Parkirni senzorji - naknadna vgradnja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
martinzebula
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 143
Pridružen: So Apr 01, 2006 4:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Zanima me, če si je kdo dodatno namontiral parkirne senzorje in če je zadovoljen z njimi? Zanima me še, če je treba vlečt pol kable iz odbijača do armature ali pa se dobijo tut taki brez da je treba vlečt kable? Ker kablov pa res nebi vleku cez ceu auto in podiral pol avta za to, da bi te senzorje montiral. Nekako se nemorem navadit dolzine 156ke zadaj, čeprav sem imel 33ko ene 8-9 let. Motjo me tut stranska ogledala ker oddaljijo predmet in me to zelo moti. Na 145ki kažejo notraji in zunanji špegli enako. Zato razmišljam o senzorjih.
No pain, no gain
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Yagi-san jih je sam dodatno montiral na svoji GTjki...:

viewtopic.php?t=14053&postdays=0&postor ... &start=360
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
martinzebula
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 143
Pridružen: So Apr 01, 2006 4:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

hmm....sam tam je videt full kablov, tako, da jih je treba verjetno napelat do armaturke. Mene pa glih ne drži, da bi vse razkopaval zarad tega in me zanima če obstaja kakšna drugačna varianta pa da deluje kot je treba.
No pain, no gain
cresh
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 7:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

men ji je to zrihtu od sodelovca prjatu skupaj z xenoni. In se mi zdi da za SW kr rabiš park senzorja, oziram je fajn da so. Mam jih pa so zadaj, ker spredaj pa že vidm dost. Če se ti ne da sam to delat in če si slučajnoma iz gorenjskega konca ti lahko dam od njega cifro.
martinzebula
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 143
Pridružen: So Apr 01, 2006 4:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Iz Lj. sem. Ja sej men bi tut zadi najbolj prav prišlo.
No pain, no gain
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

mene pa zanima če kdo ve zakaj na moji več ne delajo...oz kak bi ugotovil vzrok
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

martinzebula napisal/-a:Zanima me, če si je kdo dodatno namontiral parkirne senzorje in če je zadovoljen z njimi? Zanima me še, če je treba vlečt pol kable iz odbijača do armature ali pa se dobijo tut taki brez da je treba vlečt kable? Ker kablov pa res nebi vleku cez ceu auto in podiral pol avta za to, da bi te senzorje montiral. Nekako se nemorem navadit dolzine 156ke zadaj, čeprav sem imel 33ko ene 8-9 let. Motjo me tut stranska ogledala ker oddaljijo predmet in me to zelo moti. Na 145ki kažejo notraji in zunanji špegli enako. Zato razmišljam o senzorjih.
jaz sem jih montiral in delajo odlično, kupljeni pa so v Conradu in to najcenejši model ki se lahko lakira. Ima samo akustičen signal ker se mi tiste led diode na armaturi ali kje že, zdijo nagravžne. Štrom vzameš iz luči za vožnjo nazaj tako da ni potrebno nobenega kabla vlačit iz prtljažnika naprej ali nazaj.
Uroš
Tomaž88
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Po Jul 06, 2009 6:46 pm
Član Alfa Kluba: 0

Enkrat sem slučajno naletel na oglas, ki je prikazoval parkirne senzorje, ki se nalepijo na notranjo stran odbijača. Tako se človek izogne vrtanju v odbijač. Ne vem pa, kako se to obnese. Zadeva se seveda zveže na luč za vzvratno vožnjo, zvočnik pa namontira nekam v prtljažnik. Mislim, da jih je nekdo na Bolhi prodajal, ampak nočem delati nikakršne reklame. Pri oglasu je bil objavljen tudi video montaže, ampak moram reči, da takšnemu tipu ne bi zaupal avtomobila, saj je zadevo montiral kot največji bebec. Skratka, če se kdo odloči za montažo kakšnih senzorjev, pri katerih ni potrebno vrtati v odbijač in potem še lakirati senzorje, naj prosim sporoči.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Obstajajo parkirni senzorji ki delujejo na principu merjenja kapacitivnosti... Zgledajo tako da na notranjo stran odbijača nalepiš poseben trak ki služi kot antena za merjenje kapacitivnosti...

