Šumenje v motorju poleg normalnega zvoka

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

Jaz imam tud tak zvok na 2.0 jtdm, menjal posodico in pumpo, zvok se vedno isti, imam pa prevozenih cca. 7000 km, sam zdej kokr vidim nisem edini s tem da imate ostali dosti vec km-jev s tem zvokom :)
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Meni gre zvok na zivce, nevem kako vi na to gledate.

Potrjujem pa, da zvok zgine, ko res volan dam cisto do konca levo ali desno.

Ocitno sem v prvem poizkusu ga premalo navil. Cudna zadeva glede na to, da ste menjali pumpo. Torej ta rec je na desni strani? Ker od tam se najvec slisi.

Okej, samo da ni nevarno, ampak vseeno upam da najdem resitev.
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

če šumi črpalka servo neboš nič rešil k to pri večina znamkal malo šumi eni mal bolj eni manj
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Glede posode me zanima, a se da kako preverit, ce je bila ze menjana? Gor so neke cifre, zdaj kaj pomenijo nimam pojma.

Preveril sem olje. Olje je not zeleno. Kolicina olja kaze tocno do napisa MIN (ne crtice) oz. takoj pod napisom MAX. Zdej koliko ga je bilo, ko sem ga kupil ne vem, ker ga nisem preveril.

Grem vseeno jutri se enkrat na öamtc, da malo povprasam, ce je z mansetami bilo na pregledu vse vredu ter ostalimi stvarmi, ker mi morda kaze na simptome okvarjene volanske letve.

Vem, da je avtomobil, kar nekaj casa pregledoval od spodaj. Bi se najbrz ze moralo videti takoj, ce kje kaj pusca.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Ce bi sel do 85 mehanikov bi IMO vsak nekaj drugace povedal. Danes sem sel ponovno na ÖAMTC. Dvignili avtomobil, volanska letev je vredu, ni sledu, da kaj pusca.

Pravi nujno pa moras servo pumpo menjat, ker kao netesni vredu...karkoli ze to pomeni. Pogleda servo olje, pravi hmmm kaksno je pa to olje. Pravim mu kako mislite kaksno? Prav cudno olje. Mu pravim olje je vredu, zelene barve kot vidis, ni crno, ne peni, avto ni hladen...torej olje je bp, pa se dovolj ga je.

Grem do Alfa serviserja. Naredi probno voznjo, prav vse vredu...pravim mu ja kaj pa to sumenje pri pumpi. Prav jst nc ne slisim. ](*,) ](*,) Mu recem, dobr napni uho, ker mi ni jasno, kako ne slisis. Potem mu recem, lej bom navil volan do konca,pa bos videl, da zvok deloma oziroma skoraj zgine.

Ko sem to naredil, prav "ajaaa, ja zdej slisim jaaa". Okeeeej. Pravi, mah to je vredu (dejansko kot ste ze vi povedali forumasi)...No bom verjel da je to "vredu".

Aja...pa urna postavka je 96€...tako, da temu itak neb dal da kaj popravlja.

Vem, da boste rekli eni, da kompliciram, ampak jaz zelim, da je avtomobil tip top. To sumenje me pa resnicno nervira.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

zdaj pa nekaj resnega.
Pa ti vsak dan odkriješ en feler na svoji alfi.
A drugače si zadovoljen z avtom?
Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

Nova servo pumpa za 2.0jtdm ce se dober spomnim je cca 400€, ce bos slucajno menjal pa sporoci ce je kaj bolje oz ce je zvok zginil.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

alfasan napisal/-a:zdaj pa nekaj resnega.
Pa ti vsak dan odkriješ en feler na svoji alfi.
A drugače si zadovoljen z avtom?
Neverjamem, da resno sprasujes, ampak ok.

Z avtom sem zadovoljen, sem pa "picajzlast" kar se tice zvokov kot so skripanje, sumenje, drajsanje...

