Predelava sprednjih luči AR156

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Lep pozdrav

Nekje na netu sem našel sprednje luči za alfo romeo 156 s črno podlago , ker so mi bile zelo všeč sem se odločil malce preurediti tudi svoje seveda »HOME MADE« :D

Ker mi je seveda uspelo sem se odločil predstaviti kako sem to naredil.
Najprej je potrebno sneti sprednji odbijač , sneti vse priklopljene kable z žarnic motorčkov,…. Ko se luč odmontira se začne najtežje z olfa nožem počasi ter previdno porežete vso lepilo ki drži fokus na ohišje luči . Seveda je treba to početi zelo previdno da ne poškodujete notranjega dela ter ohišja ali polomite zatičev na ohišju , kateri držijo fokus . Ko ste lepilo porezali počasi in previdno odstranite fokus od ohišja , fokus gre čisto rado stran , če gre trdo še niste odstranili vsega lepila . Ko se fokus odstrani pa sem ugotovil najbolj zanimivo stvar .

Ker sem luč odznotraj hotel očistiti sem uzel čistilne mislim da alkoholne LIDLOVE robčke z katerimi sem drgnil po notranjemu delu luči in kod zanimivost luč je najverjetneje pobarvana z sprejem ali s čimer koli ( kao crom ) odznotraj saj ko sem drgnil se je ta odstranil ter se je pokazala spodaj temnosiva podlaga katera se mi je zelo zadopadla. Tako sem nadaljeval z tem drgnjenjem po celem zunanjem robu seveda sem notranjega pustil crom varianta zaradi svetilnosti in sedaj zgleda takole samo še prave žarnice ter toplejše dneve pa se zmontira nazai .
P.S niso črne so pa vseeno lepe vsaj zame .
Slika

Slika
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Izredno zanimivo :) . Poslikaj kaj več, ko bo zmontirano in kakšne lepe ''bele'' žarnice, da bo piko na i. Me zanima končni izdelek 8) .

Lp
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

ziga_ napisal/-a:Izredno zanimivo :) . Poslikaj kaj več, ko bo zmontirano in kakšne lepe ''bele'' žarnice, da bo piko na i. Me zanima končni izdelek 8) .

Lp
Velja bom seveda ko bo topleje da se lažje pošraufa :wink: Res je zanimivo LIDL , HOFER,... vsi vemo kaka je roba ampak ti robčki so zakon haha Xd

Zanima me samo ko imam lihkar narazen zadevo če bi ustavil led trak kao DEVILAYES ampak kam oz kako naj vežem zadevo če kdo ve namreč morajo ko prižgeš kratke luči ugasnit oz naj nebi smele svetiti pozicije pa gorijo ?
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

ziga_ napisal/-a:Izredno zanimivo :) . Poslikaj kaj več, ko bo zmontirano in kakšne lepe ''bele'' žarnice, da bo piko na i. Me zanima končni izdelek 8) .

Lp
Pozabil sem napisati za žarnice imam plan Xenon kit H7 4300k zaradi tega er ni leč seveda ter z mini balasti ne z unimi škatljami seveda :D
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
Miico
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: Če Dec 15, 2011 10:28 pm
Vozilo: 159 2.4 JTDm SW 154kW TI
Kraj: Laško

Kar se tiče "devil-eye" bi na tvojem mestu pustil pri miru. ;)
Naj imajo to Audiji ipd.

Če pa študiraš o xenon-kitu, imaš pa zdaj idealno priložnost (ker imaš luči narazen), da vgradiš leče.

Tako ne boš motil ostalih v prometu, z "tamodrimi" ne boš imel takšnih težav itd.
No turbo, no fun !
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Miico napisal/-a:Kar se tiče "devil-eye" bi na tvojem mestu pustil pri miru. ;)
Naj imajo to Audiji ipd.

Če pa študiraš o xenon-kitu, imaš pa zdaj idealno priložnost (ker imaš luči narazen), da vgradiš leče.

Tako ne boš motil ostalih v prometu, z "tamodrimi" ne boš imel takšnih težav itd.
Hvala ker si omenil zanima me že 100let no toliko še nisem na svetu 90pa ziher haha hec seveda se dajo dobiti samo leče ? kje ? se dajo ugraditi na te fokuse?????

Am mislim da nebi bilo moteče saj je 4300kelvinov itak v vsakem primeru rabim še pranje žarometa ,..... pa naša SLOVENIJA :S ampak leče bi pa dal pa potem vsaj 6000-8000k
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
Miico
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: Če Dec 15, 2011 10:28 pm
Vozilo: 159 2.4 JTDm SW 154kW TI
Kraj: Laško

Seveda obstajajo leče, malo pobrskaj po internetu ;)
Drugače pa kakšen ebay.

http://shrani.si/f/24/PN/42h5VLbD/2012-12-02-191015.jpg
Nekaj takšnega pa je zrihtal kolega, vgradil je leče od Puntota ;)
No turbo, no fun !
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Miico napisal/-a:Seveda obstajajo leče, malo pobrskaj po internetu ;)
Drugače pa kakšen ebay.

http://shrani.si/f/24/PN/42h5VLbD/2012-12-02-191015.jpg
Nekaj takšnega pa je zrihtal kolega, vgradil je leče od Puntota ;)
Morem priznat da kar zgleda super bomo že iskali ammmm mogoče paše to od kakeršnega koli avta pač da je xenon potem grem kar ju3 na avtoodpad malce pobrskat
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Brez leč nimaš kaj iskat s xenonom na cesti. :wink:

Če pa hočeš zmontirat leče v navadne parabole, pa rabiš primeren kit za vgradnjo.
Mislim da je Alfa33 pisal in poslikal vgradnjo.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
PAJCI1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Sep 19, 2011 10:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Mam dve lači od cliota, ki sem jih sam mel namen vgradit potem sem pa dobo orginal leče!
Če jih rabiš povej!
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Prosim avtorja teme, da malo vseeno pazi na pisanje in slovnico. Zelo težko je namreč prebirati in razbirati pomen, sleng pa onemogoča funkcijo iskanja. Malo več trudi pri pisanju ne bo škodilo.
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

PAJCI1 napisal/-a:Mam dve lači od cliota, ki sem jih sam mel namen vgradit potem sem pa dobo orginal leče!
Če jih rabiš povej!
Laha pošlješ ceno na 040-323-909- sms pa se zmenima bi bilo dobro ja . Ammmm to paše v vsak fokus?
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

jz mam 1 komplet ksenon kita
bil je zmontiran na 145
če se lehk kje porab
super
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

PAJCI1 napisal/-a:Mam dve lači od cliota, ki sem jih sam mel namen vgradit potem sem pa dobo orginal leče!
Če jih rabiš povej!
Koliko je cena za leče ?
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
claudio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Če Jun 14, 2007 9:51 pm
Vozilo: 156 2,4 Mjet
Kraj: Il. Bistrica

El Barto napisal/-a:Brez leč nimaš kaj iskat s xenonom na cesti. :wink:

Če pa hočeš zmontirat leče v navadne parabole, pa rabiš primeren kit za vgradnjo.
Mislim da je Alfa33 pisal in poslikal vgradnjo.
aftermarket Morimoto bi-xenon leča v FL žarometu:
Slika

rezultat:
Slika
Odgovori
  • Informacija