"selen blok" in malenkosti

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Raa
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: To Maj 20, 2008 6:38 pm

Ojla

en problemcek imam, kot je ze napisano, so mi sli selen bloki (silent blok) na zadnji premi-oba.
Produkt tega je nestabilnost v ovinkih, ce zapeljem cez neravnino v ovinku, mi zamakne zadek, neenakomerno obrabljene zadnje gume (samo na notranji strani) in pa "luft" celega kolesa. Aja, pa se en tak zamolkel zvok udarca se slisi, ce recimo hitro speljem, ravno zaradi premikanja kolesa naprej oz. nazaj.
Serviser pravi da ce bi zamenjal z novimi, bi moral precej stvari menjat, roke pa ne vem se kaj, kar ni glih poceni. druga varianta je da se ta zadeva obnovi pri vargalandu. tretja pa, ce ima kdo "rezervne dele" za 2.4 JTD, naj mi sporoci.
So za vse modele 166 enaki ali so nekateri bolj ojacani?

Druga zadeva je pa, a ima kdo bež notranjost avta-rabim voznikov sencnik in okroglo loputo za vpih zraka na armaturki in na koncu če ima kdo desni stranski "zmigavc".

Hvala.

Lp
Raa
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

preglej, ce se dobi poweflex namesto originalnih, in se jih prepresa-sicer ni ravno poceni, drzi pa vecno
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Raa
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: To Maj 20, 2008 6:38 pm

Evo da mal updejtam.
Avto pelu na Vargalanta. So mi ustimal zadnje roke in se neke zadeve. Je prislo drazje kot sem si mislil, ker so pac nasli se ene zadeve, ki so bile potrebne za zamenjat.
Sicer ni glih powerflex, ampak avto je v ovinkih kot na tracnicah, pa trši je tud.
Ima kdo izkusnje z vargalantovimi izdelki, koliko casa to drzi, ob normalni voznji?
No, mogoce, ko se mi tole znuca, vzamem powerflex, ce bom takrat sploh se imel ta avto :).
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Osebno imam z vargalantom kar dobre izkušnje, nekateri pa pravijo drugače; kao da njihove obnovljene roke držijo par tisoč km, potem pa so spet hin. V mojem primeru temu ni tako, to ti lahko potrdim.

lp
POTENZA ITALIANA
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Raa kolko si pa placau ce ni skrivnost, ker jz moram isto to naredit spredaj :)
Raa
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: To Maj 20, 2008 6:38 pm

Bat afkorz, evo ti bom prepisal kar iz racuna, malenkosti bom spustil. Prvo sem mislil da bosta za zamenjat samo spodnji roki, pa so ugotovil da je treba se pri zglobu.
Here goes z DDV-jem:
- 2x krak-roka spodnja leva, desna 150eur
- 2x zglob zadnja prema, fi53 52eur
- 2x zglob zadnja prema v pestu fi140 35eur
- zakovice, objemke, potrosni material manj kot 8 eur
- storitve 140 eur (so mi se nekaj sraufali spredaj, nic menjali)
- optika 35 eur
GRAND TOTAL 418eur pa garancija 1 leto na dele in delo.

Ni glih poceni, sam ce drugace pogledam, original nova roka kosta 250 eur, pa bi rabil dve in se delo...

Upam da sem ti bil v pomoc.
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

dobr so te uskubl, pa 140 za delo o madona hudo, vargalant sploh ni najcenejši preverjeno, v btcju v rdo majo prednjo zgornjo roko za 60 brez popusta
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

Ma itak da te za delo vžgejo k cigana, meni mehanik za 100€ menja kuplongo in vztrajnik ne pa par rokic.
Slika
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Zato sem pa jaz naročil Powerflex, da bom imel za par let mir...pa še ni tako hudičevo drago, za prednji konec pridejo gumice s pušami ( vseh skupaj je 12 ) okoli 130 eur..+ delo pri popoldancu okoli 50 eur..
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Zato sem pa jaz naročil Powerflex, da bom imel za par let mir...pa še ni tako hudičevo drago, za prednji konec pridejo gumice s pušami ( vseh skupaj je 12 ) okoli 130 eur..+ delo pri popoldancu okoli 50 eur..
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

dnovak24 napisal/-a:Ma itak da te za delo vžgejo k cigana, meni mehanik za 100€ menja kuplongo in vztrajnik ne pa par rokic.

kater mehanik pa ? Bi rabil enga takega ! :)
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

ja..mene tudi zanima..in se kje se powerflex dobi..
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Dealer je v Domžalah, firma JEFRA, telefonska številka 01/7248063, cena imaš pa na strani www.powerflex.... pretvornik iz funtov v eur je x 1,10.

Lp, Mare
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

hvala..me pa zanima kateremu popoldancu si sel, ker ni da mora imet preso da spresa to notri?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Preša je fajn, da jih spreša ven. Stare namreč. Nove not spravit ni tak problem. Maš pa tudi na alfisti.net ponudbo powerflexa za različne modele, pa mislim, da je cenovno enako če ne še bolj ugodno.
Odgovori
  • Informacija