Centralno zaklepanje - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Good luck! :ylsuper:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Da ne odpiram nove teme bom malce aktiviral tole.
Že ko sem avto kupil je bil delujoč samo en ključ (drugi je imel mikrostikalo odlomljeno), pa še ta delujoči je enkrat z mano plaval v sredozemskem morju... #-o . No po nekem času se je tudi to mikrostikalo odlotalo, tako da sem se odločil da si vgradim kar novo daljinsko zaklepanje. Eden glavnih razlogov za to je tudi ta, da sem imel prej stari ključ z eno tipko (odklep/zaklep), prtljažnik pa sem moral odpreti fizično s ključem ali samo s tipko v predalu pri sovozniku.
No sedaj tudi prtljažnik odpiram s tipko na ključu :D .
Nočem delati reklame, vendar ključe sem vzel v A-VESTA podjetju in skupaj z montažo me je prišlo cca. 80€. Dobil pa se dva ključa, ki neseta dejansko 100m. Na centralo je bilo potrebno povezati odklep, zaklep, smernike in kabel za prtljažnik. Pri 166-ki je res vse dokaj preprosto, saj so vsi ti kabli pri sovoznikovih nogah pod ICS-om (stranski panel).
Potrebno je bilo še čip za kodo ključa iz mojega starega kluča prenesti v ohišje novega in sam železni ključ prav tako (potrebno je bilo malce brušenja). Centrala pa je vezana vzporedno s staro tako da dejansko če bi delal stari ključ bi prav tako odklenil oz.zaklenil z njim. Vzel sem pa ključ V68, čeprav mi je V78 lepši, ampak ga žal nima na zalogi. Ko ga dobi se bom mogoče premislil in samo kodiral nove ključe na sedanjo centralo.

Sem super zadovoljen, in mi je žal, ker si nisem to "zrihtal" že dolgo nazaj.
Slika
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Evo včeraj je še meni začelo stavkat centralno. In sicer zaklenem na daljinc- vsa vrata se zaklenejo in odklenejo nazaj le na voznikovi strani se nič ne dogaja. Če grem v avto in ročno potisnem kljukico med zaklepanjem not mi jo vrže ven in avto se odklene. Torej isti rezultat.
Deluje, da avto zaklenem na ključ brez dalinca. Takrat pa vse b.p. kakšen predlog kje naj začnem reševanje problema?
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Najverjetneje ti je shodil motorček v voznikovi ključavnici. Če zakleneš z daljincem zazna, da se vrata niso zaklenila, zato vsa ostala odklene. Če pa zakleneš s ključem pa zazna, da so se vrata zaklenila in zato zaklene še vsa ostala.

Verjetno boš moral zamenjati ključavnico v voznikovih vratih, če pa si vsaj malo vešč z elektriko pa lahko motorček poprej preizkusiš, da ne boš nove kupoval zaman.
Emperor of The Dark Realm
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Tapeto dol pa tko naprej torej :doubt: ... Motorček bom znal preizkusit 8)
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

tukaj je veliko govora o centralnem. kaj je pa tista zadeva v prtljažniku na kablu plus ki gre na akumulator. ko se zaklepajo vrata se iz nje sliši zvok.
pred časom niso delala zadnja leva vrata in sedaj zaklepajo brez težav. danes pa avto lepo zaklenem na daljinca in vse ok. pridem iz trgovine .odklenem pa se zaklene in sem potem preden se je zaklenil nazaj hitro odprl vrata da sem sploh prišel v avto. in sedaj gledam desna vrata oboja se ne odklenejo in zaklenejo z centralnim. oziroma tud leva se vrnejo nazaj. edino če s ključem odklepam in zaklepam prva desna vrata potem delujejo še leva. ampak zadnja desna mrtva total..kaj takega pa še ne
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Tik pred klemo za + pol je varovalka. Če spušča zvoke, bi ti priporočil, da zedvo pregledaš, ker zvok iz takih stvari ponavadi pomeni slab stik.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

ja pred klemo je ena črna škatla ki se vedno sliši tk tk ko zaklepaš ali odklepaš. sedaj sem probal odklopit prvo desno ključavnico in levi dve delata na daljinca kot je treba. ko jo vklopim potem pr zaklepanju vrne nazaj tisti dve levi. desna pa nobena ne dela. edin če na desnih vratih s ključem zaklepam odklepam potem levi dve delata lepo.sumim ,da je crknla prva desna ključavnica in brez nje verjetno niti zadnja ne premakne.
sem mislil da je tisto pred akumulatorjem kakšen avtomat za zaklepanje. bom probal to razstavit,da vidim kaj je not. pa poročam potem.
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

Imam problem. Na Alfi 166 mi centralno zaklepanje z daljincem ne deluje vedno. Ko hočem zakleniti avto z daljincem se samo 3× vklopijo vsi štirje žmigavci in to je to. Včasih pa dela in zaklene(sicer zelo redko). Nato moram vsaka vrata posebaj. V notranjosti s tipko vsa vrata zmeraj zaklene.
Ve kdo kaj bi lahko bilo narobe in kako to zrihtat?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Baterija?
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

Baterija zamenjana in probano tudi z rezervnimi ključi in zmeraj isto.
Včasih zaklene(sicer redko), večinoma pa ne, samo 3× se prižgejo žmigavci. Se pa zgodi tudi da zaklene, ko probam še enkrat pa ne.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Verjetno crkuje eden od 4ih motorčkov za zaklepanje vrat. Bodi pozoren če se katera vrata ko zakleneš avto ne zaklenejo, in povzročijo da se ostala tri takoj odklenejo nazaj.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

Sicer ko zaklenem avto ročno so vsa vrata zakljenjena. Se mi je pa zgodilo da sem zaklenil avto in se je nato čez nekaj časa sam odklenil.
Kje se pa nahajajo te motorčki? A se jih to kej popravlja ali je idina rešitev zamenjava? Kako bi tudi preveril kater crkuje?
RaceBoy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: Sr Sep 26, 2007 3:01 pm
Vozilo: Alfa GT Q2
Kraj: Brkini

zivjo. si resil problem? jaz imam pri GT iste probleme. zaklenem avto. soferjeva vrata je slisat da se zakenejo ...druga ne... in se takoj spet odklene.je potemtakem motorcek zaklepanja ?
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

Pri meni je sicer problem da se nobena vrata ne zaklenejo, niti ne dajo znaka da bi se hotela. Samo smerniki 3× zasvetijo.
Problema nisem rešil, niti nisem v to vložil nekega truda. Ko ne zaklene enostavno ročno zaklenem 3 vrata in nato še zadnja s ključem in je OK.
Je pa tako, da trenutno mi spet normalno dela, pride pa obdobje ko skoraj nikoli ne dela.
Če ima kdo kakršno koli idejo ali je imel podoben primer, bi vseeno prosil za rešitev. Hvala
Odgovori
  • Informacija