Moj trenutni vozni park...

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Sam doma! Tako kot (skoraj) vse! :)
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Damijan napisal/-a:...Sem pa potem snel izolacijo iz originalnega - in + kabla. Pogreb! Na vseh priključkih in še dolgo naprej po kablu vse samo oksid! Sem poizkusil slikati, kabel na čistem bakru, da bi se videla razlika pa fotkič ne zmore prikazati detajla... Upam, da se vsaj približno vidi, kaj želim povedati/pokazati. Oksidirano je bilo tudi v zalivku v svinčeni klemi!]
Se lepo vidi, če se ti vsaj malo sanja kaj moraš gledat :wink:
Sicer pa oksid po dolžini kabla niti ni sporen, problem so spoji.
In spoji na - kablu se mi zdijo tudi pregreti, kar je vse prej kot dobrodošlo (potencialni izvor ognjemeta...).
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ah ja, zima in podobno! :D

Sem se danes lotil brskanja po avtu. Pregled, prvič, po spomladanskem "velikem" servisu. Vse BP in upam, da tako ostane!
Sem se pa lotil preverjanja še zadnje veje napajanja na avtu! To so vsi stalni + priklopi z velikim 8 polnim konektorjem! Zamenjal sem še glavni kabel od alternatorja do zaganjača, kabel, ki polni aku. In pa zamenjal še priključek na kablu, ki je priklopljen tudi direktno na alternator! Vse ostalo je bilo vredu oziroma nekaj sem že menjal, kar se ne drži te veje s konektorjem!

Slika

Opažanja:
- senzor zunanje temperature nenadoma deluje! Prej tudi v snegu ni nikoli kazal manj od 8 stopinj! Zdaj pa avto opozarja tudi na možnost poledice...
- Notranja osvetlitev pri sovozniku 99% časa ni delovala, lučka za vstop na vratih, notranja lučka pri nogah in lučka na stropu! Sedaj deluje brezkompromisno!
- za tole pa ne morem še zagotovo trditi! Lučka za pritisk olja v motorju je vedno ugasnila po slabih 3 sek. oziroma včasih je malo še utripnila preden je ugasnila! Sedaj ugasne že ob zaganjanju motorja! Bom še spremljal... :)


Aja, zimske gume smo tudi montirali... :D

Slika

Slika


Še eno vprašanje za lastnike AR166 z Bremboti in 310 diski!
Koliko je razmak med vijaki, za pritrditev Brembo klešč na premnik?
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Če se ne motim, je pri Brembotih 150mm razmak med luknjami. Za sigurno bi mogu do garaže pa pomerit.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Upam, da se ne motiš! :)

Če lahko, preveri, prosim!
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

https://www.pinterest.com/pin/459930180677749627/

Tole je skica za adapterje od Brembotov od 166ke za an 155ko. Tut tukej je med ušesi 150mm. Bom se jutri po poti iz službe ustavil v garaži pa pofotkam pa pomerim (mam par bremobotov na polici), samo mislim da bo teh 150mm kar držalo.

Ti bi to vrjetno montiral na kappo? Pa sej je platforma kappe enaka 166ki, tako da u bistvu ne vem zakaj nebi pasalo, sploh glede na to, da so kappe 3.0 V6 in 20VT tut imele brembote serijsko.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Hvala ti!

Ja, Bremboti bodo šli na Kappo. Premnik je isti, kot na Kappi V6 z Bremboti. Želel sem se samo prepričati. Je v načrtu, da v kratki prihodnosti zamenjam za večje diske.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Če je premnik isti kot od V6 in 20VT potem samo montiraj!
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

jap 150 in direkt pasejo gor, sem dal na mojo jtd, samo potem ne pasejo vsake 16 col felge gor.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Aha, to glede felg me je tudi zanimalo, če grejo na Alfi 16-ke gor! Verjetno samo original, ker na Kappi so original tudi 16-ke na Brembotih in original 16-ke za Kappo imam :D

Samo glede klešč nisem vedel, razmaka vijakov, ker po ePER-u so za Kappo ali 166-ko drugačne kode, načeloma pa isti drek.

Hvala za informacije, bom še malo razmislil. Sem letos dal spredaj nove zavore, diski, ploščice, cevi, obnovljene klešče pa mi je nekako škoda zdaj menjati. Ker ne vem, če kdo še sploh potrebuje zavore, kot jih imam na Kappi. Pašejo pa tudi na 166-ko. :D
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Jebenti, pol bi rabil pa še Alfino zasilno rezervo 16"!

he he, Kappa ima 15" rezervo, tudi če ima Brembote. In, če ti spusti prednja guma moraš najprej zadaj namontirat rezervo in potem polno 16" gumo prestaviti naprej! Fabricio ni ravno razmišljal... ](*,)
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Saj pri vseh avtomobilih velja, da naj rezervne gume manjših dimenzij ne bi nameščal na sprednjo os, ampak vedno na zadnjo os.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Imaš pa 2x delo! Bedarija! Za 166-ko vsaj je zasilna rezerva 16"...

Aja, še vedno samo razmišljam v tej smeri! Poleg, že omenjeno, da so komplet nove zavore na avtu in je škoda to menjati, imam tudi lani kupljene nove 15" letne in zimske gume. Bom še malo razmišljal in vmes zvozil tako gume kot zavore! :D
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

opankar napisal/-a:Saj pri vseh avtomobilih velja, da naj rezervne gume manjših dimenzij ne bi nameščal na sprednjo os, ampak vedno na zadnjo os.
samo pri tistih, ki imajo sprednji pogon....
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Pa saj če je zasilna guma, je tistih par metrov do prvega vulkanizerja vseeno.

Je pa res, da se kaki znalci znajo vozit tudi jurja v eno smer z rezervo... ](*,)
Odgovori
  • Informacija