Jaz ne vem koliko imas ti denarja za popravila in za dele. Jaz ga zal nimam, zato tudi sprasujem, vrtam, da se napake, ki so v "zacetnem stadiju" ugotovijo ter popravijo, ne da cakam in gledam kdaj bo se kaj vec narobe od napake; katero bi lahko npr. za manj denarja odpravil.

Ocitno moram se enkrat ponoviti. Ko vi gledate avtomobile, tudi gledate na vsak misji k...c., tako, da resnicno ne razumem kaj je narobe, ce vprasam?

@budwaiser
Bom sporocil, zagotovo. Imam pa sreco, da lahko del tudi vrnem, ce to ne bo odpravilo napake. Problem je samo, ker moram cakati se en mesec, da se dobim z mehanikom alfistom...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Preberi se enkrat moj odgovor in ti bo lazje v zivljenju.
Ce ti ne pusca olja, ce servo ne cuka, in ce vse dela kot mora, potem ocitno dela kot mora. Ni pumpe ki se je ne bi slisal ko dela. Bodi vesel da jo mas, ker elektro servo je prav beden. Sam slis se ga pa ne toj pa res
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Lahko vprasas, nisem pa nic slabega mislil.

Moje izkusnje s servo.
Skripalo. Oprali smo posodico in zamenjali olje. Nehalo škripat. Čez 6 mesecev začne spet nagravžno škripat. Kupim novo posodo, zamenjamo in zdaj ne škripa več.
Servo pumpa ne crkne kar tako. Če pa je, pa kupi rabljeno.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Malo za šalo, boj pa za res. Če boš za vsako šumenje (za katerega ti vsi trdjo, da ni nič) tako kompliciral, se ti bo hitro zmešalo. Praviš, da nimaš viška denarja pa vendar voziš avto od mojstra do mojstra (z drago urno postavko) in nisi še nič rešil. Ne razumi me narobe, moj namen ni, da bi ti pametoval ampak nehaj že enkrat paničariti in uživaj v svoji Alfi. Če bo kaj crknilo boš pač popravil.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

legenda1979 napisal/-a:Malo za šalo, boj pa za res. Če boš za vsako šumenje (za katerega ti vsi trdjo, da ni nič) tako kompliciral, se ti bo hitro zmešalo. Praviš, da nimaš viška denarja pa vendar voziš avto od mojstra do mojstra (z drago urno postavko) in nisi še nič rešil. Ne razumi me narobe, moj namen ni, da bi ti pametoval ampak nehaj že enkrat paničariti in uživaj v svoji Alfi. Če bo kaj crknilo boš pač popravil.
Urna postavka je takrat, ko zacne mehanik (ne bom uporabil besede mojster, ker danes je kar vsak "mojster") delati! V mojem primeru ni nihce nic delal / popravljal.

Potem razlozi, zakaj je ÖAMTC "MOJSTER" rekel, da se cimprej zapeljem do Alfa servisa, da naj vidijo pumpo, ki je po njegovom "undicht" =prepustna?

Alfa "MOJSTER" pa pravi, neee, vse je vredu...hmmmmm

Zdej se moram se odlociti kateremu "mojstru" verjeti.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

To je isto kot pri nas nekateri AMZS mojstri (oz. tisti, ki opravljajo tehnične preglede) pravijo da imamo zračnost v rokah, ko pa pelješ na servis pa pravijo da ga ni. Odvisno je tudi od letnega časa in temperatur. Pozimi so vse gumice bolj toge, vsa olja so bolj gosta itd. Tudi motor je glasnejši v prostem teku ker ECU avtomatsko zviša obrate motorjev v prostem teku ko je mraz.
Zadnjič spremenil Zhagar, dne Pe Feb 17, 2017 10:44 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Avtomobilski hipohonder pač.
Mine, ko se denarnica stanjša :mrgreen:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ja a mors ole dotakat al ga pa ne rabis. Tko vidis ce pusca. Ja tko preprosto se to ugotovi. Ne kompliciri pa voz
Odgovori
  • Informacija