Veliki servis - AR 166, 2.5 V6 in 3.2 V6

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Janko Friš
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Jul 03, 2015 4:54 pm

Menjava zobatega jermena, napenjalcev in ostalih jermenov, motor 2,5 V6 in 3,2 V6

Pooblaščeni servis: Alfa Petrovčič, Trebušakova ul., Maribor

Na dveh avtih so mi menjali opisano na sledeč način:
-niso upoštevali tovarniških navodil
-niso niti demontirali pokrovov ventilov, da bi bile dostopne odmične gredi
-štirih odmičnih gredi niso blokirali s kladicami.

Sedaj so povzročili, da je možnost zamaknitve kakšne odmične gredi.

Račun:
zaračunali so kompletno ceno po tovarniških normativih, to je 8 delovnih ur.
Plačal sem jim na roko, z gotovino, brez računa, kar so tudi želeli, ker so vedeli, da "švinglajo".

NE HODITE NA TA SERVIS
Ta Petrovčič je pravi prevarant.

LP
Zadnjič spremenil Janko Friš, dne Ne Mar 12, 2017 8:38 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Glede placila si si sam kriv nazalost.
Glede menjave jermena, ce je avto prej normalno vlekel se da jermenice blokirati s strani malo po domace in se jermen zamenja. Naceloma ni s tem nic narobe, je pa res da se na ta nacin ne ve ce je slucajno kaksna odmicna ze od prej zamaknjena za malenkost (ce bi bila za vec se to cuti na slabsi moci in nemirnem motorju)
V glavnem moral bi ukrepati ze tam na servisu, zdaj je prepozno.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

To, da ti bo kdo šel dajat dol pokrov ventilov je bolj utopija. Pri JTDm se recimo tudi po pravilih dela tako ampak še nisem videl enega samega da bi se šel zaje*avat z demontažo šob in pa blokiranjem odmičnih.
So pa tele avti pomoje dost ''pametni'' da prepoznajo zamaknjeno odmično in javijo napako. ČE ti je prej in potem vleče avto b.p. je stvar narejena dobro.

Brez računa pa nisi dolžen plačat oz. moraš sam zahtevat račun in nato poravnat dolg :)
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

bvogri napisal/-a:So pa tele avti pomoje dost ''pametni'' da prepoznajo zamaknjeno odmično in javijo napako.
Žal niso dovolj pametni, da bi kaj javili. Samo moči nimajo. Govorim za JTDm
Janko Friš
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Jul 03, 2015 4:54 pm

Se strinjam glede računa, sam sem kriv.

Ne strinjam se pa glede samega dela "po domače" in obračuna:
če ne snemaš pokrovov ventilov, ne uporabiš tovarniško predpisanih kladic, potem to ni 8 ur dela.
To so 3 ure dela.
In tu je spotika:
-delo ni opravljeno kot je tovarniški normativ in predpis
-račun pa je bil, kot da je to vse opravljeno.

Kaj češ, Alfa Petrovčič Maribor. Prevarant in dobičkar.
Na ta servis sem hodil od leta 1993, ko sem kupil novo Alfo 155 1,8 twin spark.
Sedaj me je sram, kolikokrat me je ta Petrovčič že "naplahtal".

Za dva avta mi je zamenjal že 8 vratnih ključavnic, vse po cca. 160 EUR na kos, češ da se ne dajo popravit.
Ko sem ugotovil, da njegova serviserja, ki imata enake avte, nista za 15 let stare njune Alfe 166 nikoli do sedaj kupila niti ene nove ključavnice,
sem začel sam stvar raziskovat. Sedaj si sam popravljam ključavnice.


NE HODITE NA SERVIS PETROVČIČ MARIBOR.
Delo ne bo opravljeno kot bi moralo biti, pa še ob denarnico boste.
LP
Zadnjič spremenil Janko Friš, dne Ne Mar 12, 2017 9:22 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Janko Friš napisal/-a:Sedaj si sam popravljam ključavnice.
Sedaj si torej po vseh teh letih končno postal pravi alfist :wink:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Jah računanih 8h je za tako storitev nateg. ](*,)
SilverMan napisal/-a:Sedaj si torej po vseh teh letih končno postal pravi alfist :wink:
:lol:
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

bvogri napisal/-a:To, da ti bo kdo šel dajat dol pokrov ventilov je bolj utopija. Pri JTDm se recimo tudi po pravilih dela tako ampak še nisem videl enega samega da bi se šel zaje*avat z demontažo šob in pa blokiranjem odmičnih.
So pa tele avti pomoje dost ''pametni'' da prepoznajo zamaknjeno odmično in javijo napako. ČE ti je prej in potem vleče avto b.p. je stvar narejena dobro.

