Peugeot 807

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Marsikdo se je spraševal kam sem poniknil, za nekatere je bila to sreča 8)

Družinskim zahtevam žal moja stara 146 1.8 ni več ustrezala, pa še vzdrževanje se je izkazalo za nočno moro, določenih delov se enostavno ni dalo več dobiti in sem svojo ljubico podaril avtomobila potrebni družini (mnjah, lahko bi kaj zaslužil, pa sem bil rajši samaritan)

Želja je bila Alfa, pa ob tehtnem razmisleku ni bilo primernega modela.

V moji garaži je pristal tale potovalnik

Slika

Letnik 10 2011, 2.0 HDI 165KM, Peugeot jamstvo še eno leto, električna drsna vrata, trojni šibedah, od opreme manjka samo usnje, ki pa ga nikakor ne pogrešam.

Izkušnja odlična, tudi najmanjši premik se odraža kot potovanje. V prtljažniku pozimi vsaj dvoje sani, kup lopatk in podobne navlake, sicer pa dve kolesi, prostora pa kljub prtljagi na pretek, enostavno sem se navadil, da stvari puščam v avtu

Vzdrževanje? Redni servis manj kot 200 €, izrednih servisov zaenkrat ni bilo.

Pogrešam Alfo? Seveda, na vsakem ovinku, čeprav je avto za 2 toni suhe teže presenetljivo hiter, samo ustaviti ga je težko :D

Predstavitev pa zgolj zato, da stare frende opozorim za prisotnost na cesti :lol:

Zadeva je avtocesta križarka, leti kot sneta sekira, sploh za svoji 2 toni teže, potovalne hitrosti so se mi občutno povišale. Poraba ob mešanem ciklu nadvse sprejemljivih 7-8 litrov smrdljivca, na relaciji pa še kakšen liter manj, Priporočam :mrgreen:
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Pozdravljen prjatu !

Me veseli da si se med zivimi :) tale francozek je pa kr dober family vagen. Edini problem ki ga lahko pricakujes ( ni pa nujno ) je kdaj kaksna tezava z drsnimi vrati ( jo mata pedzo in citroen ) . Sem iskat nekaj podobnega ( bolj sem se nagibal k citroenu ) pa sem nakoncu pristal na Oplu ( zafira 1.9 cdti 150KM ) z alfinim motorjem :) lepo je vedet da se brcas :) bom pozoren na cesti da te ustavim ko te zagledam.

Lp
Coly
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Kolega isce podobno zadevo. Koliko sedezev pa ima? On bi rad neko kisto s sedem sedezi. Je pa to ocitno lepa druzinska gajba.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Hello Prijatao ! :wave:

..ni dvoma da bo še kdaj kakšna kača zašla k tebi :-)(
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Prjatu legenda, lepo da se brcas.

Fini vozicek si nabavu :wave:
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Colibry, ne kliči hudiča :D Načeloma ob rednem vzdrževanju vrata delajo, ljudje pa naredijo največjo napako, ker se vozijo tudi z odprtimi in se pokrivijo vodila, potem pa tudi motorčki odpovejo

b_bay napisal/-a:Kolega isce podobno zadevo. Koliko sedezev pa ima? On bi rad neko kisto s sedem sedezi. Je pa to ocitno lepa druzinska gajba.
Avto ima od 2 do 8 sedežev :)

Moj jih ima pet, ampak naj to ne bo vodilo pri nakupu, saj se dodatne sedeže dokaj lahko in ugodno dobi. Sicer so v teh avtih vsi sedeži polne velikosti, ampak bi za uporabo vseh sedmih rajši vzel kakšen večji voz. Pri izvedbi za 8 je zadaj klopca.

Gregson, kača bo! Alfa virusa še nisem prebolel, sem pa se pri tem avtu zaradi šibedahov navadil na veter v laseh, tako da bo definitivno nekaj brez strehe :mrgreen:
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Yo, kerlc! sem že mislu ,da bomo za mašo zbiral... :mrgreen:

Kar vredu zadevšna tole. Od poleg omenjenih težav znajo it še števci na armaturi in pa navigacija. Oz. bolj CD/DVD enota... Zna pa to dobr porihtat Setr. tvoj sosed, če se prav spomnim... :lol:

A Webaso gretje imaš tudi! Če ja, daj pregledati sam Webasto in pa tudi preveriti napeljavo. Znajo biti težave na nekem releju, zagonski al neki tazga, katerega se da nadomestiti s poceni kitajskim časovnim relejem, kateri potem omogoča časovno vklapljanje Webasta.

AlfaVirusjejeba.press
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

a pa bi se namesto maše dobil, kakšno nedeljo ali soboto pop., na starem mestu zločina in hmeljev antibiotik ruknl, samo ne bo pomagal proti a.virozi :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Daj pregledati in očistiti drenažne cevi šibedahov. To je nekako nujno opravilo, ko kupiš rabljeno kočijo s šibedahom.

Ker gre za "isto vozilo", LANCIA Phedra-->FIAT Ulysse-->PEUGEOT 807-->Citroën C8, je najugodneje peljati na Citroën sevis, ko potrebuješ poseg "pooblaščenca"!
Odgovori
  • Informacija