Raznorazne okvare / težave – Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

Ja, jaz imam tudi občasno (1x na mesec približno) te težave. Daš v drugo pa pol v prvo pa gre. Za rikverc se ne spomnim, da bi bili problemi.
Redmen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Jul 06, 2016 6:52 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170

Hvala za odgovore, Juli (MY2011) mam zdej leto in pol in stvar se od začetka pojavla vendar se pogostost problema ne viša tako da sm pomirjen da ni kej resnejšega.
Je pa težava z rikverc velik bolj nadležna ker šaltkeblu sfali mogoče 1cm do prestave (luč za rikverc se pržge+senzorji) in če nisi pozoren bi se hitr znal zgodit da bi kej zaružilo.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Mogoče kdo ve na kateri strani se nahaja priključek na vratih proti stisku, da se okno ustavi ob oviri? Danes sem z vapom pral avto in mi je to nehalo delat :-k Da dvignem šipo moram držati stikalo da gre gor... crknalo mi je pa na voznikovi strani.
Alfa Romeo Giulietta
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Sodeč po temu http://avtonasveti.com/alfa-romeo-giuli ... m-vpoklic/ ma Giulietta sicer nekej pomankljivosti ampak večjih okvar in težav ni. Lahko potrdite to, tisti ki jo imate?
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Ne bi pretirano zaupal tem strokovnjakom, ki za 159 trdijo da ima 1,9 jtd motor probleme in svetujejo bencinarja 1,9 jts.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Pri alfi mi pa res ni dolgčas :D

Danes hotel tankati, pa se mi ni hotel odpreti pokrov za gorivo #-o še dobro, da so dali italjančki v gepek vrvico :)
Je imel že kdo podoben prblem in kako ga je rešil.
S katere strani se pride do mehanizma znotraj prtljažnika?

Lp
Alfa Romeo Giulietta
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Izgleda da se dogaja. Iz linka dve objavi nad tabo :)

Napake na karoseriji:

- Pogosto zatikanje mehanizma za odpiranje vratc posode za gorivo.
- Zaradi slabega tesnenja tesnila zadnjega brisalca prihaja do vdora vode v prtljažnik. Pri nakupu bodite zato pozorni na znake poplave v predelu rezervnega kolesa
- Bledenje emblema na prtljažniku in pokrovu motorja.
mifek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: To Apr 14, 2015 10:09 pm

jaz sem malo WD špreja špricnil v tisti mehanizem za odpiranje in je pomagalo....
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

mifek napisal/-a:jaz sem malo WD špreja špricnil v tisti mehanizem za odpiranje in je pomagalo....
Jaz sem tudi našprical in zaenkrat deluje :)
Alfa Romeo Giulietta
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

portos1986 napisal/-a:Izgleda da se dogaja. Iz linka dve objavi nad tabo :)

Napake na karoseriji:

- Pogosto zatikanje mehanizma za odpiranje vratc posode za gorivo.
- Zaradi slabega tesnenja tesnila zadnjega brisalca prihaja do vdora vode v prtljažnik. Pri nakupu bodite zato pozorni na znake poplave v predelu rezervnega kolesa
- Bledenje emblema na prtljažniku in pokrovu motorja.
Tudi vse iz sekcije "Napake notranjosti" so resnične.
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Da še jaz dodam :wink: Moti me malo odlagalnih prostorov ki so nepraktični, včasih čriček v sedežu (zgleda bo treba hujšat :mrgreen: ) bunka menjalnika menjana z kovinsko.
Pa na redne servise olje menjat .... enkrat po pranju opazil vlago pri ključavnici zadnjih vrat, sem pomislil na brisalec očistil pod gumico in vode nisem več opazil.... tudi to ni sigurno, da bi od tam tudi prišla. Zdaj imam manijo in vsakokrat pogledam, pa ni nič
Motor je pa =D> poraba pa lahko 5 (samo enkrat mi je ratalo) do 9.
So pa te "okvare" malenkosti.
smesko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Okt 02, 2016 11:57 am

Pozdravljeni, naj še opišem moje probleme.

Avto je letnik 2011(2.0 dizel, 130 000) in je uvožen iz Nemčije in je moji lasti 2 leti.
Torej problemi, ki sem jih imel. Popolnoma zapacane šobe(obnovljeno) in menjava turbine(obnovljeno). Že to je stalo lep znesek denarja ampak, avto še vedno ima probleme.
Pri 2000 obratih občasno avto preprosto začne cukat, kot da mu zmanjka moči. To se ponavadi zgodi, ko pridem iz avto ceste. To cukanje potem traja celotno pot. Prav tako
postane občasno na avtocesti neodziven na gas. To pomeni, ko pritisnem na gas, traja včasih 5 sekund, da pride do pospeška. Dnevno delam 5 - 10 km čez mesto, čez vikend pa 200 km po avtocesti. Poraba, ki jo ima avto je 8,2 l/100 km, kar se mi pa tudi zdi absurdna številka.

Mogoče kdo ve, kaj bi še lahko bilo narobe? ](*,)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

EGR?

Drugače pa oglasi se, se zapeljemo en krog in pogledamo z diagnostiko kaj se dogaja,
Ker takole preko interneta je kar težko ugibat...
zdufs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 1:27 am

Pozdravljeni!

Imam Giulietto 2.0 JTDM 170KM 2012 letnik robotiziran avtomatski menjalnik pri kateri se menjalnik čudno obnaša.
Ko grem čez ležečega policaja se menjalnik zatrese kot da bi avto zgubil obrate.
Me zanima, če kdo kaj ve ?

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Preveri, če je že bilo olje zamenjano v menjalniku...
Alfa Romeo Giulietta
Odgovori
  • Informacija