Brez računa pa nisi dolžen plačat oz. moraš sam zahtevat račun in nato poravnat dolg :)
Se lahko prosim prepričaš preden pišeš neresnice. Pri JTDm (1,9 16v in 2,4 20v ) se recimo ne snema pokrova ventilov niti šob za menjavo zobatega. Imaš na sesalni in izpušni strani v pokrovu ventilov dva vijaka katera odstraniš ter vstaviš blokadi.
to brez raćuna pa drži... :)
Janko Friš
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Jul 03, 2015 4:54 pm

Ne moreš primerjat JTDM z bencinarjem 3,2 V6. Popolnoma drug motor. Imam tovarniška navodila, kako se to napravi.
Bil sem tudi pri Alfa Romeo Zega, Komen. Gospod mi pritrjuje in pravi, da se tako jermenov na tem motorju ne menjuje, ker ni sigurno in ni po
navodilih tovarne.
Iščem priponke, da ti jih pošljem. V izobrazbo. LP
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

To si napisal že v moji temi ko sem spraševal kako se menja. Smo menjali brez snemanja seveda. Na ZEGI pa mi je kazal naj bi se po pravilih snelo...
:-k
Janko Friš
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Jul 03, 2015 4:54 pm

Na spodnjem linku imaš tovarniška navodila Alfa Romeo za ta motor, menjava jermenov. Poz. 9 so kladice, s katerimi se obvezno blokirajo vse 4 odmične gredi.
Nikakor se tega ne dela, kot omenjaš ti in kakor so mi napravili pri "znamenitem servisu Alfa Petrovčič Maribor". LP

https://drive.google.com/file/d/0ByC6x_ ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;
Janko Friš
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Jul 03, 2015 4:54 pm

Sem mislil, da bom od alfistov dobil kak koristen nasvet. Da bom mogoče lahko nadgradil moje znanje in izkušnje. Pa od vsega skupaj nič. LP, škoda.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Jaz sem delal velik servis pri Stepancicu na 166 3.0 V6. Naredili so z blokado odmicnih, ko sem pogledal po motornem prostoru, ni bilo nic potrgano, vse zlozeno brezhibno nazaj, brez potrganih vezic, kablov, polomljenih plastik, neurejeno ipd po velikem servisu. Je pa bil motor zunaj, ker sem menjal se sklopko in je rekel, da raje da motor ven in dela v miru.Poceni pa ni bilo :)
Za razliko od 156 V6, kjer so dvakrat delali veliki servis pri Starjnarju, enkart prejsnji lastnik in enkrat jaz. Obakrat je bil servis narejen na easy way. Obakrat je po cca 3-4 letih zacel jermen opletati in brusiti po ohisju, zdej zakaj se je to zgodilo nisem raziskoval, ampak sem od takrat nehal servisirat pri njih. Me pa noben ni vprasal, kako hocem, racun pa je bil dosti nizji kot pri Stepancicu. Ampak nazaj sem dobil umazan avto, potrgane nosilcke kablov, polomljene plastike za oljni oddusek ipd...
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Janko Friš napisal/-a:Ne moreš primerjat JTDM z bencinarjem 3,2 V6. Popolnoma drug motor. Imam tovarniška navodila, kako se to napravi.
Bil sem tudi pri Alfa Romeo Zega, Komen. Gospod mi pritrjuje in pravi, da se tako jermenov na tem motorju ne menjuje, ker ni sigurno in ni po
navodilih tovarne.
Iščem priponke, da ti jih pošljem. V izobrazbo. LP

oprosti ker sem zmotil tvoj monolog. komentiral sem pa post od bvogri-ja, ne tvojega Oljubim pa, da bom dal tvoje poste na ignore.
Odgovori
  • Informacija