Alfa 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
mr.rojec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Feb 20, 2009 8:18 am

čaw
Mene pa zanima če kdo ve za kakšno alfo 159 po možnosti slovenskega porekla letnik 2006-2007 z kilometri do 80 000-90 000km.

hvala

lep pozdrav
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Fun is not a straight line!
Uporabniški avatar
tdk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Jan 19, 2006 10:34 am

Glede te na drugem oglasu sem se menil z lastnik;avto je seveda potrebno videt;po pogovoru se jo pa sigurno splaca iti pogledat...ce bi jaz sedaj kupoval,bi jo sigurno sel pogledat.

lp tdk
Uporabniški avatar
GregorS
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr Dec 24, 2008 2:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Prva je pa belgijska. Sicer nevem zakaj more bit ravno slovenska, ker sploh ni nujno da je avtomatsko tudi boljša, ampak ok...
Uporabniški avatar
tdk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Jan 19, 2006 10:34 am

Glede na lastne izkusnje je prvi lastnik in avto kupljen kot nov v SLO prednost;seveda mora imeti vse racune servisov in eventualnih popravil;seveda ne trdim,da je vse kar je uvozeno pomanjkljivo in pripeljano v SLO v nameri prevare kupca slaba izbira..zame je slo poreklo z vsemi papirji pac prednost ceprav stane morda nekaj vec.

lp tdk
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

povprečna cena po DAt takega avta je cca 12-13.000 eur, v DE se za tak denar tudi ndejansko dobijo. Za 15 pa že izbiraš ali celo naletiš na 2.4 jtd.
Pri nas se v času recesije cene alfam očitno višajo - dobra naložba :lol:
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Jaz ti priporočam tadrugo! Lastnik je 60letni dedek, pravnik, avto zelo,zelo ohranjen.., ceno pa sputi do nekje 17500, ogled Ptuj.
Prve pa ne priporočam, sem jo sama gledla.. Sicer je lepo ohranjena kot zunaj kot znotraj vendar mašina sumljiva, močno dvomim v kilometre, avto nima servisne knjižice, sprednje steklo počeno, turbinca močno tuli, avto prenizek, čipiran...
1A avto iz Lj ima eno zelo lepo in poceni..
Dont drink and drive, just race and fly...
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

btw,

sodelavec prejšnji teden v autocommercu LJ kupil 159 JTDM 150 distinctive, l.2006, 1.lastnik, kupljena v slo, brez praske, 43.000km, 15.700 eur, pa še staro 166 2.0 z 300.000km so mu v račun vzeli

se najde kaj pametnega še zgleda...
bikez
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: So Jun 06, 2009 9:35 pm

Prišla je faza nakupa drugega avtomobila in sicer za daljši čas. Do sedaj so bili pri hiši samo nemci (VW grupa) in ker trenutno nimajo dizl motorja (2.0tdi), ki bi mi pasal, ki nima felerjev, sem se odločil, da pogledam še za čim drugim. In v oko mi je padla Alfa 159 1.9 JTDM 150 konjev. Moram priznat, da o Alfah nimam pojma, vendar avto ima zelo lepo linijo in je prišel v ožji izbor, pravzaprav je še skoraj edini, ki mi je všeč. Kot sem že omenil o Alfah nimam pojma in bi vas prosil, da mi poveste na kaj moram pri tem avtomobilu biti pozoren, podal pa sem tudi nekaj vprašanj.
- Od mehanikov sem slišal, da so motorji praktično neuničljivi?
- Kako je z servisi v SLO (cena, kvaliteta, ..) in ali imajo ti motorji oz. avto kot celota kakšen velik feler?
- Ali avto pije olje, morebiti mastna mašina?
- Morebitne težave z turbino?
- Kakšna je kaj poraba nafte pri tem motorju, so tovarniški podatki za normalno vožnjo pravilni?
- Ali ima ta avto kakšne čričke?
- Kako je z zvočno izolacijo tega avtomobila?
- Ali je primeren za daljše dnevne fure, brez da bi iz avta prišel zmatran kot, da si cel dan betoniral?
- Ali je možno odstraniti original avtoradio brez večjih komplikacij in ali je porebno na kaj paziti, če se prikljapljajo ojačevalniki?
- Kako je z rokami in ostalimi zadevami tam okoli...?
- Opazil sem, da imajo skoraj vse Alfe usnje ali pa velur, le redke imajo blago. Zanima me kako se odnese svetel velur (čiščenje in ostalo) in ali ga odsvetujete?
- Katere vzmeti priporočate za znižanje avtomobila od 2 do 5 cm, ker se mi zdi malo previsok?
- Morebitna drugla platišča?
- Čipanje motorja? Priporočate ali je že 150 konjev dovolj? 2.4 dizl motor ne pride v upoštev!
Mislim, da bi blo to zaenkrat vse. Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

Lp, B
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Preglej malo forum, imas ogromno ctiva o tem kar te zanima...LP
bikez
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: So Jun 06, 2009 9:35 pm

Evo prebral cel forum. Vpršanja, ki se mi še porajata sta:
- Bež velur po zicih, svetla armatura, da ali ne? Kako hitro se zamaže ali je občutljiv zelo, ali lahko sploh sam očistim?
- Mogoče še eno neumestno ampak vseeno. Glede na to, da se avtomobili zadnje čase težko prodajo, kar opažam tudi sam me zanima kako je z prodajo Alf! Ali je Alfa neprimičnima (vsaj en uporabnik foruma prodaja Alfo 159 že kar nekaj časa) ali jo je možno sploh prodati za kolikor toliko soliden denar?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Bež velur po zicih je vsaj po mojih izkušnjah iz 147 (ista tkanina) zelo hvaležna tkanina za vzdrževanje. Kot prvo sploh ni tako občutljiva kot mogoče zgleda na prvi pogled, kot drugo, čiščenje je zelo enostavno, recimo K2r spray pa pošpricaš in počakaš nekaj minut, potem pa samo skrtačiš stran.
Bež armatura pa je meni osebno grda in je nikoli ne bi mel.
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

bikez napisal/-a:Evo prebral cel forum. Vpršanja, ki se mi še porajata sta:
- Bež velur po zicih, svetla armatura, da ali ne? Kako hitro se zamaže ali je občutljiv zelo, ali lahko sploh sam očistim?
- Mogoče še eno neumestno ampak vseeno. Glede na to, da se avtomobili zadnje čase težko prodajo, kar opažam tudi sam me zanima kako je z prodajo Alf! Ali je Alfa neprimičnima (vsaj en uporabnik foruma prodaja Alfo 159 že kar nekaj časa) ali jo je možno sploh prodati za kolikor toliko soliden denar?
- Bež velur: Jaz ga imam v moji Alfi 159 in sem zelo navdušena nad njim. Se zelo lepo obnese sploh pa daje prijetno vzdušje in toplino v avtu. Za čiščenje obstajajo posebne pene, sploh pa s ne maže pretirano. Kar pa je najpomembnejše, na armaturi se prah sploh ne vidi!!! Js sem se pri nakupu odločevala med usnjem ali velurjem in je definitivno velur boljši. Videla kar nekaj avtov z strganim, razpokanim usnjem, kar pa je zelo grdo..

- Jaz sem v 4 mesecih izgubila 2000€ na ceni, interesentov pa je kar nekaj, vendar vsi gledajo na ceno.. Zelo nizke cene ponujajo avtohiše, katere so uvozile Alfo imajo pa zelo veliko prevoženih in ne izključujem tudi zbitih kilometrov.

- Naj te pri nakupu še upozorim, da jeveliko verzij opreme pri teh avtih in če daš veliko na udobje, raje plačaj 1000€ več za več opreme. Veliko je modelov ki nimajo tempomata, multifunkcijskega volana ter navigacije..in cena je za 1000-2000€ nižja..

- Ne razumem, zakaj ti 2.4 motor ne pride v upoštev. Jaz sem pri nakupu peljala vse tri tipe dizelskih motorjev in ni primerjave z 2.4. Poleg tega je poraba glede na konje zelo nizka. 7-8.3 se mi vrti v zadnjih 3 mesecih. Seveda je pa vse odvisno kakšne vrste voznik si :D

Evo nekaj mojih izkušenj in nasvetov. naj omenim , da tudi js prodajam AR159, če te zanima, kontaktiraj...
lp
Dont drink and drive, just race and fly...
bikez
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: So Jun 06, 2009 9:35 pm

