Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Giulietta se dobro prodaja, ker ljudje hodijo gledat Giulio. To je bilo že dolgo dolgo nazaj teoretično tolmačenje tu na forumu, danes pa se vidijo rezultati. Alfa je imela enostavno prešvoh paleto. Rabiš ene 5 modelov na različnih nivojih in se vsi dopolnjujejo v prodaji.
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Lepo opremljena giulietta z res dobrim 1.6 120 konjskim dizlom je 20.000€ pri nas in v tujini. Zato se dobro prodaja...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Prodaja Giuliette se je zvišala na račun publicitete, ki jo je prinesla Giulia; ne pa zaradi svoje cene, saj se ta kaj dosti ni spremnjala skozi leta. In seveda ne more biti višja kot je, saj gre za nadgrajenega fiat brava (ki so mu zadaj dodali posamično vpetje).

Giulia seveda ne bo premagala nemce v prodaji; tega niti nihče z malo bolj delujočimi možgani ne pričakuje. In če hočejo kdaj z imidžem (in tudi prodajo) konkurirat nemcem, je edina prava pot da so tam tudi cenovno, vse ostalo je nesmiselno in bi cel projekt naredilo brezvezen.
Eno par vas je pa pač mnenja da naj spet začenjo delat nadgrajene fiate s temu primerno ceno.

In taki se na forumu pač zaradi tega cmerite vsakič ko preberete besedo cena.

@Hranata: Super post na prejšnji strani. ;)
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

O giuliji se govori ze tri leta, prodaja se ze eno leto, prodaja giuliette raste pa zadnje par mesecev ker jo recimo v avstriji na polno oglasujejo - cena 20.000€ pa neki drobiza. Akcija na polno. Tako je tudi pri nas, in na pamet predvidevam, tudi drugod.

Zakaj so pa stelviota dal tako ugodno? Pa kar 5 jurjev popusta? In to v segmentu ki cveti? Verjetno zaradi "odlicnih" prodajnih stevilk giulije?



Pac ni vsak za ekonomista...
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Ljubezen do alfe je, samo treba je imeti vsaj 35.000€ da se zaljubiš. Problem je samo v tem. Tam do 20.000€ še folk zbere več pa je že problem zato tile nemški avti ko jih videvamo so večinoma uvoženi. Bomo videli kolk jih bo čez dve tri leta alf giulij v Sloveniji. Po mojem kar nekaj vendar definitivno ni toliko kot nemcev.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

lizard napisal/-a:... saj gre za nadgrajenega fiat brava (ki so mu zadaj dodali posamično vpetje).
To sem skoraj prepričan da ne drži. Giulietta ima drugačno osnovo :-)(

Številke pa ne vem če so tako zelo slabe globalno. V SLO pa je res katastrofa. Sej je vse jasno. Najbolj oskubljeni paketi opreme za MAX ceno in pre-samozavestni prodajalci... Če zaviješ k konkurenci ti je vse jasno kako na vse načine prodajajo avte (nove, testne, 1. leto stare, ogromni popusti na zajetno opremo, všteti servisi...) ampak za to je druga tema :D Tukaj jih očitno imajo da se folk đabe vozi na testne vožnje #-o
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Uvoz bo cvetel. Tudi pri 159kah je.

Sem bil danes v salonu na Dunajski... Hodim okoli avtov, odpiram, se usedem, berem specifikacije, gledam cene... Nikjer nikogar. Škoda ker ni bilo ključa, bi se verjetno lahko kar odpeljal. Še dober da so prodal tistih 10 giulij.

Sicer se pa strinjam, da nekaj efekta na prodajo giuliete zagotovo ima porast modelne palete. Tudi sam sem najprej gledal giulio, pa mi je takoj padla v oči giulieta pri pultu. Veloce verzija je prav simpatična z nekaj res čudovitimi detajli. Leta ji še niso resno škodila.

Pa tudi v fiatovem salonu je bilo vse mirno. Majstri za dele in sprejem v servis so bili za svojimi mizami, sicer pa sem bil sam samcat v salonu. Presenečen nad fiatom 124 spider. Tako nad ceno kot to da sploh obstaja... Resno sem si ogledoval tipota, zaradi česar sem se tudi ustavil tam... No odšel sem samo z enim letakom, ki sem ga našel in brez informacij s strani prodajalcev.

Za moje pojme zelo napačen pristop. Sicer če bi imel namen danes kupit avto bi že nekoga zvlekel iz kakšne skrite kuhinjice, ki jo imajo, ampak kljub temu. Ko nekdo vstopi je potencialna stranka. Morda rabi samo tisti mali "potisk" v pravo smer in je tvoj. Ampak če tebe ni, gre potem ta stranka naprej. Pri francoskem izdelovalcu vozil so me prej opazili.Imajo celo cenovno zelo zanimivo alternativo tipotu :) . Kaj pa veš, mogoče mi pa zadiši francoski zajtrk po letih testenin.

Ah ja, eno brco v rit bi si zaslužil. Tako prodajalci kot zastopnik. Konkurenca ti ponuja vse živo in kaj hitro si najdeš kaj sprejemljivega. Naš FLAR zastopnik pa pripelje avto, nalepi etiketo s ceno in to je to. Vzemi ali (odje..) pusti.
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj pa veš, mogoče mi pa zadiši francoski zajtrk po letih testenin.
Zapelji se, pa te bo zelo hitro minilo, slab priokus pa boš imel še vedno, ko boš srečal kakšnega Pežoja :P

@lizard: Giulietta in Bravo imata povsem različni platformi. MiTo si deli GM/fiatovo platformo s Puntom in Oplom Corso, Giulietta pa ima samostojno C-Evo platformo, ki so jo potem še namenili Dodge Dartu in Chryslerju 200.

