Izpušni sistem - AR 145 / 146

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

jz ga mam na svoji od 1.8
Pasalo gor brez problema... če je pa kak mm večji premer cevi pa nism sigurem
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Luka 84
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 109
Pridružen: To Avg 24, 2010 8:00 pm

Zadnji lonec Walker me je stal 71,96€. Naj bi bil za vse TS enak.
Da se pa dobiti tudi komplet izpuh (v enem kosu kot original!!) od katalizatorja dalje, kateri pa pride cca 180€.
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sem že klical naokoli, in cene celega izpuha so okrog 200€.

Pri meni je samo še srednji lonec čisto nepoškodovan. Pri prvem je popustil var na zunanji pločevini, tako da bodo morali pogledati, če je samo za zavariti, lahko pa, da bo treba zamenjati cel lonec. Zadnji lonec pa je tako prerjavel na spoju z cevjo, da je odpadel in sem je držal samo še gumijastega blažilca.
I love the smell of petrol in the morning.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Pokliči še na Metalotrg, LJ-Stegne, kjer so mi za mojo Kappo ponujali kpl izpuh od MTS-a (http://www.mtsspa.net/en/products/exhaust-system.aspx) za manj kot 150€. Mi čas ni dopustil, da bi čakal. Zato sem dal za Bosal in IMASAF 200€. Original skoraj 700€.
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Damijan: Bom poklical, zaenkrat mi zadnji lonec drat gor drži. :D
I love the smell of petrol in the morning.
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Še update: Metalotrg sem klical dvakrat, pa se mi niso oglasili, tako da sem šel do lokalnega mojstra. Cel izpuh od katalizatorja naprej me je stal 180€ z montažo vred. Narejeno je bilo v roku 3 ur.
I love the smell of petrol in the morning.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Oprosti, tule je bila pa moja dezinformacije. :cry:
Jaz sem jih tudi klical, pa nobenega odgovora na nobeno klicano številko. Pošljem E-pošto, pa sem dobil odgovor, še predno sem uspel do konca odposlati.
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Kar je zelo čudna politika do kupcev, saj se z ignoriranjem telefonov zelo veliko artiklov proda.
I love the smell of petrol in the morning.
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

take so naše firme :)
Zadnjič spremenil zvitafeltna, dne Pe Jul 19, 2013 3:53 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
pinny
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: To Apr 08, 2008 1:46 pm
Kraj: Šoštanj

Ker so se mi začele pojavljati luknje na izpuhu, ravno na spoju med staro in ''novo'' cevjo (kjer smo odrezali srednji lonec), stara je pa tudi že dodobra prerjavena, sem začel razmišljati, da bi dal srednjo cev ter zadnji zaviti del iz rostfrei cevi. Izpuhe pa že imam rostfrei Sebringe. Kje in kdo bi mi to lahko naredil, ter približno kak bi sploh bila okvirna cena. Klical sem de vita, se ne ajvi, fabiani pa prav zdele ne morem nč rečt, poklič jeseni če boš še za. Ali s emorda dobi že od kake firme to tipsko? Avto je pa Fiat Bravo 1,4 t-jet 2008.
Uporabniški avatar
Suljo.vr46
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Maj 13, 2015 2:01 pm
Vozilo: 145 QV
Kraj: Potorož

aja pa se katalizator bi potreboval za omenjeno alfo ce ve kdo mogoce kje bi se dalo dobit lp :D
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

Je mel kdo na 16v ts-ju izpuh samo z zadnjim loncem? Je zvok še znosen al rabiš čepke pa modro luč? :D Zvočniki v 155 so itak za en k in mi ni do radia :lol:
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

jest sm mel na 145 prvo sam zandji lonc športn in je blo čist preglasno. tko da sm pol dal še enga umes.
https://www.youtube.com/watch?v=E6oEaCvvkPE
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

Neki bo treba pogruntat. Če ne pa samo srednji lonec stran pa je to to.
TwinSparker
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Mar 25, 2019 7:32 pm

Pozdravljeni!

Pri menjavi zavor sem opazil, da mi manjka levi gumijasti nosilec izpušnega lonca.
Slika

Na desni strani še pa je.
Slika

Ker niso nosila na obeh straneh ista (ploščata in okrogla), sklepam da sta gumijasta nosilca različna?
Našel sem tole garnituro.
Zgleda da je levi, manjkajoči nosilec, okrogel.
Slika

Se gibljem v pravi smeri? Gre za dosti specifičen problem in nisem našel nič kaj koristnih informacij.

Drži pa to garnituro na zalogi samo ena spletna prodajalna delov in je vse skupaj 20e

Sem pa tudi zvezal na manjkajočo stran dve vezici, vendar zaradi očitno manjše prožnosti oddaja izpušni sistem pri nizkih obratih zelo moteč zvok, ki si ga nobena Alfa ne zasluži na bližajoči se 110. rojstni dan :P



Edit: Premaknjeno v primerno tematiko ...
Odgovori
  • Informacija