LED kit: Splošno o LED žarnicah za kratke luči

Izgled Alfic, povečanje moči
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

BodyLove, glede vgradnje logo osvetlitve v vrata vprašaj forumaša Claudio, kateri je to naredil na svoji 156-ici:



Sicer je neki drug forumaš to nazorno prikazal (mislim da v svoji temi), vendar je to že kar nekaj časa nazaj ....
Imaš pa na spodnjem linku vgradnjo na grobo prikazano:
https://www.aliexpress.com/item/LED-Gho ... 3.3.2ioMcT" onclick="window.open(this.href);return false;

Kar pa se LED žarnic za osvetlitev tablic tiče, pa rabiš žarnico z CAN BUS oznako ...

Še o osvetlitvi števcev/armature: http://forum.alfa-klub.com/search.php?k ... it=Iskanje" onclick="window.open(this.href);return false;
Funkcijska tipka Iskanje precej pripomore pri iskanju željenega :wink:


Te moram pa tudi jaz opozoriti, da pišeš čim bolj slovnično in te vabim, da si prebereš pravilnik o tem
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=2&t=11478" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Gregi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 265
Pridružen: So Jan 17, 2009 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm ti
Kraj: Notranje Gorice
Kontakt:

Tak logo sem jest dal na svojo, sam je 159, ima že napeljavo potegnjeno ker ima original lučko. pri 156 je treba v vrata potegnit še žice.
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

za tablico imam jaz te..
https://www.ebay.com/itm/252487456087" onclick="window.open(this.href);return false;
ampak sem jih polovico prelepil z trakom, ker drugace sem potujoca obcestna razsvetljava... :)
Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Hja, to se to "brutalitis" ledice, ki jih ma precej ljudi sedaj na svojih avtih - dejansko tako močno svetijo, da se od tablice odbije nazaj toliko svetlobe da se niti ne vidi kaj na njej piše. Že na kilometer vidiš da je neoriginal in predvsem neestetsko/neokusno. Dobro da si jih večino polepil. :)
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Spider3,0V6
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Če Okt 20, 2016 12:24 pm

Ali ima xenon ali led kdo za alfa spider 916?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

kukec napisal/-a:Slika
pokrov gre normalno zapret, je pa vseskupaj kr na tesno. Na sliki zgleda kot da zaponka ne sede najbolje, ampak drzi lepo fiksno.
Kukec, je ventilator pri tem kitu kaj glasen?

Kaj pa takšen brez ventilatorja?:
https://www.aliexpress.com/item/one-set ... 0.0.joohVn" onclick="window.open(this.href);return false;
Slika
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

se ga nic ne slisi, ko je pokrov luci zaprt. Ne vem v cem je fora ventilatorjev, verjetno se zarnica precej greje in rabi dodatno hlajenje.
Slika
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

ledice čeprav na videz navzven oddajajo malo toplote se precej grejejo in gretje jim krajša življensko dobo zato morajo imeti pasivno ali aktivno hlajenje. Zato tudi če po hiši delaš za "večno" daš LED trak na aluminijaste profile. Ti tam niso zaradi lepote ampak zaradi hlajenja.

mene sicer pri teh poceni LED kitih skrbijo bolj žarometi, da jih slučajno ne uničijo? je pa res da imam občutek da klasična halogenka oddaja več toplote kot ledica in bi zato morala biti sama luč hladnejša.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Kukec, imaš LEDice še vedno vgrajene?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Koliko vas ima zdaj H7 / H1 LED žarnice na original parabolah v 156, 147,GT?
Kako ste zadovoljni. Morda kakšna slika snopa ponoči???
Na youtubu je veliko posnetkov, lahko gledaš cel dan, pa še zdaj ne vem, ali original parabole za halogenke lepo ujamejo svetlobu od ledic :-k
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Na fb-ju je nekdo delal primerjavo med xenon kit in led kit. Pa je boljši rezultat s xenonom. Se je pa šlo za Fiat mareo, v lučeh ima pa leče
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Sem videl tisto na FB ja. Samo mene zanima, če je kdo sporbal na parabolo, ne na lečo. Kako tam deluje.



Tukaj so uporabili žaromet od 156 preFL. Ampak ni drugega kot to, da izmerijo koliko lumnov je. To je zame neralavanten podatek. Rabil bi videti kakšen je snop na zidu, ali pa meritev z napravo, kot jo imajo na tehničnem pregledu.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

saj vidiš kakšen je snop na steni v tvojem videu. in tudi luxe merijo na kar oddaljenosti.....res pa, da v najbolj svetli točki....


razpored svetlobe tudi približno ni enak halogenki ( _/-- ) in tole čez tehničnega ( če so vsaj malo zadrgnjeni ne gre) .....kako se obnese na cesti pa bi moral sprobati....
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Gricko napisal/-a:saj vidiš kakšen je snop na steni v tvojem videu. in tudi luxe merijo na kar oddaljenosti.....res pa, da v najbolj svetli točki....
Ja vidim kakšen je ja... saj se mi zdi proti koncu videa, da lahko kar sam snop poljubno nastavljaš :roll:
Nevem, ni mi čisto jasno, ampak imam občutek, da je to ful svetlo samo na neki točki, drugače pa je "razbit" snop. Zato me zanima, če je kdo sprobal na cesti.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Razpored svetlobe ne more biti enak, saj halogenka sveti v vse smeri (360°), LED kit pa ne, zato tudi prihaja do tistih črnih lis v snopu.
LED žarnice z bunkico/lečo naj bi ta kót osvetlitve nekaj izboljšale.

Slika


In pa še primer, kako naj bi LED kit svetil:

Slika
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija