Giulietta: splošno mnenje

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Andraz3d
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Sep 10, 2010 11:19 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj
Kontakt:

strosek za LPG za tale motor bi bil, pri dobrem opremljevalcu, okoli 2000 evrov.
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

To je že skor razlika do disela oz 1350l bencina pa zračunaj :wink:
Jaz ne delam veliko km in zato sem se odločil za MA, razlika do 170ks disela je bila 3000€... ni bilo računice.
Mislim da se potem LPG ne izplača, pa še prakse s tem motorjem nima nihče.
Če srečam kakšno Julko je že praznik, tako malo nas je :doubt: :roll:
Lp
Andraz3d
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Sep 10, 2010 11:19 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj
Kontakt:

4momo napisal/-a:To je že skor razlika do disela oz 1350l bencina pa zračunaj :wink:
Jaz ne delam veliko km in zato sem se odločil za MA, razlika do 170ks disela je bila 3000€... ni bilo računice.
Mislim da se potem LPG ne izplača, pa še prakse s tem motorjem nima nihče.
Če srečam kakšno Julko je že praznik, tako malo nas je :doubt: :roll:
Lp
ja, to je nekje 15k km potemtakem oz. ob cenovni razliki LPG bencin, to pomeni, da si nekje na nuli pri 40k km. V zivljenjski dobi avta je to hitro dosegljivo.
EYESonALFA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Dec 29, 2014 12:25 am

Pozdrav,

sem nov na forumu tako,da upam,da je izbrana tema OK in bom dobil kak pomemben podatek ..

Namreč želja je giulietta 2.0jtd 170konjska ali pa,če bom še nekaj počakal in se odločil za nov model s 150.
-obvezno sport oprema(usnjeni sedeži-prešiti,qv mat sive feltne na polkroge so mi res bomba..)

Ve kdo za kaj podobnega,da se prodaja..?
Na kaj bit pozoren,če se odločim za staro 2-3 leta?
Pač vsaka info v tej smeri bi mi zelo koristila.

V naprej hvala
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vprašaj uporabnika Žival, on se še najbolje spozna na zaloge novih modelov, po želji ti avto pripelje tudi iz tujine.

Pa pozdravljen na forumu.
grega.verbajs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Avg 11, 2008 11:00 pm
Vozilo: Giulietta
Kraj: Litija

Pozdravljeni,

jaz imam AR Giulietto 1.4 Multiair 170 KM, ki je predelana na plin LPG in sem sedaj s plinom naredil cca. 20.000 km.

Predelavo sem naredil pri Plineksu, ki so mi vgradili sistem Zavoli, ki je razvit prav za ta motor. Sem se prej celovito pozanimal o vseh teh sistemih in sem se nato nekako vseeno odločil za Zavoli sistem, ki je tovarniško razvit prav za motor 1.4 MultiAir.

Zadeva je taka, da poleti vse dela super pozimi pa imam rahle težave pri hladnem vžigu. In sicer vsake toliko časa se zgodi, da mi zjutraj avto malo trokira, kar neha po cca. 30 sekundah. Ugotovil sem, da če ne tankam bencina in plina na Petrolu, da je teh težav manj oz jih skoraj ni. Pa vendar so v hladnih jutrih še vedno. Bil sem na servisu v Lj. (Avto Triglav), kjer so vse pregledali in nič ugotovili. Merili so mi vse možne variante s kompresijo vred in vse štima. Ko mi trokira mi avto ne pokaže nobene lučke in tudi ne javi napake. Ker imam doma še fiata sem o tem govoril z Markom Kavčičom, ki je rekel, da je problem v senzorju za bencin, ki plin zaznava drugače in da je dobro kakšen dan voziti samo na bencin da se računalnik zopet "navadi" na bencin. Bil sem tudi na Plineksu, kjer pravijo da je vse ok. Pa kljub temu še vedno občasno zjutraj trokira.

Sedaj sem ugotovil, da če plin izklopim preden ustavim avto, cca. 5 minut prej, da je teh problemov še manj.

Tribes Man zanima me če imaš ti mogoče kakšne izkušnje s tem oz. če bi bila kakšna možnost, da bi se dobila in bi še ti mogoče pogledal avto, ker bi rad da vse dela tip top in me na trenutke jezi to trokiranje.

Sicer pa moram reči, da je avto raketa. V avto sem vgradil tudi TMC Motorsport tunning box in avto res potegne in gre super. Nekako naj bi imel nekaj čez 200 KM, vendar bi rad to enkrat tudi preveril na valjih, pa mi tega še ni uspelo do sedaj.
mifek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: To Apr 14, 2015 10:09 pm

koliko te je pa stala predelava na LPG?
grega.verbajs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Avg 11, 2008 11:00 pm
Vozilo: Giulietta
Kraj: Litija

Predelava je bila 1.390,00 EUR.

Moram izpostaviti, da sem prej imel Fiat Bravo 1.4 Sport 150 KM in sem ga dal tudi predelati na plin pri drugemu ponudniku, pa moram reči, da je bilo skoz nekaj problemov, predvsem s cukanjem pri pospeševanju in višjih obratih (višji hitrosti). S sistemom Zavoli pa je bilo res vse tako kot bi delal na bencin, prav nobene razlike ni bilo. Razen seveda teh težav v hladnih zimskih jutrih, kjer je avto malo trokiral. Mislim, da je bilo krivo gorivo (Petrol), ker trenutno če ne tankam na Petrolu (niti bencin niti plin) dela vse ok, res pa da sedaj ročno iz plina na bencin preklopim cca. 5 minut preden ugasnem avto. Mislim, da je problem bil v slabem gorivu in delno v senzorju za zaznavo zmesi bencina, ker je enkrat javil, da zmes bencina ni bila v redu. Tako, da se sedaj izogibam Petrolu in na krajših relacijah po mesu vozim na bencin, pa ni nobenih problemov. To se pa sicer pojavlja samo pozimi. Poleti ni praktično prav nobenih problemov. Pa mogoče koga to ne bi motilo, vendar jaz sem kar natančen in želim, da je avto tip top.

LP
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Na avtomobilizem.com poteka debata o plinu in je Plineks na najslabšem glasu,tako da... :? FCA ponuja tov. predelan 1.4 TB 120 KM,verjetno s razlogom 1,4 MA ni v ponudbi.
Iz 1,4 MA motorja se realno ne da izvleči več kot 180 KM,ker je turbina že na koncu toleranc,upam da tale TMC res spreminja vrednosti vseh senzorjev na katere je priklopljen,ker so tudi takšni,kjer je priklop samo na turbo senzor,ostali pa "v prazno".Samo tako bi še nekako upravičil ceno.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Lastniki julk, lahko kdo pove kako svetijo halogenske luči?
Je kaj bolje od 159-tke
Alfa Romeo Giulietta
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Meni so bile OK,sem pa nekje prebral,da ima najbolj svetilne H7 v klasi.
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

Je kdo probal led luči?
Odgovori
  • Informacija