a146 1.9jtd ne pride do polnih tur...

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
cacao
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 12, 2013 7:16 am

no kot sem napisal. alfa diesel 1.9 jtd 100konjev. in sicer avto vleče zelo dobro, razen ko pride tam čez prib. 2700 obratov ga začne dušit in ne vleče kot bi morala. do teh obratov pa vleče kot šus. no nisem expert za avte, tako da upam da razumete kaj mislim. je pa moja prva alfa in moj prvi diesel nasploh, tako da bi bil zelo zadovoljen za kakšne povratne informacije.

P.S. kupim tudi posodo za hladilno tekočino, oglas tudi pod rezervni deli.

moja cifra 068 133 872
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

pri teh obratih bi se ji glih moglo zmešat najbolj pa bi morala ful vlečt.
a ko je mrzel ti slučajno cuka kaj?
za prvi poskus lahko očistiš LMM pa boš pol vidu 5-6 € pride sprej za čiščenje vplinjačev ga očistiš pa sprobaš če bo bolše.
drgač pa lahko še pogledaš če maš kable od svečk vse cele.
Najbol se vidi v temi,avto vžgešpa naj brni ti pa glej kable,če maš slučajno kjer katerega zdelanega se bo tam iskrilo.posledično ti prebija in zato cuka-duši avto.

kaj več pa naj še drugo povedo,če ker ve

l.p.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

LaŠko-TeaM napisal/-a:drgač pa lahko še pogledaš če maš kable od svečk vse cele.
Najbol se vidi v temi,avto vžgešpa naj brni ti pa glej kable,če maš slučajno kjer katerega zdelanega se bo tam iskrilo.posledično ti prebija in zato cuka-duši avto.

kaj več pa naj še drugo povedo,če ker ve

l.p.
DIZL je :) Ni kablov od svečk :D

CACAO, od kod si povej, da vidimo, če lahko kdo mimo prileti od forumašev pa ti avto na računalnik proklopi.

Sumim pa luknjo v sistemu od turbine do sesalnega kolektorja.
Preveri, če črno kadi, pol je lahko to ena izmed napak.
LMM nima veze, ko turbo zagrabi po 2K obratih.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

mogoće malo neumno vprašanje...kak pa te zaboga svečke delajo v avtu brez kablov :lol: mal heca
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

LaŠko-TeaM napisal/-a:mogoće malo neumno vprašanje...kak pa te zaboga svečke delajo v avtu brez kablov :lol: mal heca
Wi-FI :lol:
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Q_4 napisal/-a:
LaŠko-TeaM napisal/-a:drgač pa lahko še pogledaš če maš kable od svečk vse cele.
Najbol se vidi v temi,avto vžgešpa naj brni ti pa glej kable,če maš slučajno kjer katerega zdelanega se bo tam iskrilo.posledično ti prebija in zato cuka-duši avto.

kaj več pa naj še drugo povedo,če ker ve

l.p.
DIZL je :) Ni kablov od svečk :D

CACAO, od kod si povej, da vidimo, če lahko kdo mimo prileti od forumašev pa ti avto na računalnik proklopi.

Sumim pa luknjo v sistemu od turbine do sesalnega kolektorja.
Preveri, če črno kadi, pol je lahko to ena izmed napak.
LMM nima veze, ko turbo zagrabi po 2K obratih.
kake mate... bom raje kar tiho...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Res bravo... nasveti da dol padeš.

Q_4... LMM ima še kako veze ko turbo zagrabi. Če je zapacan bo avto zamorilo v visokih obratih.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

kosir123 jaz sem lepo vprašal ker nisem mel nikol še dizla pa se mi niti ne sanja kak ma svečke narete dizl,
bom rajš tiho v slednje,ker itak ku*** če karkol poveš,eni ste itak superduper mehankarji :-k
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

LaŠko-TeaM napisal/-a:kosir123 jaz sem lepo vprašal ker nisem mel nikol še dizla pa se mi niti ne sanja kak ma svečke narete dizl,
bom rajš tiho v slednje,ker itak ku*** če karkol poveš,eni ste itak superduper mehankarji :-k
Nima svečk tako kot jih ima bencinar da bi dajale iskro. Deluje na principu samovžiga.

Dizel ima sicer tudi svečke - grelne, ki imajo vlogo samo pri mrzlem zagonu motorja.
Trentatre 1.3S
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

čuda tehnologije :lol:
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

TribesMan napisal/-a:Res bravo... nasveti da dol padeš.

Q_4... LMM ima še kako veze ko turbo zagrabi. Če je zapacan bo avto zamorilo v visokih obratih.


Just trying to help here. What did you doo??

Fino, še ena stvar ki so mi jo na pooblaščenem Alfa Romeo servisu PETROVČIČ 3je zabijali v glavo in sem pol rekel: Ok. se ne spoznam tolk na takšne dizle, pol že bo tak ... In ju3 grem LMM spucat.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
cacao
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 12, 2013 7:16 am

Q_4 napisal/-a:
LaŠko-TeaM napisal/-a:drgač pa lahko še pogledaš če maš kable od svečk vse cele.
Najbol se vidi v temi,avto vžgešpa naj brni ti pa glej kable,če maš slučajno kjer katerega zdelanega se bo tam iskrilo.posledično ti prebija in zato cuka-duši avto.

kaj več pa naj še drugo povedo,če ker ve

l.p.
DIZL je :) Ni kablov od svečk :D

CACAO, od kod si povej, da vidimo, če lahko kdo mimo prileti od forumašev pa ti avto na računalnik proklopi.

Sumim pa luknjo v sistemu od turbine do sesalnega kolektorja.
Preveri, če črno kadi, pol je lahko to ena izmed napak.
LMM nima veze, ko turbo zagrabi po 2K obratih.
sem iz maribora, oziroma okolice, ampak bi se tud kak kos dalje zapeljal ni problema... no do lj res ne :) fantje ne se kregat no.. res hvala za velik odziv, ampak se je med temi "prepiri" malo zgubilo bistvo tega prispevka, ampak ni problema. problem je edino da sem ta mesec malo na tesnem z denarjem, šlo skoraj vse za avto, mesec pa še dolg... tako, da kr na dan z idejami. aja nekdo je še vprašal če mrzel cuka. ne, mrzel ne cuka ampak se pojavla samo to dušenje pri že prej omenjenih obratih. aja še eno total laično in vrjetno posmeha vredno vprašnje... kaj je LMM? :)
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Slika
cacao
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 12, 2013 7:16 am

eh hvala ti za tale link. zelo koristno. mislim, da bi bilo zelo možno da je to krivo. je kdo iz mb ali okolice ki bi to počistil čez vikend, za neko normalno ceno? ker sam se raje nebi spravljal zraven :)
Odgovori
  • Informacija