jermenica

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alfistek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Dec 20, 2008 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

pozdravljeni mojstri mene pa zanima če je kdo že menjal jermenico in kolk je plačal in koliko je nujno ko ti enkrat začne cvilit? :)
blagor nam alfistom
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kera jermenica? jermenica na glavni gredi? je dosti jermenic imas jermenico servopmpe, jermenico alternatorja,....

ce je jermenica na glavni gredi zanic(je ulita v gumo zaradi tresljajev), jo menjaj, da ti je no raznese in imas lahko veliko skodo
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Crazy Alfista napisal/-a:kera jermenica? jermenica na glavni gredi? je dosti jermenic imas jermenico servopmpe, jermenico alternatorja,....

ce je jermenica na glavni gredi zanic(je ulita v gumo zaradi tresljajev), jo menjaj, da ti je no raznese in imas lahko veliko skodo
mah nič ne raznese!!!
samo vedno glasnejša je....na koncu misliš da ti bo avto razpadu toliko ropota v prostem teku, tako da jo sigurno zamenjaš, ker ti gre tako na živce.
alfistek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Dec 20, 2008 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

skorej sigurno je jermenica na alternatorju.
blagor nam alfistom
20VT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Dec 06, 2005 1:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

156 2.4 JTD, prevoženih 124.000 km

Menjal vse potrebno kar je pri menjavi jeremnov 4.000 km nazaj. Že takoj močan kovinski ropot levo pri jermenici. Material ni original kupljen v eni izmed trgovin z avtodeli. Ropot se pojavi izključno sedaj ko je zelo mraz ko ga zjutraj vžgem in traja cca pol minute pri 1.000 obratih, v kolikor ga pohodim čez 1.000 obratov in po pol minute zvoka ni več. Mehanik mi reče da ker jermenica ni originalna je malce predloga pa ropota, razloga za skrb pa ni. Mi jermenico malce našpona je dobro 2 mesca pol se zvok ponovi. Me niti ne moti skrb ostaja da lahko pride do kaj hujšega.

Nasvet?
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

20VT napisal/-a:156 2.4 JTD, prevoženih 124.000 km

Menjal vse potrebno kar je pri menjavi jeremnov 4.000 km nazaj. Že takoj močan kovinski ropot levo pri jermenici. Material ni original kupljen v eni izmed trgovin z avtodeli. Ropot se pojavi izključno sedaj ko je zelo mraz ko ga zjutraj vžgem in traja cca pol minute pri 1.000 obratih, v kolikor ga pohodim čez 1.000 obratov in po pol minute zvoka ni več. Mehanik mi reče da ker jermenica ni originalna je malce predloga pa ropota, razloga za skrb pa ni. Mi jermenico malce našpona je dobro 2 mesca pol se zvok ponovi. Me niti ne moti skrb ostaja da lahko pride do kaj hujšega.

Nasvet?
Zamenjaj jermenico z originalno.

Mogoče malo offtopic ampak vseeno, pooblaščeni servisi sedaj nudijo dve leti garancije na originalne rezervne dele, ki jih vgradijo. Mogoče ni slabo pomisliti o majhnih razliki v ceni in mirnem spancu.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Jest sem dal noter rabljeno jermenico, ki je zgledala kot nova vendar mi jo je po parih tisočih km odtrgalo in vrglo vn iz avta - tako da priporočam novo in to originale! Mislim da je cena cca 150€ mogoče kak € manj. :doubt:
Če pobrskaš najdeš mojo temo... #-o
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

alfistek napisal/-a:skorej sigurno je jermenica na alternatorju.
snemi jermen z alternatojra injermenico zavrti na roko(mislm da majo ze take jermenice, kjer se v eno stran vrti v prazno, v drugo pa kajla)

ce ropota jermenica oziroma ce ima luft v smeri ven not, potem menjava
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Odgovori
  • Informacija