Giulietta: nakup (vprašanja o motorizaciji, opremi, ...)

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Tarok
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Sep 15, 2016 8:19 pm

Pozdravljeni,
sem nov na forumu in na vas se obračam, ker sem se odločil za nakup rabljene Giulliete. Rabil bi pomoč pri iskanju in nakupu vozila. Problem imam, ker ne poznam nikogar, ki bi se spoznal na Alfe...

Moje (idealne) zahteve pri nakupu bodo:
-cena vozila max. 10.000,00
-letnik vozila od 2012 naprej
-max. 130.000 km prevoženih
-bela barva
-1.6 (mogoče 2.0) JTDm motor
-led luči zadaj
-znana zgodovina vozila
-1. lastnik
-poreklo vozila, ni pomembno
-multifunkcijski volan
-nekaramboliran
-itd.

O zanesljivosti, kvaliteti in hibah Giuliette pa sem na tekočem (prebral skoraj use poste na tem forumu)

Za pomoč in info. se že v naprej zahvaljujem.

Lp
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

če prve tri - odmisliš boš še nekako lahko kupil tak avto. Pod 10.000€ so pri nas vecinoma 1.6 pa še to s skopo opremo (2.0 so kaksnega tisocaka vec). prevozenih majo 150kkm+, bele pa mislim da ne bo tezko najdit.
lo
Slika
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kaj je razlika med raznimi sport paketi? 1, 2, 3?
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

mislim da samo v platiscih, ostalo bi naj imele vse isto.
Slika
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Samo felne:

Sport 1: 17"
Sport 2: 18" krogi
Sport 3: 18" turbina

Cena:
Sport 1 < Sport 2 < Sport 3
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
Toni1987
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Apr 08, 2012 8:02 pm

Pozdravljeni... Že dolgo nisem nič pisal na forumu... Ker sem z svojo 147-ko naredil že 145.000-km od nakupa... In odkar sem ji vzel DPF filter ven in ji blendiral EGR-ventil... Je avtek v vrhunski formi in kondiciji brez problemov... Dobro kakšne gumice na podvozju sem ter tja zamenjaš, pa akumulator je šel po 5-letih v cefuge... Sem pa vseeno na skupno 225.000km in sem odločen da avtek počasi zamenjam... Iščem Giulietto ... Na netu sta trenutno dve, meni všečni... Obe sta bele barve, ena automatik, druga 6-stopenjski ročni menjalnik... Ena letnik 2011, druga 2012... Cena prve 10.500€, druge 13.000€... S tem da ima prva okoli 70.000 km, druga niti 40.000km... Obe sta 1.4 Multiair 170-km... Zanima me iskreno mnenje o njiju, kdor jih pozna... Obe sta Slovenskega porekla... Se pravi da jih forumaši verjetno poznate... Lp Toni


Edit: Prestavljeno v že obstoječo temo
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Ta za 13.000 € je od uporabnika Perme. Nekaj je o tem avtu napisanega v http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... &start=135" onclick="window.open(this.href);return false;

Za več informacij ga pa kontaktiraj.
mareSLO
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Mar 20, 2017 6:28 pm

Pozdravljeni,

V naslednjih nekaj mesecih bom najverjetneje kupil nov avto, pa sem glede na moje iskalne kriterije, nekako naletel na Gulietto. Se pravi do 10000€, tam letnik od 2010 dalje, bencinar. Do max 125k kilometrov, z 170ps 1.4 multiair motorjem.

Gledal sem tudi druge znamke, vendar za tak denar, nekako nisem našel avtomobila, ki bi mi ustrezal glede konjenice, ter same oblike avtomobila. Kako se kaj obnesejo naprimer 2010, ali pa 11 letniki guilette ? Glede na prebrano, naj bi bile težave če ne točiš zelo specifičnega motornega olja, ter občasno odpove kakšna multiair enota ? Imajo te avtomobili še kakšno drugo hibo, oz kako je kaj z vzdrževanji ? Če bi odgovor dobil od koga, ki ima ta letnik guilette s tem motorjem bi bilo pa sploh super.

Pozdrav vsem skupaj.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Glede na prebrano, naj bi bile težave če ne točiš zelo specifičnega motornega olja, ter občasno odpove kakšna multiair enota ?
te mal popravljam: glede na prebrano so težave z multiair enotami, če ne menjaš olja in ali ne uporabljaš pravega olja.

praktično pri vseh odpovedi multiair enot kar sem jih zasledil, sem prišel do tega zaključka. V angliji so šli celo v analizo olja, ki ga je točil uradni servis in so po analizi priznali napačno olje in zamenjali multiair enoto. To je nekako enako kot z 2.0 TS en kup zaribanih, pa noben ni ribnu sam od sebe,

glede težav pa mislim da so problemi samo z zadnjimi lučmi če se ne motim (pregloda kabel - to je itak problem pri veliki večini avtov s 5imi vrati) in pa tesnilo zadnjega brisalca. drugih večjih napak sam nisem zasledil ko sem kupoval.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
mareSLO
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Mar 20, 2017 6:28 pm

Wolfy hvala za odgovor. Kateri letnik giuletke pa imaš ?
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

2012:
- kabli preglodani na prtljažniku, da je letal brisalec sem in tja. Drobiž, da so se kabli polotali in izolirali
- crkovat zna S&S enota. To poznajo nabolj Britanci, tak sem zasledil to, ko sem za svojo raziskoval. V drugih deželah so srečni če crkne enota => narobe meri voltažo, se skozi polni in ne vgašuje).
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

moja je 2012 sport 2 paket: http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=38876" onclick="window.open(this.href);return false;

glede S&S sem tud mislim da prebral nekje ja, sam nič kritičnega nisem zasledil in zgleda da je to bolj kot ne pač tist standardni % okvar.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
mifek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: To Apr 14, 2015 10:09 pm

jaz imam 2010 letnik..zaeenkrat brez težav in upam da tako tudi ostane :wink:
mareSLO
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Mar 20, 2017 6:28 pm

mifek napisal/-a:jaz imam 2010 letnik..zaeenkrat brez težav in upam da tako tudi ostane :wink:
Koliko časa ga pa že imaš, si ga kupil novega ? Bencinar al dizl ? Ko sem malce bral ocene raznoraznih ljudi iz tujine, je nekako več težav z bencinarji, saj tak vtis dobiš glede na prebrano...
mifek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: To Apr 14, 2015 10:09 pm

2 leti...1.4 MultiAir imam pa sedaj prevoženih cca 75000km
Odgovori
  • Informacija