Zimske gume

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Saj glede ADAC-ove afere nič ne oporekam ;)
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Altmann

alfa_samec napisal/-a:No, tiste afere z ADAC-om pač niso teorije zarote, ker so vse dokumente lepo pokazali, vsa podkupovanja za glasove tudi in vsi vodilni so vse priznali in odstopili ...
... in kako se je visoka usluzbenka z ADAC-jevim resevalnim letalom privat vozila po Karibih ali tam nekje, sem ze pozabil...

Problem je v tam, da so vse te firme v nemciji v privatnih rokah. In se mnogo njih.
Da so testiranja prirejena glede na placnika in mocnejsega lobista, se je vedelo v javnosti ze veliko let pred tem. Tudi zaradi tega..., ja, afera je bila, kaksnega dejanskega ucinka pa ni imela med ljudmi. Mogoce v prvega pol leta je bil upad, a so vecina prisli nazaj k ADAC.Npr. ADAC ni samo testiranja itd. Je organizacija za avtomobiliste, ki nudi veliko vec kot le testiranja.
Sam sem clan AvD (Automobilclub von Deutschland), a enostavno potrebujem za moje potrebe tudi clanstvo v ADAC, ker drugi ne nudijo dolocenih uslug.

Glede TÜV-a, je mogoce najbolj poznan. Njegove ocene pa verjetno nihce (vsaj malo osvescen uporabnik) ni jemal za "svete".
Odvisno je malce od regije. Mocni igralci na trgu so tudi npr. GTÜ, Dekra, Testsieger,...

Vendar je pa res kar pravite, verjeti komu izmed njih je loterija. Jaz sem do vseh zelo skepticen. In tudi, kar vsaj jaz poznam ljudi s katerimi smo govorili glede tega, vsi to jemljejo kot neko informacijo, ki jo je pa potrebno preveriti.
Edine kolikortoliko merodajne ocene glede gum (tudi ostalega), clovek lahko dobi le na podlagi ocen uporabnikov (Bewertungen) in testov akademskih ustanov (Univers, Institutov, itd).

Se opravicujem, ker smetim temo in sem se zopet razpisal, a nekako nisem pristas posplosevanja.
:cheers:
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Ena od opcij je izbrskat nemški test in kot najboljši izdelek privzet prvega ne-nemškega :wink:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Dejstvo je da mora vsak posameznik iz tabele razbrat parametre, ki so za njega pomembni in ne gledat splošne zmage. Npr. nekdo ki dela 5000km na leto mu je vseeno kolikšna je obraba in poraba gume, ali pa če živi v Ljubljani ne potrebuje vožnje po snegu itd...

Dejstvo je tudi, da z Goodyerko, Dunlopko, Michelinko, Continentalko, Bridgestone nimaš kaj falit.

Osebno bi pa rad videl teste znamk Apolon, Atlas, Hifly, Minerva in ostalih poceni eksotov. Na prejšnih je bil Atlas v skupnem seštevku tik za vodilnimi. Pred časom sem kupil BMW E90 na katerem so bile leto stare Hifly. Prodajalcu sem se smejal ker ima BMWja z najcenejšo gumo, ampak sem se mu pustil prepričat da naj probam kako se vozi... Bil sem pozitivno presenečen.

Letos potrebujem(o) 2 nova kopleta zimskih gum in 1-2 komplet letnih. Groza. Pred kratkim sem se preselil na 650m in se vsak dan vozim v LJ, me je precej strah vzet eksote, ampak dat cca 1500€ za 4 nove premijske komplete, mi je pa tudi slabo.
Sashalljr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr Jul 16, 2008 10:56 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 146 1,8TS
Kraj: Maribor

Jaz pa nekako ne sedem na teste. Na prejšnjem avtu sem vedno imel Savo S3 dobra guma v vseh pogledih oziroma če povzameš ceno, obrabo in kako se je obnašala v snegu. Zdaj pa vozim Nokian WR D3 in je tudi dobra, ne morem pa direktno primerjat, ker Save na tem avtu nisem imel. Bom pa verjetno, ko bom menjal, to bo naslednjo sezono, vzel kar Savo. Oziroma bom počakal na izkušnje kolegov, da vidim kaj bodo povedali. Tudi mnenja tukaj na forumu so si zelo deljena. Sploh pa zato, ker eni pač še vedno favorizirajo "premium" znamke, ki po vrhu niso nič kaj bolj kakovostne kot druge pol cenejše. Raje menjam gume na dve sezoni, kot pa vozim en komplet 4 sezone, pa ravno četrto sezono pade največ snega :roll: Ko pa pade sneg pa vsi vemo da je boljša nova cenejša, kot stara dražja, ali? :-k
It's not bad being small fish if you are PIRANHA!
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Jaz lahko rečem za primerjavo sava s3 in dunlop winter sport 4d. Savo sem kupil nove prvo leto ok, potem zelo slabe po mokrem. Dunlopke sem dobil z avtom eno sezono vozene, jaz sem jih vozil dve sezoni in pol pa me niso niti enkrat razocarale. Pa so to leto pozimi bile ze 4 leta stare.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Dunloop Wintersport 4d mam na Alfi. Drži super. GY UG 7+, 8 in podobne sem dosti vozil, na avtih od staršev. Držale so vedno.
Sava, ki jo imam na Mazdi pa ne drži tak kot zgornje.

Da pa ni vse od dragih proizvajalcev pa dokazuje Dunlop pri letnih.
Tovarniško so ble na Polotu Dunlop Sportmaxx. Zanič guma, po 1-2 letih trda, zanič oprijem, ...
Na Julki pa je so ble Sportmaxx TT in je bla guma bomba. Tudi zdaj je gor GY Eagle F1 AS3 in je top.
Na Mazdi Toyo pa je še večja žalost kot Sportmaxx.

Kar hočem povedat je to, da ni vedno važna firma ampak tudi model.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Dunlop Wintersport 3d 4mm-5mm profila je to še za vozit.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Zimske min 3mm, se mi zdi!
Poglej kaj pravi zakon!

Če te pa samo pavšalno zanima pa na kakem avtu vidiš zimsko gumo, k itudi za letno nima dovolj profila...
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

zakon pravi 3mm. Ampak jaz pod 4 ne bi vozil več, ker guma takrat konkretno izgubi oprijem. če ga izgublja od 8 do 4mm profila nekako linearno, gre pa potem zadeva eksponentno.

pri letnih je zadeva podobna s tem da pri letnih je potem samo aquaplaning nevaren. vsaj jaz sem to na letnih opazil, če pri cca 4-5mm aquaplaninga praktično nisem poznal, mi je pri 3mm profila hitro zaplaval avto.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
zupi-uroš
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: To Maj 12, 2009 7:30 am
Kraj: dolenjska

Torej,lani sem vozil Goodyear ug9,v dimenziji 205/55/16,ne vem vsako leto menjam dve gume,tako da sem sprobau že menda vse,tudi te me niso neki prepričale,malo je problem nadmorska višina,sj po ravnem gre vsaka guma,na 500m pa se 159 kmal ustavi. Zato letos razmišljam o nokian,videl sem par strani nazaj da jih je Thor hvalil model wr d4 :-k
Slika
1.AR 33 1.3 boxer 2002-2005
2.AR 145 2.0 16v QV 2005-2007
3.AR 156 1.9jtd 8v 2007-2012
4.AR 159 1.9JTDm 16v 2012---->
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Vozil Savo s3.
Ok za v sneg, sploh prvo sezono, potem pa katastrofa.

GY UG7, 7+ in 8 super v vseh pogledih ( ni pa za dirkat)

Letos poizkusim še Nokian WRD3.
Naj bi bila dobra.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

urbancebulj napisal/-a:Vozil Savo s3.
Ok za v sneg, sploh prvo sezono, potem pa katastrofa.

GY UG7, 7+ in 8 super v vseh pogledih ( ni pa za dirkat)

Letos poizkusim še Nokian WRD3.
Naj bi bila dobra.
Strinjam z vsem napisanim. Zvozil na VAGu UG 7+ in 8 v 5 letih.
Lani šel na yokohama w.drive 903 na VAG in 905 na alfi in moram rečt da je zelo primerljiva guma UG8 v vseh pogledih za nižjo ceno.
Daily dobi kmalu gor WR A3.
Slika
nekdoze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: Po Feb 23, 2015 11:50 am
Član Alfa Kluba: 1

jaz imam letne 205 R16 Bridgestone Turanza T001 že tretjo sezono in do zdaj me še niso razočarale v nobenih pogojih :)
za zimske pa imam 185 R15 GY UG9 (ta zima ki prihaja bo tretja sezona), prejšnji dve zimi me ni razočarala :)

LP Matej
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Sicer sem bil z prejšnjimi Bridgestone Blizzak LM32 prezadovoljen,
pa vendar bi rad še nekaj vaših mnenj o naslednjih primerih (205-55-R16):

- Falken HS01
http://www.gume-pnevmatike.com/products ... pid/929596" onclick="window.open(this.href);return false;
- Falken HS449 .....(te se mi zdijo še posebej zanimive)
http://www.gume-pnevmatike.com/products ... pid/860967" onclick="window.open(this.href);return false;
- Sava ESKIMO HP2
https://eshop.petrol.si/sl/petrol/avto- ... /PBL165032" onclick="window.open(this.href);return false;
- Nokian WR D3
https://eshop.petrol.si/sl/petrol/avto- ... /PBL149013" onclick="window.open(this.href);return false;
- Hankook W452 Winter i*cept RS2
https://eshop.petrol.si/sl/petrol/avto- ... /PBL167285" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija