Alfa GT selespeed

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Hikari
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Nov 04, 2011 4:01 pm

Zdravo,

Kot nov ljubitelj Alf bi bil zelo vesel kakršnegakoli mnenja o s Selespeed opremljenih Alfah GT. Ali zadeva na dolgi rok deluje ali se ji naj ognem?

p.s. Če kdo prodaja kako GT, 2.0 bencin, po možnosti z navigacijo, sem interesiran.

Hvala.
Uporabniški avatar
GT-selespeed
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 9:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Jaz imam Alfa romeo GT 2.0 jts selespeed in sem zelo zadovoljen. Menjalnik deluje odlično, še enkrat nisem imel problema, Je zelo zabavna za vozit, sploh po kakih zavitih cestah. Nikoli se ne naveličam prestavljanja na volanu, razen po mestu uporabljam city mode. Ko pa se kje naganjam pa itak sport način. Če bi še enkrat kupoval alfo bi verjetno še enkrat to izbral, ker mi je menjalnik res všeč, edino kaj bi še bilo super, da bi menjalnik prišel v paketu s 3.2 motorjem, ampak vsega pač ne moreš imeti:)
Če gledaš na porabo, glej raje dizla. Kar se pa tiče navigacije, pa je tako, jaz še je nisem uporabil, je pa res, da je dosti lepša armatura če imaš ekran. Pa če že kupuješ, se še ti splača tako vzet ko ima BOSE ozvočenje, ker res lepo igra:)
Upam da sem ti kaj pomagal:)
Hikari
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Nov 04, 2011 4:01 pm

Tnx za odgovor.
dromly
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Apr 21, 2008 4:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarje-sap

Da ne smetim drugje ali je predpisano na koliko časa se menja olje v temu menjalniku pač avto jih ima 170k predvidevam da je bilo kdaj že menjano olje. NE bi pa rad doživel fenomena, da iz "radenske rata voda"(olje "zvodeni") pač da bi ob menjavi poslabšal delovanje menjalnika...
Hm kača je šla ostal mi je samo še križ in težave... bed carma:) (PIŠI KAKO PRIĆAŠ) JTD POWER!!!!!!!
Uporabniški avatar
GT-selespeed
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 9:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Za menjalnik sem menjal poleti olje, ko je avto imel 98.000 kilometrov, moram pa pogledat kaj so mi na servisu napisali kdaj naslednjič. Med tem ko pa motorno olje dotočim vsakih 1000 km:)
dromly
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Apr 21, 2008 4:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarje-sap

sej to pač ker ne vem kok je predpisan interval za menjavo olja u menjalniku...
Hm kača je šla ostal mi je samo še križ in težave... bed carma:) (PIŠI KAKO PRIĆAŠ) JTD POWER!!!!!!!
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

GT-selespeed napisal/-a:Za menjalnik sem menjal poleti olje, ko je avto imel 98.000 kilometrov, moram pa pogledat kaj so mi na servisu napisali kdaj naslednjič. Med tem ko pa motorno olje dotočim vsakih 1000 km:)
Je gornja cifra prava??
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Upajmo da ne, če ne bo čas za temeljit pregled drobovja motorja.
I love the smell of petrol in the morning.
Uporabniški avatar
GT-selespeed
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 9:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ja tak smo mi svetovali naj pogledam na 1000km in naj dotočim če je potrebno. 3 mesce nazaj sem imel velik servis in avto naj bi bil super. Takrat je bilo tudi menjano olje. 1000km po servisu sem pogledal, ampak nisem dotočil. Ravno danes po dobrih 1600km pa grem po olje da dotočim. To mi jih je tudi par ljudi svetovalo, ki ima alfe, kot tudi na servisu. Uporabljam pa selenio racing.
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

že ime olja ti pove da ni primerno za tvoj režim vožnje.. 10w60 je totalni nesmisel...
Slika
Uporabniški avatar
GT-selespeed
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 9:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kukec mi poveš malo več, kaj si mislil s tem da je neprimerno, ker se ne spoznam drugač nekaj na to. Kupim pa naredim pač to kar mi svetujejo na servisu al pa kar mi tu na forumu svetujejo:)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Smo v temi Enciklopedija o oljih že tolikorat to razložili, da res nima smsisla vse še 1x pisat. V glavnem daj notri tole, pa bo ok - http://www.motornaolja.com/motul/8100-x-cess-5w-40-5l ker dvomim, da redno obiskuješ dirkališča da rabiš 10W-60 olje, in ga menjuješ na nekaj tisoč km. Pa še Racing je bolj za en drek 10W-60 olje. Če si res športen voznik greš na 5W-50 recimo...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Zanimivo, da preden je tribesman zacel temo o olju, so vsi priporocal Selenio, da je za italijanske avte top izbira. Zdaj pa vsi sam se tale motul not vlivajo :mrgreen:

LP
Uporabniški avatar
GT-selespeed
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 9:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Hvala lizard za odgovor, no zdaj bom še dal tega, ker sem ravnokar dal 40€ za dva litra, pol pa bom malo preštudiral stvari, ker trenutno sploh ne vem kaj 5W-50 pomeni. Drugač nisem neki dirkač, ampak 2x do 3x na teden ga pa grem malo stiskat:)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Creed napisal/-a:Zanimivo, da preden je tribesman zacel temo o olju, so vsi priporocal Selenio, da je za italijanske avte top izbira. Zdaj pa vsi sam se tale motul not vlivajo :mrgreen:

LP
:oops:
Odgovori
  • Informacija