Homologacija

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
shaq
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: To Okt 09, 2007 6:04 pm

Živjo!

Fantje, zamima me kako je s homologacijo avta, ki ima na zadji klopi le dva vzglavnika?

Ali gre to pri nas skozi, ali mora imeti avto obvezno tri vzglavnike na zadnjih sedežih, ali se to pogojuje z varnostnimi pasovi (2 vzglavnika - dva pasova - registracija za 4 osebe, 3 vzglavniki - trije pasovi - registracija za 5 oseb??)


LP
Uporabniški avatar
H.P. BaXXter
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1498
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

nima veze kok ma vzglavnikov
js mam tud 2 pa mam tud za 5 oseb....pomoje mors met samo 3pasove zadi mislim da je to edina stvar

recimo za primer fico ane zadi nima nobenga vzglavnika niti pasa pa je registriran za 5 oseb...no mogoce primer ni najboljsi ampak vseeno
FuManchu napisal/-a:V moji dvoletni alfistični karieri sem ugotovil, da je najpomembneje biti član AMZS (zastonj šlep :lol:)
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Dva vzglavnika in dva pasova za avto, ki je registriran za 4, in najmanj dva vzglavnika in trije pasovi za avto, ki je registriran za 5.

Fičo je res mal slab primer, prvi primerki nimajo varnostnih pasov niti spredaj :mrgreen:
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

pri meni ni bilo vzglavnikou v vtu pa niso nc kompliciral na LPPju... sam reku mi je naj jih nabavim in namontiram da nebom imel nevsecnosti... edino nalivno pero je vstavil v luknjjo da se je preprical da so taprave lukne in ne kaksen fake :D
blazp
Alfist
Alfist
Prispevkov: 361
Pridružen: Če Sep 20, 2007 3:13 pm

Jaz imam tudi eno vprašanje glede homologacije.

Prejšni lastnik je homologiral te alessio platišča. ( viewtopic.php?t=11950&start=0 ) v homologacijskem kartončku pa imam samo eno dovoljeno dimenzijo gum in sicer 215/40R16; 7 1/2JX16H2 ET38

Ali se da vpisati še kakšno drugo dimenzijo pnevmatike? Ker bi imel rad 205/40R16 ali pa 195/40R16. Kje bi lahko izvedel model teh alessio platišč in dobil tuv?
arctus
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Pe Dec 22, 2006 9:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Se pridruzujem se jaz temu vprasanju. Mene pa zanima to, ce je mozno ob prilozitvi certifikata homologirati samo tiste dimenzije gum, ki jih imas trenutno na avtu, ali se da vpisati v kartoncek vse, ki so na certifikatu?
aljazzz12
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: So Apr 18, 2015 1:49 am

Zdravo

zanima me če ima mogoče kdo v PDF obliki kakšen tuv za homologacijo bilokaterega zadnjega lonca :)
Odgovori
  • Informacija