@Jessyka. Zadeva je taka. 2.4 mi ne pride v upoštev, ker je registracija enostavno predraga zarad tako trapaste razporeditve razredov + tisti liter več se tudi pri moji vsakodnevni vožnji po avtocesti kar dosti pozna na letni ravni. Za tisti denar bi raje dal čipat 1.9JTDM pa imam zadevo rešeno, poleg tega sem prebral, da imajo z 2.4 motorjem malo več težav kot pa z 1.9 + klical sem dva pooblaščena serviserja za Fiat in Alfo (ne bom omenil katera dva, sta pa znana in baje dobra) in sta rekla, da z 2.4 motorjem še niso imeli izkušenj, z 1.9 pa so, kar meni kot nepoznavalcu Alf pomeni veliko. Mislim, da bo čipairana 1.9 zame čisto dovolj, za sprostitev oz. nabiranje adrenalina pa imam itak motor in se občasno odpeljem na pisto pa je volk sit in koza cela.
Ja, glede oprame v Alfah pa je res totalna zmešnjava. Progression naj ne bi imel avtomatske klime pa jo kr ima. Predvsem pogrešam, da ni tak kot npr. pri VW grupi napisano kaj obsega kater paket ali pa tega preprosto ne najdem. In potem še distinctive oprema, ki sploh ni nikjer navedena itd., skratka zelo slabo urejeno, sploh za nepoznavalca Alf (poznavalci itak vedo kako pa kaj), kar mene zelo moti, ker od avta, ki pride preko 25k€ človek ne pričakuje ali pač.
Kolikor vidim imaš ti 2.4 motor in me zanima zakaj že po štirih mesecih prodajaš avto, če veš, da si na njem zgubila že 2k€, kar je zelo velik denar za tako obdobje. Meni te stvari nekak po pravici povedano ne gredo skupaj. Več lahko na PM.

edit. Verjamem, da ni primerjave, vendar pospešek 9.2s od 0-100, kolikor ga ima 150 konjska različica je zame čisto dovolj. Kot sem že dejal za pospešek okol 3s od 0-100km/h imam motor :D
Lp, B
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

bikez napisal/-a:@Jessyka. Zadeva je taka. 2.4 mi ne pride v upoštev, ker je registracija enostavno predraga zarad tako trapaste razporeditve razredov + tisti liter več se tudi pri moji vsakodnevni vožnji po avtocesti kar dosti pozna na letni ravni. Za tisti denar bi raje dal čipat 1.9JTDM pa imam zadevo rešeno, poleg tega sem prebral, da imajo z 2.4 motorjem malo več težav kot pa z 1.9 + klical sem dva pooblaščena serviserja za Fiat in Alfo (ne bom omenil katera dva, sta pa znana in baje dobra) in sta rekla, da z 2.4 motorjem še niso imeli izkušenj, z 1.9 pa so, kar meni kot nepoznavalcu Alf pomeni veliko. Mislim, da bo čipairana 1.9 zame čisto dovolj, za sprostitev oz. nabiranje adrenalina pa imam itak motor in se občasno odpeljem na pisto pa je volk sit in koza cela.
Ja, glede oprame v Alfah pa je res totalna zmešnjava. Progression naj ne bi imel avtomatske klime pa jo kr ima. Predvsem pogrešam, da ni tak kot npr. pri VW grupi napisano kaj obsega kater paket ali pa tega preprosto ne najdem. In potem še distinctive oprema, ki sploh ni nikjer navedena itd., skratka zelo slabo urejeno, sploh za nepoznavalca Alf (poznavalci itak vedo kako pa kaj), kar mene zelo moti, ker od avta, ki pride preko 25k€ človek ne pričakuje ali pač.
Kolikor vidim imaš ti 2.4 motor in me zanima zakaj že po štirih mesecih prodajaš avto, če veš, da si na njem zgubila že 2k€, kar je zelo velik denar za tako obdobje. Meni te stvari nekak po pravici povedano ne gredo skupaj. Več lahko na PM.

edit. Verjamem, da ni primerjave, vendar pospešek 9.2s od 0-100, kolikor ga ima 150 konjska različica je zame čisto dovolj. Kot sem že dejal za pospešek okol 3s od 0-100km/h imam motor :D
Lp, B
Samo moje mnenje: čipat takle avto - totalna bedarija! Sem vozila 150KM, ki je bila čipana na 180KM in ni neke razlike od 150KM, poleg tega vemo, kako "zelo primerno" je za motor ki je čipan. Tudi zvok motorja je bil grozen, vse je neki piskalo in ropotalo, avto pa je imel okoli 80.000 prevoženih. In še težje boš avto prodal, ki je čipan...
- Cena zavarovanja 1200€ - polni kasko 50% popust.
-Zakaj pa jst prodajam je pa mislim da že omenjeno nekje na forumu ter v mojem oglasu za avto..
Dont drink and drive, just race and fly...
Odgovori
  • Informacija