Senzor bočnega pospeška? - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Alf166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 11:59 am

Zdravo vsem!

Najprej naj povem, da sem čisto nov na portalu/forumu in tudi to, da se ne spoznam prav dosti okoli teh stvari (zato tudi pišem tko bolj po občutku;). Sem pa velikokrat prebral kakšen post od folka tukaj in mislim, da mi lahko mogoče pomagate oz me pravilno usmerite dalje :D

Imam Alfo 166 2'4jtd, l.2005 (200.000km) in trenutno imam naslednji problem. Pred parimi dnevi so se mi po menjavi zadnje desne pnevmatike (najbrž samo slučaj) kar naenkrat pri vžigu istočasno prižgale 3 lučke in sicer: lučka za ročno, abs in vdc. Naj povem, da sem prekontroliral zavorno tekočino in je vse ok. Naslednji dan (včeraj), sem se odpravil na relacijo Lj/Celje in svetila je samo še lučka Vdc. Avto je delal normalno. V Vojniku sem vseeno obiskal Alfa servis, kjer so jo priklopli na računalnik in baje ugotovili, da moram menjait senzor bočnega pospeška in, da lučka ne bo ugasnila do takrat. Ko sem se vozil v Lj, se je potem prižgala še rumena lučka za kontrolo motorja (poleg tega mi istočasno ni delal tempomat), drugače pa je vse delalo ok.
Avto sem doma parkiral, potem sem pa zvečer avto prižgal in zanimivo - ni več svetilo nič, razen rumena lučka za kontrolo motorja, ki pa je po 3 vžigih tudi ugasnila. Šel sem na obvoznico, avto je delal brezhibno, tudi tempomat. No danes (1.maj), pa spet svetijo vse 4.omenjene lučke.. :cry:

Kaj mi svetujete? Ali mislite, da je res potrebno menjati omenjeni senzor ali je mogoče rešitev kje drugje (če je imel kdo podoben problem) oz je možno samo kakšne 'kontakte' očistit, glede na to, da lučke ugašajo in se prižigajo iz dneva v dan.
Vsaka informacija bo dobrodošla. Hvala vnaprej! :)
lp
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Se voziš z rezervo?

So vse pnevmatike enakih dimenzij?

Pri nekaterih znamkah se pojavlja ta napaka zaradi različnih dimenzij. Se kolesa potem različno hitro vrtijo in elektronika to zazna kot napako.

Drugače pa poglej še kabel ABS senzorja na strani, kjer si menjal pnevmatiko.

Če se je pojavilo naenkrat je napaka sigurno banalna in ne menjavaj na ad-hoc!
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Za lightshow je lahko kriv se slab akumulator.
Ce si bil pri Vojniku, si bil pri Stepancicu? Naceloma se tam bolje spoznajo na testerje kot kaksen popoldanc, ki zna samo prebrat. Vseeno pa ne samo menjavat. Lahko se pa dogovoris tako: ce je mehanik ziher, da je ta senzor, naj zamenja,ti pa placas, ce bo tem ok.
Alf166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 11:59 am

Žio!

@Damijan: Ne, rezerva je slučajno, ker sem prišel včeraj iz poti. Drugače sem pa v petek menjal zadnji 2 gumi; enake imam spredaj, samo 2 meseca starejše (oboje pa cisto nove).


Se je pa pojavilo vse skupaj, ko sem pred parimi dnevi sam menjal zadnjo desno gumo in je avto bil na precej neravni povrsini in zelo nagnjen ob menjavi. A ima to mogoče kakšno vezo s kakšnim senzorjem nagiba ali podobno? Omenil si kabel Abs senzorja...(se opravicujem za mogoce kaksno neumno vprasanje, ampak se pač ne spoznam na te stvari).



@Pero666 - ja, pri Stepancicu sem bil. Me je vzel kljub gneči, zelo sem zadovoljen z odnosom, pa ceprav sem bil prvic tam.

hvala
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Če prav razumem, imaš sedaj gor rezervo. Se je težava pojavila v petek ali ko si dal go rezervo?

Ko boš imel na avtu s5 vse 4 gume enakih dimenzij, je potrebno prevoziti od 80-100km v kosu. Če težava ostane, iščeš dalje.

ABS kabel sem mislil, da preveriš stik na senzorju, če je kaj prekinjen, ali pa na spoju v karoseriji.

Možnost je, ampak verjewtnost je zelo mala, da krepanje senzorja sovpada ravno z menjavo pnevmatik... :) Po Murphy-ju je vse mogoče
Alf166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 11:59 am

Sedaj imam gor vse 4 gume enake gume (sprednji 2 od marca), zadnji 2 od petka (sori za zmedo). V petek zjutri mi je zadnjo desno gumo razneslo (zadaj sem imel gume od drugega proizvajalca, stare 3 leta); gor sem dal sam rezervo, ki pa je bila tudi poškodovana (to sem ugotovil potem na petrolu (avto sem kupil od kolega, ki mi je to očitno zamolčal); s skoraj prazno rezervo sem se potem peljal do vulkanizerja cca 300m, kjer so mi dali gor obe čisto novi zadaj. Takoj, ko so bile v petek montirane, je bilo nekaj vžigov še ok, potem se je pa začel lightshow...pred 'težavami' z gumo se pa te lučke niso nikoli prižgale, sploh pa ne naenkrat.

'Stik' senzorja abs sem pa preveril, pa se mi zdi, da je ok. Pa tudi vceri so vmes vse lučke ugasnile..no danes pa.. :(

Tale Murphy pri Alfi je kar pogost hehe; sam je vseeno ne dam!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pomojem maš neke težave z ABS centralo.

Tudi napaka ki si jo dobil na motorju je zelo verjetno povezana z ABSom, mogoče komunikacija med ECUjema ne deluje pravilno. Ne še menjat senzorjev, treba bo malo naštudirat kaj točno se dogaja. Pogledat katere napake vse so prisotne in tako naprej.
Alf166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 11:59 am

TribesMan,

kaj pa svetuješ, naj ga še enkrat peljem priklopit, oz kdo mi lahko sploh točno pove kaj bi bilo treba zrihtat?

tenks..
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jah vsak ki ima primeren tester in malo razumevanja ti bo znal povedat katere napake so prisotne, in kaj približno bi lahko bil vzrok za te napake. Ne rabiš vozit na uradni servis, tudi MultiECUScan je dovolj za tako analizo.
Alf166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 11:59 am

ok, hvala
Alf166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 11:59 am

Ojla! Danes sem bil pri mehaniku in nikakor niso mogli priklopit Alfe na tester (vec testerjev ).. Potem je pa odprl haubo in cekiral Abs centralo in je baje fuč - in ta naj bi bila tudi vzrok za lučke, ki mi gorijo. So mi pa rekli, da je tale centrala dokaj draga; a mogoče veste kje bi lahko dobil kaksno ugodno?

Hvala, lp
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

In to je on videl samo s tem, da jo je pogledal? :-k
Alf166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 11:59 am

Ja pač odprl je in rekel, da je ful vode notr prslo in, da je en 'kontakt' odlomljen..
Alf166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 11:59 am

ojla!

Včeraj so na Avtoelektroniki v Črnučah potdili, da je Abs modul zanič (voda ga je baje zalila). Popravilo je pa zaenkrat predrago zame, tako, da se bom do popravila vozil brez Abs-a oz bodo vse 3 lučke še naprej gorele..lp
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Nabavi rabljenega, tale ga skoraj sigurno ima - http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=12&t=38385" onclick="window.open(this.href);return false;
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Odgovori
  • Informacija