Lučka za odprt prtljažnik - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Eno vprašanje predvsem za lastnike 166-k.
Ali vam gori lučka na armaturi za odprt prtljažnik - podobno kot za odprta vrata?
Meni ne gori, za vsa ostala vrata pa gori, ko so odprta!
Tudi, ko dam kontakt in se za trenutek prižgejo vse lučke mi zagorijo za vsa 4 vrata samo za prtljažnik pa ne!

Lahko kdo preveri če mu gori in ali ima kdo predlog kaj bi to lahko bilo?

Nimam avta trenutno pri doma pa ne morem poslikat - če ima kdo kako slikico za boljšo predstavo naj prilepi prosim!
Tenkju :)
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Gori ko je odprt prtljažnik in tudi takrt ko daš kontakt se prižge.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Hvala, pol pa ni druge kot pa gasa k električarju... :roll: !
Mogoče je pa povezano tudi s tem, da mi ne dela lučka v prtljažniku!
Žarnica je ok, varovalka tudi ok, pa električar je reku, ko sem peljal direktno zvezat kontakte za airbag, da je problem v nakem releju in ne v napeljavi med karoserijo in prtljažnimi vrati kot sem mislil - ampak takrat je imel sodelavca elektronika, ki se s tem ukvarja na dopustu tako da smo prestavili vse skupaj.
Zdaj bo očitno čas da še to uredim.
Upam samo da ne bo "opalilo" po žepu preveč... #-o
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

klasična napaka 166ke. Kabel, ki gre v vrata prtljažnika se prelomi in izgubi stik na mestu prehoda iz karoserije v prtljažna vrata. Razdreš tisti šop kablov in polotaš.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Alfaspider napisal/-a:klasična napaka 166ke. Kabel, ki gre v vrata prtljažnika se prelomi in izgubi stik na mestu prehoda iz karoserije v prtljažna vrata. Razdreš tisti šop kablov in polotaš.
jp tm se drati strgaajo v tisti gumi
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sej pravim da je električar to že gledou, ker mi ni delala luč v prtljažniku, in je s kablom vse v redu - od varovalk do luči gre elektrika ok!
Problem naj bi bil v nekem releju, ki regulira poleg lučke v prtljažniku še zadnje meglenke - prav tako ne delajo. Ni pa imel elektronika, ki te releje pregleduje in popravlja ker je bil na dopustu in je zadeva ostala nepopravljena!
Se bom dogovoril enkrat ta teden, da ga zopet peljem, da tudi to uštimam! :wink:
Predvidevam pa da tudi lučka na armaturki ne gori zaradi identičnega problema (releja)!
Bomo vidli in bom poročal!
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Podvojil sem post - #-o !
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce je navaden rele, potem ga komot sam odpres id pogledas, ce je kje mrzel lot-no verjetno ima se kasno pamet zraven(cip aka stonoga) :mrgreen: ampak se ga verjetno da odpret in celega prelotat
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

BRLE imam točno tak problem pri istem avtu :D pri meni elekt. ne pride do stikala ki sporoča kdaj je prtlažnik odprt in kdaj ne...prav tako ne gori kontrola,za zadnje meglenke se mi pa zdi da delajo,bom preveril čez kake pou ure...prosil bi te če sporočiš kaj je pri tebi-mogoče je isto pri meni :D pa kje nej bi bil ta rele? mogoče v desnem boku v prtlažniku? :doubt:
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Torej da povzamem - mel sem avto pri električarju dober mesec nazaj zaradi nedelujočih zadnjih meglenk in lučke v prtljažniku. Mislil sem da je "precvikan" kabel med karoserijo in prtljažnimi vrati pa smo po pregledu ugotovili da je to OK. Mi je pa rekel električar, da naj bi bil zanič en rele, ki kontrolira delovanje zadnjih meglenk in lučke v prtljažniku.
Popravljat pa ni mogel ker je imel elektronika, ki te zadeve popravlja na dopustu. Ne vem pa kje naj bi se nahajal ta rele! Predvidevam pa da ima ta rele pod kontrolo tudi stikalo, ki sporoča kdaj je prtljažnik zaprt-odprt, ter kontrolno lučko v armaturki. :?

Enkrat ta teden ali najverjetneje naslednji se bom zapeljal zopet do njega da rešimo ,še ta problem.
Takoj ko bom kaj izvedel (bom mal vrtal v njega da mi pokaže kje točno se nahaja ta rele), bom sporočil tukaj. 8)
Če bi vedel kateri rele "zeza", bi se verjetno že malo poigral z njim ali pa ga poiskal s kake razbite... :wink:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

A ste kaj gledali varovalke pred vetrobranskim steklom (nad filtrom klime)?

Drugače pa eLearn na računalnuk, pa pregled shem.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Mogoče sem res tako napisal, ampak avto sem pustil pri njem tako da jaz nisem imel nič zraven tudi nisem nič videl kaj točno je gledal!
Mi je pa rekel da je našel nek relejček (ne vem kje se nahaja ga bom pa vprašal), ki ne dela in ga ni mogel popravit ker ni imel elektronika pri hiši in naj pridem čez 14 dni ko se vrne njegov "pajdaš". No potem sem imel jaz vmes dopust in druge obveznosti zdaj se bom pa zopet spravil reševat problem!
Sem pa pred tednom tiste nad filtrom klime vse dol pobral in ščistil ter menjal filter zaradi ponavljajoče napake na ISC-ju (air condition fault; contact workshop), tako da ne vem sploh za kaj tiste varovalke sploh so! Aja napaka se je vseeno pojavila tako da je problem nekje drugje.
Ne bom odkrival tople vode - naslednji teden najbrž grem spet k njemu naj zadevo pregleda in popravi :)
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

ICS javlje to napako za mnogo možnih problemov:
- temperaturni senzor
- lopute štekajo
- premalo plona
- sigurno se še kaj najde

tiste varovalke pa eLearn omenja kot izvor štroma za zadnje meglenke, prav tako tudi za lučko, ...
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Vem o tej napaki sem že veliko prebral pa nobenga konkretnega odgovora... :?
Lahko je pa 100 stvari... #-o
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Men niso delale zadnje meglenke pa parkirna leva luč. Diagnoza:zanič centrala,... To je taka zelena škatlca pod volanom.
Odgovori
  • Informacija