156 2.0

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
threat
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Pe Jul 01, 2011 9:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prekmurje

Pozdrav!
mam par vprašanj...

vem da so 156 leta 2003 dobile 2. facelift (luči...), ta 156ka je bila prvič registrirana konec septembra 2003 pa ima še prvo "faco" je to možno?


V prometnem dovoljenju je navedena komercialna oznaka 156 / sw 2.0 / T.spark auto je pa kao JTS, to mi ne gre v glavo.
v prometnem dovoljenju je navedenih 122KW

bil bi zelo hvaležen, če mi kdo da odgovor na moja vprašanja.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

FL zunanjosti je bil šele v drugi polovici leta 2003, tako da se da ta letnik dobiti z staro ali novo zunanjostjo. Od leta 2002 naprej (nova notranjost) so tudi prenehali vgrajevati stari 2.0 TS z 155 oz. 150 KM in ga je nadomestil 2.0 JTS z 166KM.
threat
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Pe Jul 01, 2011 9:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prekmurje

zakj pol v prometnem piše T.spark ne JTS?
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

threat napisal/-a:zakj pol v prometnem piše T.spark ne JTS?
Ne sekiraj se kaj piše v prometnem, odpri pokrov motorja in poglej kaj piše na njem.
Emperor of The Dark Realm
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

threat napisal/-a:zakj pol v prometnem piše T.spark ne JTS?
V prometni so velikokrat napisane raznorazne neumnosti in zgrešeni podatki.....
threat
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Pe Jul 01, 2011 9:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prekmurje

bojim se, da je bil auto počen, in so zamenjali odbijač ter sprednje luči na tiste pred zunanjim fejson ter motor na jts:S...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Motorja niso mogl menat je bil takrat ze jts notri.Poglej kake so zadnje luci, a so zavihane navzgor na havbi al navzdol...ce so navzdol potem je avto v originalu FL (to vidis tut na armaturi na sredinskem zasloncku ki more bit ozek)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Zunanji FL je bil od 06/2003 dalje, poglej kdaj je bil avtomobil narejen in problem rešen. Kot sem rekel JTS motor so začeli vgrajevati leta 2002 in sama menjava iz TS na JTS ni tako enostavna, poleg tega so imele 156 z TS motorji tudi staro notranjost.
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

threat napisal/-a:bojim se, da je bil auto počen, in so zamenjali odbijač ter sprednje luči na tiste pred zunanjim fejson ter motor na jts:S...
Ne verjamem, da bi šli to delati, ker je enostavno preveč dela....Potem bi morali menjati tudi pokrov motorja ter blatnike in ne samo luči ter odbijača.

Preveriš serijske številke pa je stvar rešena.V kolikor se ujemajo je verjetno samo napaka pri zapisu...
Le Giga
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Po Apr 27, 2009 6:23 pm

Moja je letnik 2002 2.0 JTS pa mi tudi v prometni piše da je T.S. Pomoje je zato kriva šlamparija ali pa celo kake fore pri homologaciji...
V glavnem, ne sekiram se zaradi tega preveč, važno je kaj je pod pokrovom :steering:

Če pa kaj izveš, pa kar sporoči, sploh če se bo treba sekirat :mrgreen:
threat
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Pe Jul 01, 2011 9:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prekmurje

hvala vsem za odgovore!
pod pokrovom je JTS, notranjost je novejša, zadnje in sprednje luči so pa pred FL...
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Fore pri homologaciji.
Ko sva midva v lastni režiji uvažala spiderja JTS so tudi napisali T.S. Pa so na moj protest na integralu samo skomignili z rameni češ JTSja ni v bazi.
Odgovori
  • Informacija