MercedesBenz B200 W245

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

No, ena alfa je šla, namesto nje je pa prišel MB B200 aut, sport oprema, 140KM, l2006, 245.000km, slovenski s potrjeno servisno itd. Na avtu me je presenetila lega vozila. Se ne nagiba, oprijem je dober, po ovinkastih cestah gre povsem primerljivo kot 147, menjalnik dobro čuti. Zanimivost, tudi ta ima gume 215/45/17.

Ampak....

Kmalu po nakupu sem opazil čudno obnašanje serva. Servo je električni :roll: . Ko je volan na nuli je bilo ok, pri zavijanju levo in desno pa je cukal in postajal trd. Zamenjal sem volansko letev z zglobom (res da vse rabljeno. Cena novega zgloba in spodnjega dela letve je 400€), težava jasno ni izginila, samo drugačna je:
- volan v levo je trši od normalnega (ni pretrd, ubistvu če bi bil tako trd normalno, bi mi bilo celo všeč)
- volan v desno je preveč premehak (zelo premehek)
- ko spustim volan z leve, da gre sam proti nuli, ga preveč zabije in gre še v desno
- ko spustim volan z desne, da gre sam proti nuli, obstane skoraj na mestu in se ne premakne
- ko peljem naravnost volan, stoji rahlo v desno
- ko peljem naravnost in volan spustim, začne avto vlečt v desno

Optike nisem še opravil, jo imam namen ko bo volan tak kot mora bit.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Razlog prve težave (zavijanje levo in desno je bilo trdo in "preskakovalo") je bil zglob/križ med volanskim drogom in letvijo. Ta napaka prevladovala nad ostalimi, zato se jih sprva ni čutilo, ampak so se pojavile šele ko je bila odpravljena.
Razlog za drugo napako (opisane zgoraj), je bila v volanski letvi. Po mesecu in pol debatiranja in iskanju rešitve in časa, sem zamenjal volansko letev in elektro motor (podvigi nenormalni). Jasno, opravljena optika in avto je spet vozen.
Ubistvu lahko rečem ravno prav, ker je pa Mito v težavah... :roll:

Če bo imel še kdaj kdo podobne težave, da ne bo rojeval kot sem sam.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Kaj pa Mitkota matra?
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Sicer nič takega, samo čas si je treba vzet. Namen imam menjavo diskov in zadnjega lonca + nekaj moram uredit z MAF, DPF in EGR. Kako in kaj, moram pa še malo razmisliti.
Odgovori
  • Informacija