OT zbirka neumnosti

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Bo treba spremenit naslov teme, ker res nima veze s Stingerjem. Predlagam naslov "Zbirka neumnosti".
159 2.0 jtdm
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Kakorkoli obračamo in ali je kia lowbadget avto, brez zgodovine itd. se optima v Ameriki prodaja odlično. Če bo stinger v nekih razumskih cenovnih okvirih se bo tudi dobro prodajal. Če bodo s ceno pretiravali ga bodo po nekaj letih umaknili s prodaje. Kia se prav veliko ne bo sekirala, saj ima še 20 drugih modelov.
Še predno pa se začne prodajati pa nima smisla ugibat o uspehu/neuspehu.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

alfasan napisal/-a:... Še predno pa se začne prodajati pa nima smisla ugibat o uspehu/neuspehu.
A si se tle pa posral in pokozlal v svoj krožnik, ko si napovedoval prodajo za Giulio pa nikakršnih rezultatov za Giulio ni bilo in ni znanih... :)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Zanc je kolega kupil na kiji en rabljen avto pa nas je trgovec peljal z naloadanim sportageom do prepisa pa nazaj. Avto je bil 40k+€. Pa sm ga prasal ce dejansko kdo kup kijo za 40k€. Pa je reku, da jih zelo veliko prodajo, ven dajo 200 avtov mesecno, okol 100 novih in 100 rabljenih, in da se proda tudi veliko takih ki so 35-40k€, in tudi ta s kero smo se peljali je bila prodana.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Kozlanje?
Navedel sem dejstvo. Pred prodajo so samo ugibanja, dočimza giulio lahko na podlagi statistike trdim, da se za en drek prodaja.
V Slo Kia v enem tednu proda več avtov kot alfa v celem letu.
To je zagotovo tudi posledica zelo slabega heritaga, ki ga ima alfa. Torej je to daKia nima heritaga celo prednost.
Zagotovo pa kia ni slaba, če je J. Clarkson z njo igral rugby in so ob koncu tekme, še vse kie bile v voznem stanju.
Opažam pa tudi, da kia zelo dobro drži ceno. 9-10 leg stara kia ceed od 4500-6000 €, pa to je več kot alfa 159.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Giulia se ne prodaja za en drek. V Evropi prodajo cca. 40-50% tega kar BMW proda limuzinskih trojk.

Če upoštevaš, da je distribucija prodajne mreže pri Alfi opazno manjša, kot tudi sami saloni očitno manj prestižni, renome znamke občutno slabši, prepoznavnost in prisotnost znamke v tem segmentu skorajda neobstojna, reklamiranje redkejše, kvaliteta servisov v očeh javnosti vprašljiva, ob vsem tem pa so cene enake/podobne kot pri BMWju 3, da Alfine 30 letne odsotnost v premium segmentu niti ne omenjam - je prodaja povsem znotraj pričakovanj.

Kdor trdi obratno ni v stiki z realnostjo. Alfa samo zdaj ne sme poklekniti in mora nadljevati s strategijo izelkov in cen ki jih trenutno ima, s sočasnim strmenjem k dodajanju raznoraznih tehnoloških/asistenčih sistemov. Saj smo to vse že 100x rekli, samo alfasanu pa še komu ne klikne...

Giulia za neke resne številke na evropskem trgu rabi seveda karavana. Ravno včeraj sem prečekiral prodajo Volva S60/V70. S60 (torej limuzina) se na mesec v Evropi prodajo v nekaj sto komadih (300-400), medtem ko se V70 (karavanska različica) prodaja kar v 10x večjem številu, dobrih 3000 primerkov na mesec.

Tile prvi odzivi na Stingerja, ki jih omenja alfa_samec (v kolikor resnični) so samo dokaz kako težko je narediti kompetentno limuzino, ki lahko konkurira BMWju 3, iz nič. To samo daje večjo vrednost inženirskemu trudu v ozadju projekta Giorgio oz. Giulie.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Lizard a ti ne moraš, da me ne bi omenjal.
Če si zafrustriran homoseksualec naj ti napišem, da me tvoja smrdljiva rit ne zanima, zato se enkrat strezni in me preskoči. Pa ne samo mene, tudi nekatere druge stalno omenjaš. Če imaš svoje mnenje ga napiši ostale, ki imamo tudi svoje mnenje pa pusti pri miru.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Novice o stingerju so itak larifari kar se karoserije tice. Kia je pod okriljem hjundaja, hjundaj je pa ze pokazal americanom da znajo naredit dober sporten avto, sam jim to pac ni ciljni segment.
To da bo samo avtomatik za zda trg - em sej je qvjka tut, in nic ni narobe s tem.

Bmw proda v evropi med 150 in 200 tisoc trojk.

Tko da definitivno ne prodajo pol toliko giulij kolikor prodajo trojk limo.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Miholl, BMW je v Februarju prodal v Evropi cca 10.000 trojk; limo:karavan razmerje v Evropi je okoli 40:60; to je 4000 limuzin; Alfa pa je prodala 2000 Giulij.

@alfasan: sem videl na forumu enkrat tvojo sliko - tudi če bi bil gej, ki se ni žgal že 10+ let se te niti s palčko ne bi dotaknil, srček.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Zaklenjeno
  • Informacija