mene so tokrat gume zjebale gladko za 2s.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Jp jz edini problem vidm v teži.

Gume so ble nigel nagel nove. Isto kot na fazi 1 ko sem postavil svoj najboljši krog.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

ja ze na moji kanti ce dam se enga not prec + sekundo
na 4cilindrcu z manj kot 200KM se pa to samo se potencira :)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija