Amortizerji Monroe Reflex

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Na 166 to funkcionira. Na 156 ali 147, ki ima zadaj mcpherson vzmetenje in so amortizerji del nosilne strukture pa je zadeva fail, saj se ti amortizerji polulajo zelo hitro. Za te avte ne priporočam.

Aja, pa še rit zelo visoko stoji na 147 ali 156 s temi amoritzerji, tako da če imaš nižan avto bo zgledalo zelo hecno.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Po slabih dveh letih in 50.000km sem prišel do zaključka da so monroe reflex vredni toliko kot stanejo, malo... Po 50.000km od tega 90% avtoceste, dobro zabijajo, Avto se sicer ne ziblje, občutek med vožno je pa kot da imajo 250.000km. Kdor želi amortizerje ki opravljajo svojo nalogo, naj ne izbere monroe reflex.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mislim da od "poceni" amortizerjev je edina pametna izbira Bilstein B4.

Komplet dobiš za okoli 300€.

Vse ostalo je večinoma sam šrot.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

skyblue napisal/-a:Po slabih dveh letih in 50.000km sem prišel do zaključka da so monroe reflex vredni toliko kot stanejo, malo... Po 50.000km od tega 90% avtoceste, dobro zabijajo, Avto se sicer ne ziblje, občutek med vožno je pa kot da imajo 250.000km. Kdor želi amortizerje ki opravljajo svojo nalogo, naj ne izbere monroe reflex.
Sicer ni izkušnja z 166 ampak z 156 sta pa bila predvsem sprednja monroja po 20k km na luknjah na AC genau za v smeti :doubt:
Tako da tega sranja od amortizerjev niti slučajno več ne nataknem na avto
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Na lancii kappi sem mel OEM vzmeti in Monroe Reflex, pa je zadeva delovala v redu slabih 100.000 km, kako je pa zdaj z njimi ne vem.

Na 166ki imam Ti vzmeti v kombinaciji z Bilstein B6. Na 17 col (pozimi) je zadeva kar se tiče udobja oz. trdote idealna, na 18 col (poleti) pa me na trenutke že malo zmoti trdota, ampak sem se zdaj že navadil. Prvi mesec po menjavi na letne gume pa sem mel malo mešane občutke.

Tako, da za ceno enega B6 (na alfisti.net 122€), so kakorkoli obrneš trenutno top izbira za 166ko. Koni FSD se več ne dobi (so bili moja prva želja), bili so tudi dražji od B6 in s krajšo življensko dobro.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Odgovori
  • Informacija