Menjava avtoradia - AR 159

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

JC29 napisal/-a:Mah tisto sredinsko odzagas pa je :-) Bo MaStr povedal, ce je zadeva kljub zaganju dovolj fiksna.. :-)


Sce ja, potem je manj zivcev in manj denarja, glede na to, da dobis samo masko za cca 20€, komplet s kletko pa 50€... Raje tistih 30€ dam vec za radio :-D
kje pa dobiš masko za 20€?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Gorjup napisal/-a:kje pa dobiš masko za 20€?
V bistvu je bruto cena slabih 30€:
http://www.ebay.com/itm/390965516078?ul_noapp=true" onclick="window.open(this.href);return false; (brez kletke)
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
enej23
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Dec 15, 2015 11:35 pm

Pozdravljeni,

ima mogoče kdo kakšno idejo o tem kako bi lahko rešil spodnjo zadevo? Pred dnevi sem namreč menjal avtoradio, nakar je med radijem ter armaturko nastala za oko neprijetna luknja. spodaj prilagam fotografijo.

Za morebitne predloge in nasvete se vam vnaprej zahvaljujem :)
Priponke
rsz_120160123_132827569_ios.jpg
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Izvoli odgocor: http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 59#p499391" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Lahko ga dobiš tudi tukaj... če si imel prej noter radio z navigacijo je tale
http://www.orangeaudio.si/maska-alfa-ro ... -navi-2din" onclick="window.open(this.href);return false;

Če si imel navaden radio pa tale
http://www.orangeaudio.si/maska-alfa-romeo-159-bn-2din" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Hvala Gorjup. Prispevki premaknjeni v že obstoječo temo. Orange Audio je tudi klubski partner in nudi popuste za člane Alfa Kluba. :)
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

MaStr napisal/-a:
Gorjup napisal/-a:kje pa dobiš masko za 20€?
V bistvu je bruto cena slabih 30€:
http://www.ebay.com/itm/390965516078?ul_noapp=true" onclick="window.open(this.href);return false; (brez kletke)
Od trgovine s portugalske s postnino pride okoli 23€... ze narocil in cakam :-) enako tudi xtrons radio (iz italije), ker mi bo kvaliteta zvoka dovolj ce je enaka serijskemu radiu... gre se mi pa za navi in bluetooth telefonijo :-)
Uporabniški avatar
core_sportivo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Feb 22, 2008 8:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

pozdravljeni prijatelji :)

Imam problem in se obračam na vas, ki mi morda lahko pomagate...
In sicer:
Zamenjal bi originalni avtoradio z navigacijo s kitajskim after market touch screen radiom in me možakar opozarja, da avtoradio ne paše. ](*,)

Pa ne fizično ampak bojda je treba neke žice prerezat. Pravi, da prav ta radio paše samo na modele 159, ki v štartu nimajo originalne navigacije. Je res drugače??? :-k
Pravi tudi, da ker imam originalno navigacijo, ta radio ne deluje na plug and play in lahko izgubim veliko originalnih funkcij...... =;

Zato se obračam na vas, če je morda tukaj kdo, ki se spozna na to, kakšen hud štromar!?
Najlepša hvala za vašo pomoč [-o<


Lep dan vsem forumašem 8)
Priponke
image.jpeg
image.jpeg (93.74 KiB) Pogledano 18919 krat
image.jpeg
image.jpeg (89.94 KiB) Pogledano 18919 krat
Everything is possible! No regrets!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

core_sportivo napisal/-a:Zamenjal bi originalni avtoradio z navigacijo s kitajskim after market touch screen radiom in me možakar opozarja, da avtoradio ne paše. ](*,)

Pa ne fizično ampak bojda je treba neke žice prerezat. Pravi, da prav ta radio paše samo na modele 159, ki v štartu nimajo originalne navigacije. Je res drugače??? :-k
Pravi tudi, da ker imam originalno navigacijo, ta radio ne deluje na plug and play in lahko izgubim veliko originalnih funkcij...... =;
Na žalost sta res dve velikosti lukenj v 159-kah.
Luknja z original navi enoto je res malce večja, kot luknja z navadnim 2 DIN radiem. Torej, če imaš ti vgrajeno navi enoto, sklepam, da je kitajska enota (po besedah "možakarja") standardnih 2 DIN velikosti, potem boš za pokritje robov rabil obrobno masko... In ja, tudi sama kompatibilnost z navigacijo je močno pod vprašajem.
Zakaj pa sploh misliš menjat stock navi enoto z dvomljivim kitajcem??
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
core_sportivo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Feb 22, 2008 8:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

TribesMan napisal/-a:Original radio z navigacijo NE paše v avte ki imajo navaden radio... Razlika je v velikosti odprtine na armaturki.
Če ne zamenjaš tega "aluminijastega" dela armaturke, ne bo pasal notri...


Aha sem najdu odgovor..
Tnx
Everything is possible! No regrets!
Uporabniški avatar
core_sportivo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Feb 22, 2008 8:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

MaStr napisal/-a: Na žalost sta res dve velikosti lukenj v 159-kah.
Luknja z original navi enoto je res malce večja, kot luknja z navadnim 2 DIN radiem. Torej, če imaš ti vgrajeno navi enoto, sklepam, da je kitajska enota (po besedah "možakarja") standardnih 2 DIN velikosti, potem boš za pokritje robov rabil obrobno masko... In ja, tudi sama kompatibilnost z navigacijo je močno pod vprašajem.
Zakaj pa sploh misliš menjat stock navi enoto z dvomljivim kitajcem??
Hvala MaStr za odgovor

Mah, če po pravici povem mi je originalni radio za časom! Res ne vem kako se jim to ni posrečilo glede na to da je avto še danes vrhunski. Pa ne dizajn radija ampak software je cist v k..
Včasih mi zazna usb včasih ne..
In glede na to da ni touch screen rabim 5 min da vnesem podatke za lokacijo.

Ne vem, mogoče samo mene to moti..
Glede dizajna, mi je všeč, zato pa sem tudi hotel naročiti prav takega ki paše..
Lep pozdrav
P
Everything is possible! No regrets!
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

tud mene kakšna stvar na orig. navi moti, samo če pomisliš, da so zadnje 159-ke stare že več kot 4 leta je kr OK :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

core_sportivo napisal/-a:Glede dizajna, mi je všeč, zato pa sem tudi hotel naročiti prav takega ki paše..
Če ti je dizajn všeč in imaš rad stock izgled, potem vseeno poglej za večjo enoto, torej takšno, ki točno paše v tvojo alfo, ker takle radio + blenda....vprašanje kako bi to sploh izgledalo, še večje vprašanje pa je, kako tale kitajček sploh špila - s tem ne mislim le zvokovno, da se razumeva :wink:
Če pa imaš rad funkcionalnost in kvaliteto, potem se raje ozri za kakšnim aftermarket modelom. Za moj okus tudi sam izgled ne trpi ravno preveč. :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
tosmjst
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Jan 30, 2023 9:56 am

Da ne odpiram nove teme.
Menjal sm original radio z alpine ute-72bt.
Radio se mi na noben nacin noce prizgati.
Napajanje je...
Kaj so ostale zice na konektorju od avta?
Odgovori
  • Informacija