Ko prestaviš v vzvratno prestavo se sistem vžge in izmeri začetno kapacitivnost. Med vzvratno vožnjo sistem sproti meri spremembe kapacitivnosti, ki bi se pojavila v primeru da se približuješ oviri... In piska primerno odaljenosti...

Sistem je precej boljši kot navaden s štirimi senzorji, saj nima mrtvih kotov med senzorji... Je pa tudi nekoliko dražji...
Steve33
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: Če Maj 08, 2008 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Lp. Jaz imam tak sistem vgrajen v avto in sem zadovoljen so pa na zunanji strani odbijača senzorji, notri v kabini pa mi piska če se približujem oviri ... o vgradnji pa nebi vedel kaj več povedat saj sem avto že z tem sistemom kupil .
[/img]
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

TribesMan napisal/-a:Obstajajo parkirni senzorji ki delujejo na principu merjenja kapacitivnosti... Zgledajo tako da na notranjo stran odbijača nalepiš poseben trak ki služi kot antena za merjenje kapacitivnosti...

Ko prestaviš v vzvratno prestavo se sistem vžge in izmeri začetno kapacitivnost. Med vzvratno vožnjo sistem sproti meri spremembe kapacitivnosti, ki bi se pojavila v primeru da se približuješ oviri... In piska primerno odaljenosti...

Sistem je precej boljši kot navaden s štirimi senzorji, saj nima mrtvih kotov med senzorji... Je pa tudi nekoliko dražji...
Se ne mislim kregat, ampak tale je mal bosa.
Obstajajo kapacitivni senzorji, ampak se jih v največ primerih uporablja za merjenje tekočin. Tisti ¨trak¨ oz. ¨antena¨ bi bila v bistvu anoda, in kaj bi lahko uporabil kot katodo v zaprtem sistemu pa ne vem. Zdej če je katoda naprimer avto ali zid (ki ima v sebi mrežo, ki ima svoje XY magnetno polje) potem bi se dalo kej zračunat. Kaj pa če je ovira lesena?

Ta trak, ki si ga opisal je radijski parkirni sistem, ki deluje na frekvencah okoli 430-440MHz in ima domet cca. 500mm. Obični parkirni sistemi so namreč ultrazvočni, njihova frekvenca pa je 40-45kHz, njiho domet je manjši 400mm. Se pa strinjam s tem, da UV sistem ima mrtve kote in jih z radijskim sistemom odpraviš.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

TribesMan napisal/-a:Obstajajo parkirni senzorji ki delujejo na principu merjenja kapacitivnosti... Zgledajo tako da na notranjo stran odbijača nalepiš poseben trak ki služi kot antena za merjenje kapacitivnosti...

Ko prestaviš v vzvratno prestavo se sistem vžge in izmeri začetno kapacitivnost. Med vzvratno vožnjo sistem sproti meri spremembe kapacitivnosti, ki bi se pojavila v primeru da se približuješ oviri... In piska primerno odaljenosti...

Sistem je precej boljši kot navaden s štirimi senzorji, saj nima mrtvih kotov med senzorji... Je pa tudi nekoliko dražji...
vw koncern ma tko fabrsk narjen
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Tud jst vedno bolj razmišljam o vgradnji park senzorjev.Zadeve se bom najverjetneje lotil kar sam,ker se mi ne zdi da bi blo tako zakomplicirano da nebi šlo :wink:
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ni zakomplicirano, rabs bormasino, sveder dobis zraven senzorjev, malo silikona za prilimat kable na odbijac, ali vezice, to pa je to
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Te stvari fizične,mislm delat pa tko mi sploh ni problem,štrom me pa mal heca,za to mam pa itak fotra tko da bova sodelovala in zrihtala :wink:
Odgovori
  • Informacija