AR 159 SW 2.0 JTDm // JUG

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::Alfa Romeo 159 SW:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Nekateri me poznate, nekateri ne, verjetno vas pa bolj kot jaz zanima avtomobil, ki ga vozim. Da ne bom predolgo govoril, bom kar na začetku prilimal sliko moje 159.

Slika

Zakaj sem se odločil za 159ko? Prvi razlog je ta, da rad kupujem lepe stvari, pa čeprav niso tako funkcionalne kot drugi neestetski produkti. Na trgu je precej avtomobilov z zanimivim dizajnom. V fazi kupovanja avtomobila sem seveda moral upoštevati tudi moje finančno stanje. Po urah in urah čepenja pred brskalnikom in odprtim avto.net, sem nekako v ožji izbor potencialnih avtomobilov na prvo mesto postavil Alfo 159, na drugem mestu je sledil Volvo C30 (po možnosti R-line) za tema dvema avtomobiloma pa je nekako sledila velika luknja. Za to luknjo pa še seznam iz BMW serije 3 (bolj ali manj predrag), Volvo S40, Saab 9-3 (seveda z močnim motorjem pod pokrovom). Ne vem, nekako me skandinavci pritegnejo.

Bolj kot sem gledal avtomobile, bolj všeč mi je bila Alfa. Ko sem sam pri sebi prešteval pluse, minuse in ceno posameznega modela, pa mislim da so vsi finalisti popadali in sledil je šoping za AR 159. Po kar nekaj prebranih tem na tem forumu in precej pregledanih strani po spletu, sem se odločil, da si želim avtomobil (159) z vsaj 150KM JTDm motorjem. Bencinska ponudba je žal precej precej okrnjena, tako da je žal prišel v poštev le dieselski motor. Ker bi se naj po poročanju nekaterih lastnikov začele pojavljati težave 159k do letnika 2008 sem na avto.net omejil tudi starost vozila. Na prevožene kilometre nisem bil toliko pozoren, saj za moje pojme mora tak avtomobil zdržati vsaj 300.000km brez večjih težav. Poleg tega pa kdo še verjame našim preprodajalcem o realnih kilometrih?

Ker so avtomobili večinoma tujega porekla, sem seveda razmišljal tudi o uvozu avtomobila iz Nemčije in samo iz Nemčije. Nekako po slišanem in videnem v Italiji, se nisem nagibal v smeri nakupa Italijanskega vozila.

Na forumu je prisoten tudi uporabnik z nickname Žival. Ker sem o njem slišal same dobre stvari sem se na njega tudi obrnil. Povedal sem mu želje in stanje na računu, pa je dejal da ni nobenega problema, da bova že kaj našla. Avtomobil sem začel kupovati nekje maja 2012, namen pa sem ga imel kupiti do oktobra. Tako sem še naprej brskal za 159 in naletel na srebrno limuzino 2008, z 1.9 JTDm 16V motorjem in opremo Distinctive za slabih 10k€. Avtomobil je bil v Nemčiji. Ker nimam nikakršnih izkušenj o uvozu avtomobila, sem se obrnil na uporabnika Žival, ki mi je zanimivo z veseljem povedal vse kar sem ga vprašal, ob enem pa me povabil k sebi da pregledam njegovo ponudbo. Na dvorišču je imel parkirano 2008 sivo limuzino, Progression z, če se ne motim, cca. 40kkm prevoženih. Nekako me ni privlačila notranjost, temna in navadno blago na sedežih. Na dvorišču pa je še čakala črna SW z Elegante opremo, beige alcantaro in 170KM dizlom. Moram reči, da sem se kar hitro odločil, da v Nemčijo ne bom šel :D

No pri njem sem se še enkrat oglasil z sosedom, ki se malce bolj spozna na avtomobile kot jaz. Ugotovil je da je avtomobil bil barvan na obeh bokih in zadaj (nič pretresljivega, nič globokega). Spredaj je bil nedotaknjen, tudi odbijač naj bi bil še tovarniško privijačen (pa že, kaj pa jaz vem). Sledil je avans in nadležno čakanje na avtomobil (dokumenti so bili še v Italiji - ja v Italiji, zarečenega kruha se največ poje). Zgodovina je znana, servisna knjižica potrjena, le računov iz servisa žal nimam. Dobil sem oba ključa, kodo za alarm in avtoradio, ter seveda Italijanska navodila. Glih pomagajo mi kaj... Če mene kdo kaj vpraša, je "Žival" pošten prodajalec. Povedal je kaj je z avtomobilom in kaj ni.

Sledijo razlogi zakaj si lastim ta avtomobil:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Precej uporabna zadeva. Sploh če jo izklopiš.

Slika

Slika
Slika

Takole me pa pričaka vsako jutro:

Slika

Za konec pa še nekaj suhoparnih podatkov:

Kupljena je bila, če se ne motim, junija 2012, stara nekaj manj kot 3 leta (sem 2. lastnik). Je letnik 9/2009. Na števcu je v času nakupa kazala 164kkm. Oprema je Elegante, dodatna oprema pa MP3 radio.