Za Darta v ZDA lahko rečeš, da je preoblečena in cenejša Giulietta.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Pri C-Evo platformi, na kateri stoji Giulietta so v bistvu za osnovo vzeli fiatovo C platformo 2. generacije (stilo, bravo, delta); in jo nadgradili - spredaj ja nemesto železnih mcpherson rok dobila aluminijaste, zadaj pa namesto poltoge preme b-link (vrsta multilinka); seveda je bila nadgrajena tudi celotna struktura. Gre za normalen napredek in nadgradnjo.

Kar sem želel povedat je to, da je potemtakem jasno zakaj je Giulietta lahko pozicionirana ceneje v svojem razredu kot Giulia, ki sloni na povsem iz nič zasnovani platformi, ki je povrhu še rwd.

Nikjer pa nisem napisal da je Giulietta preoblečen Fiat, trdil sem da je nadgrajen Fiat (podobno kot 145, 146, GTV, 147, GT, 156,...).

Viri:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Fiat_C-platform" onclick="window.open(this.href);return false;
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Fiat_Compact_platform" onclick="window.open(this.href);return false;
Zadnjič spremenil lizard, dne Pe Maj 12, 2017 1:49 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Podrobno o tehniki nove Alfe Stelvio

Igor Štibilj iz podjetja Avto Triglav, ki zastopa znamko Alfa Romeo, nam je na včerajšnji predstavitvi zelo podrobno predstavil nekatere zanimive tehnične rešitve v okviru motorne ponudbe ter štirikolesnega pogona. Vredno ogleda.



Vir: Avtomanija
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
janezkranj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: So Jun 13, 2015 12:20 pm

Dragi Alfisti

Upam, da ste vredu in da vas informacija o strašni prodaji celih 11 kosov Giulij v prvih 4 mesecih prodaje ne potre in žalosti preveč. Kot se boste nekateri spomnili sem tak scenarij napovedal, tudi prodaja v EU ni dobra, prej slaba, če pa odštejemo vse testne, novinarske in sponzorske pa je katastrofa, pa tudi prodaja v USA ni nič kaj spodbudna sploh če pogledamo da so bila v marketing vložena ogromna sredstva cca 50 mio US $, za Kitajsko pa je avto enostavno premajhen in nezanimiv morda v verziji QV v zelo omejeni količini.
To da ni Giulije SW je totalni idoitizem, pa tudi cenovno pozicioniranje je popolnoma zgrešeno, cena je cca 20% previsoka, pa lahko še toliko nakladamo o čudoviti voznosti avtomobila, pa to znajo ceniti le redki ti pa v večini nimajo €, dejstvo je da se večina današnjih novih avtomobilov pelje dobro oz odlično.
Kaj se bo dogajalo naprej: mogoče se bo Stelvio prodajal nekaj bolje kot Giulija, ampak nekih hudih številk ni pričakovati.

LP

Janez
Sport Driver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: So Okt 22, 2016 1:18 pm

Da ne boste samo ugibali o prodaji v EU http://carsalesbase.com/european-sales- ... d-segment/
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

janezkranj napisal/-a:Dragi Alfisti

Upam, da ste vredu in da vas informacija o strašni prodaji celih 11 kosov Giulij v prvih 4 mesecih prodaje ne potre in žalosti preveč. Kot se boste nekateri spomnili sem tak scenarij napovedal, tudi prodaja v EU ni dobra, prej slaba, če pa odštejemo vse testne, novinarske in sponzorske pa je katastrofa, pa tudi prodaja v USA ni nič kaj spodbudna sploh če pogledamo da so bila v marketing vložena ogromna sredstva cca 50 mio US $, za Kitajsko pa je avto enostavno premajhen in nezanimiv morda v verziji QV v zelo omejeni količini.
To da ni Giulije SW je totalni idoitizem, pa tudi cenovno pozicioniranje je popolnoma zgrešeno, cena je cca 20% previsoka, pa lahko še toliko nakladamo o čudoviti voznosti avtomobila, pa to znajo ceniti le redki ti pa v večini nimajo €, dejstvo je da se večina današnjih novih avtomobilov pelje dobro oz odlično.
Kaj se bo dogajalo naprej: mogoče se bo Stelvio prodajal nekaj bolje kot Giulija, ampak nekih hudih številk ni pričakovati.

LP

Janez
Za slovenski zabačeni trg si ti to napovedal, ma bravo. Kak Vidoviti Milan, ti si tisto pravo analitično in jasnovidno orodje avtomobilske industrije.

Hvala za ta izčrpen in koristen prispevek.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Šumaher ne rabiš biti žaljiv, bi bilo lepo da bi bil realen saj so številke res zeloooooo daleč od uradnih napovedi in pričakovanj.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

In to naj bi bil naš problem, ker...?

Če bi bila Alfa prodajni šlager in bi bila avto črednega nagona, potem to več ne bo moj avto.

Tu še en ultra brezvezen primerjalni test, ampak komentarji spodaj so sočni:
http://www.index.hr/auto/clanak/video-s ... 70144.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija