GTA luči za AR 156 - Predelava starih ali kupiti nove?

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Zadeva je sledeča, zdele spomladi imam namen mal polepšat avto. Pa se nekako ne morem odločit al naj kupim GTA luči - žaromete take kot jih prodajajo na alfisti.net, al naj se odločm za predelavo starih standardnih v GTA. Luči bi blo potrebno tudi spolirat, ker jim je že videt 9 let :lol:
Koliko so sploh vredne rabljene luči, če jih prodam, koliko imajo ceno :?:
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

40 € kom
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Ja nč kej velik nimajo cene...
Je že kdopoliral luči pr 156 in kak je bil uspeh. Baje da obstaja možnost da kej zajebeš in pol ostanejo meglene :oops:
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

thunderbolt napisal/-a:Zadeva je sledeča, zdele spomladi imam namen mal polepšat avto. Pa se nekako ne morem odločit al naj kupim GTA luči - žaromete take kot jih prodajajo na alfisti.net, al naj se odločm za predelavo starih standardnih v GTA. Luči bi blo potrebno tudi spolirat, ker jim je že videt 9 let :lol:
Koliko so sploh vredne rabljene luči, če jih prodam, koliko imajo ceno :?:
Stari džabe ni ni nič. Sam bi ti rekel, da se ti bolj izplača nakup luči iz alfista.net kot pa lastnoročno barvanje. Manj je možnosti da se pojavi vlaga in da se ti prične barvana plastika luščiti. Ni pa nujno, da se kaj takega ne bi pojavilo tudi pri kupljenih lučeh. Po drugi strani pa pri kupljenih lučeh tvegaš, da kaka stvar ne bo okej in nemudoma boš imel problem z vračanjem "defektnega" blaga. Kako se stvar reši je malo odvisno od sreče, vsekakor pa je ves postopek nekoliko težji, ker je tukaj govora o tujini. Sam sem kupoval nove luči (poceni priložnost), vendar so bile neuporabne zaradi, po mojem mnenju, "konstrukcijske" napake. K sreči je dobavitelj slovensko podjetje in postopek vračanja je stekel takoj. Kljub vsemu sem imel za 10€ stroškov s poštnino + delo z razdiranjem in sestavljanje vozila, saj napake ni bilo mogoče odkriti pred namestitivijo luči.
thunderbolt napisal/-a:Ja nč kej velik nimajo cene...
Je že kdopoliral luči pr 156 in kak je bil uspeh. Baje da obstaja možnost da kej zajebeš in pol ostanejo meglene :oops:
Moja zgornja zgodba se lahko nadaljuje tukaj. Nove luči niso bile brezhibne, tako da mi je preostalo samo še poliranje.

Moje desna luč sicer ni bila "meglena", se je pa pričela nenavadno luščit. Zadevo sem spoliral, koder so bile večje udrtinice/praske sem si pomagal z finim brusnim papirjem (če se ne motim je 1500) in pa intenzivnim poliranjem. Moj namem sicer ni bil, da bi bil žaromet takšen kot nov, ampak zgolj toliko, da ni opazne pretirane razlike med novo levo in staro desno lučjo. Če bi želel doseči še boljši rezultat, bi moral zadevo odpret in jo med drugim očistiti z notranje strani, dočim bi zunanja stran potrebovala še kako uro "ljubezni". Zaznal nisem nobenih težav. Uporabljam polirno sredstvo Xerapol. Sledu o luščenju ni več.
Uporabniški avatar
147FreaK
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: Ne Okt 07, 2007 9:56 pm

169€ par Slika v MB maš to možnost da lahko naročiš.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ma to nrdis sam! Pobrskite po forumu :wink:
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

147FreaK napisal/-a:169€ par Slika v MB maš to možnost da lahko naročiš.
Kje se kupijo luči v MB, ali daš lahko naslov.
Ubistvu me zanimajo za GT.

LP
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

thunderbolt napisal/-a:Ja nč kej velik nimajo cene...
Je že kdopoliral luči pr 156 in kak je bil uspeh. Baje da obstaja možnost da kej zajebeš in pol ostanejo meglene :oops:
Jest sem parkrat čez z polirko potegnil pa sem opazil da luč sploh ni motna zunaj ampak je znotraj.Nimam pa pojma zakaj je z notranje strani motna-vlažna ni.
Slika Slika Freude Am Fahren
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ni za Gt ampak za 147ko

http://www.silux.si/index.php?option=co ... 4&Itemid=1

Lahko pa poklices pa prasas. Cene so pa smesno nizke!

LP
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Creed napisal/-a:Ni za Gt ampak za 147ko

http://www.silux.si/index.php?option=co ... 4&Itemid=1

Lahko pa poklices pa prasas. Cene so pa smesno nizke!

LP
Pa so kvalitetne te luči?
Ne vem kje sem zasledil da imajo tukaj luči za 156-ko steklo namesto plastike.
Slika Slika Freude Am Fahren
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Kar se tice kvalitete nimam pojma. So mi samo posredovali link, nisem pa se nic kupoval. Sam vrjetno je tko...pocco soldi, pocca roba :lol:
Uporabniški avatar
147FreaK
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: Ne Okt 07, 2007 9:56 pm

aaxxx napisal/-a:
147FreaK napisal/-a:169€ par Slika v MB maš to možnost da lahko naročiš.
Kje se kupijo luči v MB, ali daš lahko naslov.
Ubistvu me zanimajo za GT.

LP
to je 147 alfa .tu imaš tel. 02/461-71-18 pa vprašaj
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

black napisal/-a:
Creed napisal/-a:Ni za Gt ampak za 147ko

http://www.silux.si/index.php?option=co ... 4&Itemid=1

Lahko pa poklices pa prasas. Cene so pa smesno nizke!

LP
Pa so kvalitetne te luči?
Ne vem kje sem zasledil da imajo tukaj luči za 156-ko steklo namesto plastike.
Cene so smešno nizke, kvaliteta je nekoliko slabša, za luč se je pa na koncu izkazalo, da je neuporabna (recimo temu, da ima konstrukcijsko napako, saj sveti absolutno prenizko). Luči sem jim vrnil. Sem bil zelo razočaran, sem namreč upal, da mi bodo ponudili nov par luči, vendar so jih vzeli samo nazaj. Tako, da ne vem ali je bil problem samo v tistem paru, ki sem ga dobil, ali je težava v vseh. Žal ni bilo možnosti preizkusit. Odnos je bil korekten.
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

se pridružujem glede luči depo. Sem jih kupu in praktično vrgel denar proč. Ne moreš nikakor naštimat višine luči pa tudi ne svetilnosti levo desno zamikati. Katastrofa od luči. V soboto obvezna demntaža teh luči in dam nazaj stare gor, bodo vseeno svetile boljše kot te, pa čeprav so nove
paranoja
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: To Jun 03, 2008 10:23 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofljica

kaj pa to firmo kdo pozna? http://www.olef.si/
Cene se mi ne zdijo prav nizke, tako da je verjetno kvaliteta boljša od siluxovih.. Verjetno pa kvaliteta ni tako pomembna pri meglenkah, ker jih ne rabim pogosto oz. nikoli.
Odgovori
  • Informacija