Tako na palec ima:
  • Dvopodročna avtomatska klimatska naprava
  • Tempomat
  • Avtoradio z CD/MP3 predvajalnikom
  • Aluminijasta konzola
  • PDC zadaj
  • 17" aluminijasta platišča z 225/50/17 pnevmatikami
  • Beige Alfatex oblazinjenje
  • Električno nastavljiva ogledala
  • Samozatemnitveno vzvratno ogledalo
  • VDC z hill-holder
  • Elektronski Start/Stop gumb
Kaj mi je všeč:
  • Oblika
  • Motor
  • Notranjost ponoči
  • Lega na cesti
  • To, da je moja ;)
Kaj me moti:
  • Teža avtomobila
  • Aluminij na konzoli je mehak
  • Mogoče bi lahko malce bolj potegnil :D
  • Teža avtomobila
  • Tempomat, ki se ga ne da izklopiti drugače kot da stisneš sklopko ali zavoro
  • Motor še vedno gre na diesel...
  • Teža avtomobila!!!
Vtis po 5000 prevoženih kilometrov - neprecenljivo.
Zadnjič spremenil JUG, dne So Sep 21, 2013 10:58 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Želje in stanje:

Kaj je bilo storjeno:
  • Opravljen velik servis in nekaj malenkosti (2012)
  • Temnjena stekla (potrebna bo ponovna temnitev)
  • Nameščen zaključek izpuha
  • Menjane zimske gume
  • Aluminijasta konzola in okrasne letvice oblepljene v videz brušenega aluminija (stran 2)
  • Remap od TribesMan / nimam izmerjene moči na valčkih
  • Menjan regulator pritiska goriva
  • Vgrajen Pioneer AppRadio3 / SPH-DA110
  • 18" alu platišča / original na 5 krogov z letnimi gumami 235/45/18 - prodano
  • Nalepljena zaščitna nalepka proti kamenčkom na blatniku/vratih (Bolha 15€)
  • Redni servis (2014)
  • Vgradnja DRL v sprednje meglenke / 8C style
Kaj še bo storjeno (upam):
  • Upgrade podvozja / cca. -30mm - verjetno nikoli :)
  • Ponovna temnitev stekel / trenutno so temnjena nekvalitetno
Zadnjič spremenil JUG, dne Po Okt 27, 2014 3:32 pm, skupaj popravljeno 5 krat.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

No to pa je opis in pol =D>
Čestitke za nakup in veliko uživaških kilometrov ti želim!
Ko boš pa plane uresničil, bo pa še večji strup :P
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Naj ti lepo služi in zelo izčrpen opis :D . Res je lepa! Teža... mora biti za varno in trdno vozilo tudi teža prisotna. Ali bi ti bilo vseeno če je vozilo narejeno iz tanke plastike? :wink: . Me zanima kje si kupil nastavek izpušnega sistema? Tudi meni se dopade, morbit ga pa kupim ali kaj podobnega :) . Moram pa še enkrat povedat, da so slike 1A :P . Si si lepo vzel čas.

Lp
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Lep opis, lepa Alfa =D>
JUG napisal/-a: Tempomat, ki se ga ne da izklopiti drugače kot da stisneš sklopko ali zavoro
Zanimivo, na moji 159 (2007) se ga da izklopiti s stikalom.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

UKi napisal/-a:Lep opis, lepa Alfa =D>
JUG napisal/-a: Tempomat, ki se ga ne da izklopiti drugače kot da stisneš sklopko ali zavoro
Zanimivo, na moji 159 (2007) se ga da izklopiti s stikalom.
VW-ji imajo knof cancel. No vsaj polo. Na Giulietti pa isto ni izklopa, lahko samo čisto vgasneš tempomat. Ven ga pa vržeš samo na kuplongo ali bremzo.

Drugač pa opis za v avtocajtunge.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

ziga_ napisal/-a:Me zanima kje si kupil nastavek izpušnega sistema? Tudi meni se dopade, morbit ga pa kupim ali kaj podobnega
Hvala lepa. Zaključek sem kupil na ebay-u. Poglej angleški ebay, se najde lepo pa ugodno + pride v roku enega tedna v SLO.
UKi napisal/-a:Zanimivo, na moji 159 (2007) se ga da izklopiti s stikalom.
Hvala lepa. Ja, se ga pri moji tudi da, samo potem ko ga nazaj vklopiš, pozabi prejšnjo nastavljeno hitrost, tako da ti RES tipka ne koristi prav dosti

@Bojanxe: Hvala lepa.
@godlike: Hvala lepa.
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

Čestitke za nakup.Res lepa alfica. Naj ti čim bolje služi. =D>
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Lepa predstavitev =D>
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9766
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Si jo končno le pokazal... :bravo:

Vsa čast za tako temeljito predstavitev in število kvalitetnih slik. Se vidi, da jo imaš rad :mrgreen:
Zelo lep stroj =D> =D>

Obilo sreče in užitkov na cesti ti želim!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

lep opis in predstavitev =D>

vsekakor pa se vidimo na kakšnem od prihodnjih ,,meet-ov,, :wink: :wave:
Slika
luka33
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 11:01 pm
Kraj: Ljubljana

Izgleda odlično! Super slike, opis..
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Jakob, tvoj opis je šolski primer, kako naj bi predstavljali svoje jeklene konjičke. Odlično pet.
Imava nekaj skupnega (led luči), poročaj, ko boš vgradil.
156 gta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: Sr Nov 17, 2010 12:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana
Kontakt:

lepa..ni kaj

razmisli le okoli felten za naprej,dajat gor manj kot 19" #-o
surfer
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Res dobra predstavitev! =D> Več takih :D

Zanima me samo točno kateri nastavek za izpuh si kupil? Ker sem sam že neki časa razmišljal o tem sem se odločil da pogledam ebay, tako da sem včeraj tudi dejansko naročil. Sam sem vzel tega: http://www.ebay.co.uk/itm/190669454548? ... 1497.l2649
Odgovori
  • Informacija