Predlogi za boljši forum!!!!!

Izpadi foruma,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

V tej temi podajajte predloge za dvig standarda tega foruma in v Alfa klubu se bomo potrudili, da jih bomo upoštevali pri spremembah na forumu, pri pisanju moderatoskega in uporabniškega pravilnika ter pri oblikovanju tega foruma v prihodnje.

Predlogi so lahko vsebinski, oblikovni ali kakršni koli vam padejo na misel.

Spodbijanje ali komentiranje predlogov drugih uporabnikov je dovoljeno le na moj ZS.

LP
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

@Teo: bravo - super tema. Ko bom mel čas, bom zagotovo spisal kaj več - trenutno bi pa vseeno predlagal odprto temo - in ne "v rokavicah". Naj se tu udari ena taka pristna debata - z odprtimi predlogi, katere je tudi možno komentirat. V nasprotnem primeru se bom počutil kot kaka špeckahla, ko bom tebi komentiral ali kritiziral prispevek drugega. Dajmo odkrito povedat kaj želimo, ter zadeve predebatirat. :?:
Predlogi:

1. (že enkrat bilo omenjeno-se mi zdi) razdelitev enega dela tem - v smislu tehničnega dela po tipih avtov, ter tipih mašin. Na tem mestu naj bi bili zbrani vsi dostopni podatki o določenem avtu v smislu napak, dobrih lastnosti, performans, možnih izvedb,... Enako tudi z mašinami - da bo uporabnik (namesto sedaj utečene prakse, ko vsak vpraša nekaj v "odprto" ter dobi nazaj en kup odgovorov - ponavadi le kakšen % uporabnih) enostavno šel v razdelek kjer so te informacije zbrane ter tam morda našel kaj uporabnega - ter šele potem postavil vprašanje. - torej smisel: FAQ (pogosto zastavljena vprašanja)

2. nadaljevanje prvega - je možno, da se nekaj uporabnikov javi za poznavalce? Primer: ko sem imel 164, sem večino vprašanj naslovil kot zs na Shadowx-a, ker sem vedel da mi bo skoraj zagotovo znal odgovorit. Naj se kreira grupa majstrov (če je izvedljivo in so ljudje za akcijo), na katere boš potem naslovil kakšno bolj detajlno vprašanje - ne ravno vprašanje o lučkah v armaturki, ampak bolj tehnične zadeve. Kot prva kar sam kandidiram Shadow-a (164), Laserja (75)... pa saj veste koga je treba, ne?

3. Naj se poudari tema (verjetno še ni - že dolgo nisem obiskal klubske strani, kamor bi bilo to bolj primerno) serviserjev. Da se tudi tu na forumu ne bo tolikokrat smetilo z venomer novimi mnenji in ocenami določenih serviserjev.

4. kreiranje teme "NAKUPI - oglasi preko neta" - v zadnjem času dokaj aktualna vprašanja v smislu: kaj menite o tej alfici: link na npr. avto.net kamor bi uporabniki, ki so prišli gor bolj kot ne le s tem namenom, podali vprašanje

5. kuliranje - uporabniki bodimo strpnejši. Sam sem prej hotel podat opazko na račun - recimo neimenovanega uporabnika (mislim da v temi generalke 2.0) glede komentarja na spisek porabljenih delov za servis in primernosti ali neprimernosti nekaterih postavk. Tema je mišljena za pomoč in ne za pametovanje. Odgovor sem sicer spisal - oddal ga pa nisem, ker tja ne spada ker tistemu ki je temo odprl nikakor ne pomaga če opljuvam opazko nekoga desetega.
Če dobim še kakšno idejo, pa še napišem.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-zaradi lažjega pregleda bi vsak model alfe imel svoj link,se pravi posebaj za 33,145,155,156...,mogoč se potem nebi ponavljale teme oziroma ista prašanja,predvsem novi uporabniki bi lažje najdli odgovor na svoja prašanja :doubt:,nekaj takega kot predlaga unicorn
Uporabniški avatar
ToMi`
Alfist
Alfist
Prispevkov: 426
Pridružen: Ne Apr 25, 2004 12:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ruše

