146 1.6 boxer ne potegne

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

Se mi je pojavu problem in sicer to, da mi enostavno avto ne potegne več tako kot bi moral. Tisti senzor, ki je na cevki kjer zrak pride v mašino sem probal žee odklopiti samo ni neke razlike. Nazadne sem menjal filter, tako da bom tud to probal jutr, kako je brez filtra, če je slučajno u zraku problem. Da mi ni dau kak čudn filter :D. Drugače pa kaj bi bil lahko še problem?
ker včasih sem s 5 prestavo šel u hrib res da je zgublal hitrost mal, samo danes sem šel s tretjo pa je blo katastrofa, še prehitet enga avta nisem mogu dobr, ker nikamor ni potegnu mi avto. Zgubla mi pa tud na obratih u hrib.
slišal sem tudi da imajo te avti 2 forgazerja pa me zanima če je to res?
Pa tud bolj se mi segreje avto, učas se mi je okol 80, mestna mal več. max do predzadne črtice (100 stopinj??), samo je potem iz mesta padlo nazaj zdej mi pa ni padlo glih(no mal je, da se ni pregreval). je skos držal tako temp. Ventilator se vklapla. V prostem teku mi pa normalno deluje.
Kaj nej še pogledam?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Kakšen zvezek od slovenščine iz osnovne/srednje šole. :wink:


Če imaš MAF na roru za zrak, potem nimaš frgazerjev, ker ga ne rabijo.
Rabi ga pa elektronsko vbrizgavanje.

Kaj je lahko problem:
- MAF
- kakšne zgonjene svečke in kabli do njih
- lambda sonda
- razno :mrgreen:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

MAF nebo problem na tem avtu...
mogoče map?
lambda ali pa kaj z elektroniko sam bi avto najbrž trokiral...
frgazerjev pa nimaš...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

mal sumim na benz pumpo, pziroma nekej s pritiskom goriva

urco gor dt pa pogledat kolk barov ima ko avto laufa
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

a lahko kdo pove kje se kaj nahaja? kakšna slikca, ker nimam ravno izušenj s temi rečmi. In kaj naj probavam oklapljati?

Avto mi pa konstantno nabira moč, v visokih obratih ne potegne tako kot bi moral, ampak konstantno skos. V prostem teku pa deluje normalno
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

Prejle sem odklopil Lambdo sondo, in kontakte na svečkah sem preveril. Na eni svečki sem mal pobrusil kontakt, na preostalih pa je bilo OK. Na začetku se mi je zdelo bolje, ko sem lambdo odklopil. Nato pa se mi je prižgala lučka za šobe in je bilo spet po starem + trokiral je malo. Na začetku, dokler ni lučka posvetila je bilo pa boljše. A bi blo zdej to da morm tud šobe spucat, al lambdo zamenat, da je to le stranski učinek če jo okdklopim?
Pa tudi zanima me katere svečke priporočate za 1.6 boxer mašino in kje bi kupil lambdo ter koliko stane?

Hvala
LP
Ribitch
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: To Okt 18, 2011 11:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MARIBOR

če odklopiš lambdo je normalno da se ti lučka za šobe prižge.....ampak nekako bi moral avto normalno laufat,edino večja poraba bi bila,.....
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

Sem malo prerukal kable ob črpalke za bencin in je blo nato vse OK :D, zdej deluje normalno. Bomo videli koliko dolgo :D
Me pa še zanima, ko tankam bencin, ko dam stran pokrovček naredi isto kot da bi odpru kokakolo :D, je mal pritiska notri, a je to normalno al ni glih preveč dobro?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

pritiska verjetno ne, je pa vakuum

a se vozis s polnim kestlnom al ne?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

ja vakum ja, sm se narobe izrazu :D
kestln? prvič slišm to besedo, samo predvidevam da je to rezervoar :D, ja no povad je bol k ne prazn :D
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

tako ja to je rezervar

ce vozis na rezervi, je to cist normalno,tankaj polhno pa porbaj po par km odpret rezervar

drugace pa ima tudi ventil za bencinske hlape, se pa mi zdi da je pod prvim desnim blatniom, taka ogromna crna skatla kor pa so cevi priklopljene
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

evo, ni blo dolg dobro :D treba menat
zanima me pa sam kako je kej to kompaktibilno z TS izvedbami, a paše črpalka bencina npr. iz TwinSparka v Boxerja? Če ma kdo kako kat. št. bi tud prou mi zelo prišlo.
Ma kdo rabljeno za prodat? :)
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

a ve kdo kje je filter goriva?
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

če ga ima je pred desnim zadnjim kolesom pod črno plastiko.
Trentatre 1.3S
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

Filter in črpalko zamenjal. Filter dobro da sem, ker čez tastarega sem komaj da pihnil. Samo vseeno ni nič boljše. :?
Zdej malo sumim tisto črno škatlo, ki je priključena na cev za zrak do filtra, da ima konstantno zrak, nevem točno kako se imenuje #-o . Danes sem malo poslušal in se sliši da nekaj brni v njej. Zdej kako bi to lahko preveril ali karkoli, če je res to krivo.
Pa zadaj tudi zgleda, da mi avspuh malo pušča, kakšna luknjica nevem. Moram v naslednjih dneh pogledati še to. Ali bi lahko kakšna druga cev puščala? Mogoče za pritist goriva kakšna? Ker danes nažalost nisem utegnil pogledati, samo da bi vedel za jutri pogledati vse možnosti.
Odgovori
  • Informacija