No ker je beseda glih o sami funkcionalnosti foruma recimo http://www.fiatforum.com/ je podobno urejen kot predlagate pa se mi zdi kr vredu :)
you cannot be a true petrolhead until you've owned an alfa. J. C.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ce se da, bi lahko spremenili tut album, da bi vsak uporabnik lahko pejstal slike kar iz alfa albuma. ker zdaj dobis samo nek cudn link in ne mors prilepit na forum.
Slika
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

pisanje v "normalnem" jeziku
Uroš
Uporabniški avatar
soso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 371
Pridružen: To Okt 14, 2003 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

alfafil napisal/-a:-zaradi lažjega pregleda bi vsak model alfe imel svoj link,se pravi posebaj za 33,145,155,156...,mogoč se potem nebi ponavljale teme oziroma ista prašanja,predvsem novi uporabniki bi lažje najdli odgovor na svoja prašanja :doubt:,nekaj takega kot predlaga unicorn


To je na prvem mestu =D> =D> =D>

Potem pa v vsakem linku ena tema, na zacetku strani ,pod Ne prezri (z rdeco,trikrat podcrtano in 6-krat krepko :mrgreen: ) Nasveti pred nakupom alfe xx!!!

Kr se mi zdi ,da se kr dosti taksnih tem odpira v zadnjem casu. LP
vuso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne Okt 10, 2004 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz sem tudi za to, da se naredi nekaj podobnega kot je na avtomobilizmu.com oddelek ZNAMKE.Pri nas bi bile namesto različnih znamk seveda različni modeli alf.Recimo mapica za 145-ko in notri podmapce za 1.4,1.6,1.8,2.0 TS + ostale boxer variante.In potem bi recimo uporabniki napisali prispevek o + in - dolečenega modela(najboljše, da bi vsak pisal za svojo alfo, ker se s tem izognemo babačulababarekla).V redu bi bilo, da bi bili ti prispevki čimbolj OBJEKTIVNI, ker ima vsak avto določene pomanjkljivosti.Mislim da bi bila zadeva kar pregledna in uporabna :wink:
Evo toliko od mene
lp :wink:
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Men je naceloma vse cool, edino kar mogoce nebi bilo slabo bi bilo, ce bi se v nekem podforumu, lahko tudi splosno, odprla tema z recimo naslovom "A jo kdo pozna", kjer bi zainteresirani bodoci kupci lahko prlepili link avto.neta, kjer bi lahko potem govorili o tem, ce jo kdo pozna, kaksna je preteklost in tako naprej.. ? Ce pa taka tema ze obstaja pa se pardoniram :P

LP
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Jaz bi pa predlagal sekcijo Download, kjer bi zbirali razna navodila, kataloge in programe za naše lubice, ker imam že kar lepo zbirko pa nimam FTP serverja.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Pisanje v pravem podforumu
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

El Barto napisal/-a:Jaz bi pa predlagal sekcijo Download, kjer bi zbirali razna navodila, kataloge in programe za naše lubice, ker imam že kar lepo zbirko pa nimam FTP serverja.
tegale ne boste doživeli, vse take vsebine so avtorsko zaščitene in jih klub ne bo ponujal, dokler si jih pa izmenjujete(mo) med sabo, pa seveda ni problema
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

za vsak model alfe posebej bi moglo bit obvezno
lahko bi bilo tudi za isti motor, druga kubatura ze drugi naslov, mogoce bi bil to problem, jih je mal prevec
super
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Lahko bi imeli še en podforum namenjen temu, da bi se notri zapisali nasveti glede tega kaj se priporoča dajat v alfice(olje, originalni&neoriginalni deli...)

Nasplošno nasveti, ter opisani servisi, ter stroški le teh, da novi uporabniki nebi imeli pretežavnega iskanja.
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ob prenovi foruma bo vsak model dobil svoj podforum. Ker pa smo vsi zelo na kratkem z časom, je vprašanje kako bo z raznimi vodiči in podobnim, kakšna pomoč uporabnikov bi nam prišla zelo prav, bomo z veseljem objavljali prispevke
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Odgovori
  • Informacija