AR 159 2.0 JTDm by B_U_R_I

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Lep pozdrav od precej novopečenega uporabnika foruma. Pred kakšnim mesecem sem se pridružil forumu, sedaj pa sem od četrtka ponosni lastnik 159ke. Tukaj je na hitro samo par slikc (nekaj jih je še iz oglasa z avto.net, kakšen boljši fotoshooting še pride na vrsto, ko bo malce čas dopuščal.

Slika

Slika

Slika

Slika

Malo tehničnih podatkov:
Motor: 2.0 JTDm 125 KW (170KM)
Letnik: 2010
Prevoženi km: cca 113.500 (ob nakupu)
Oprema: xsenon, usnje, električni pomik sedežev (memory), gretje sedežev, Blue&Me, NAV, tempomat, park senzorji (spredaj in zadaj), troconska klima, alarm, samozatemnitveno ogledalo, dežni senzor, CD Changer, multifunkcija, 17" 20 kraka platišča (225/50/17)

Zaenkrat moja opažanja:
Avto je zelo lepo ohranjen, nikjer ni videti pretiranih znakov obrabe, v notranjosti je kakšna praska ali 2 na aluminijastih delih armature in volana. Zunaj ima nekaj manjših lepotnih napak, vendar ni nikjer videti, da bi bilo kaj razbito/klepano/kitano.

Ker sem se sedaj 6 let vozil s francozom, v katerem sem z ušesi drsal po asfaltu v ovinkih zaradi nagibanja, se bom najprej moral navaditi na tršo vožnjo. Ko se zapeljem malo hitreje mi je tako podvozje super, ko pa se peljem po stari cesti od Biča do Litije pa mi je kar malo hudo za avto, ko sedaj še čutim po kakšni cesti se peljem (prej sem samo videl).

Rabim pa nekaj nasvetov pa bom kar tukaj napisal, preden se spravim česat po vseh AR forumih in zelo obširnih navodilih. Prebral sem sicer že celoten user manual za AR159 ter za Blue&Me+NAV

- Ali se da naložiti oz. spremeniti jezik Blue&Me ter NAV, ki je trenutno v italijanščini?
- Telefon se mi ne poveže samodejno preko Bluetooth, ko pridem v avto - uparil sem ga, vendar ko se enkrat povezava prekine (grem v bajto in nazaj v avto), se potem ne poveže več samodejno - moram na telefonu klikat. Se vam samodejno povežejo telefoni? V navodilih piše, da bi se moral ...
- za media player lahko samo na volanu uporabljam tipke za naslednji komad - na radiu ne deluje. Je to normalna "funkcionalnost" ali se da kako narediti, da se da tudi na radiu (moja je zdej čist zafrustrirana, ker nima več kontrole nad musko, jaz pa tudi, ker mi skos po volanu pritiska). Na radiu lahko normalno spreminja radijske postaje, ko pa je notri USB pa na radiu nič ne primejo tipke za naprej/nazaj
- a je kakšna tipka za premikanje po mapah ali je vedno potrebno iti v meni in izbirati Folders -> Ime mape?
- pri zaklepanju in odklepanju imam vključenega piskača - se da to kako izključiti?

Za nasvete se že vnaprej zahvaljujem, če bom kaj sam pogruntal, bom tu napisal. Kakšna boljša slika pa sledi, ko se spravim malce pofotkat.

TODO:
[x] Nastavek izpuha / dvojni izpuh
[x] Odstranitev okvirjev tablic
[x] Odstranitev nalepk 159, JTDm, spavto, GIUGIARO
[x] Menjava zaščitnih nalepk na zadnjih vratih/blatniku ter sprednjem blatniku
[x] 18" 8C lita platišča
[ ] Poliranje
[x/2] Lepljenje folije na poškodovano aluminijasto notranjost
[x] Odstranitev DPF
[x] Remap by TribesMan
[x] Blindiranje EGR by TribesMan
[ ] Menjava radia
[ ] Menjava žarnice za vzvratno vožnjo z eno močnejšo
[ ] Držalo za mobitel
[ ] Sprednje pozicijske LED (menjava za take, ki svetijo bolj belo - trenutne svetijo preveč modro)
[ ] Front lip
[ ] Pragovi

Nič več na to-do - sprememba planov:
[ ] Izklop piskača ob zaklepanju/odklepanju - sem se navadil
[ ] 19" TI platišča - nabavil 18" 8C
[ ] Menjava žarnic notranje osvetlitve z LED - se mi zdi nepotrebno
Zadnjič spremenil B_U_R_I, dne So Dec 27, 2014 9:49 am, skupaj popravljeno 4 krat.
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

=D> veeeliko srečnih kilometrov :wink: =D> =D>
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7811
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Lepa =D> Lepo zgleda, pa še dosti opreme.
Uporabniški avatar
buxter
Alfist
Alfist
Prispevkov: 486
Pridružen: Po Mar 23, 2009 11:47 am
Kraj: Ljubno na Gorenjskem

Lepa, naj ti dobro sliži. Glede blue&me ti nažalost ne morem svetovati, ker ga nimam :)
To si kupil pri SP Auto? Kakšen je bil odnos? Sam sem velikokrat peljem mimo njih, ampak še nič nisem slišal. Je pa res, da je dokaj nova firma tole če se prav spomnim.
1. 147 2002 1.6 105KM_____________4. 147 2008 120KM
2. 147 2005 1.9 150KM_____________5. 147 2008 105KM
3. 159SW 2008 2.4 210 KM TI
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Ja, kupil sem pri SP Avto. Možakar je bil prijazen, pustil je priklopiti tester, dal je preizkusne tablice, da sem naredil testni krog, tam ima tudi kanal in lahko zapelješ gor pa pregledaš avto še od spodaj. Zaenkrat nimam nobenih pripomb. Na AMZSju je vse uredil, tako da sem prišel tja z zavarovalno polico samo plačat in dvignit tablice.

Pri nakupu dobiš brezplačno 30 dnevno garancijo, tiste 12 mesečne z doplačilom pa nisem vzel.

Aja, še tole - volan je imel malenkost lufta, ker je bil en zglob na volanskem drogu (v kabini pri pedalih, taka gumijasta zadeva) zelo slabo skup zašraufan. Sem zategnil in je sedaj OK.

A je kdo našel kakšen AR Workshop za 2.0 JTDm? Jaz imam, vendar je za vse ostale motorje, samo ta moj manjka.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 537
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Čestitke, luštn voz. Meni se predvsem dopade troconska klima :D

Če ni skrivnost, mi prosim na ZS napiši, koliko je bila prvotna cena avta in koliko se se na koncu zmenil? Odometer je verjetno štimal :)
NejcKo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Jun 13, 2012 3:42 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v
Kraj: Depala vas

Za blue and me mas language tukile, preneseš english pa slediš navodilom ki so priložene v datoteki(v mapi Istruzioni)

http://www.blueandme.net/resources/down ... ex_en.html
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Čestitke. Veliko srečnih kilometrov. Zelo lepa je :)
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Midva sva že na ZS ampak še tuki. Čestitke in naj ti dobro služi.

Redko kateri prodajalec pusti tako pregledati avto in da ti še kanal odstopi. Če pa slučajno gre kaj narobe pa imaš forum, kjer se zagotovo najde rešitev.
Uporabniški avatar
bananaman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 12:10 pm

Kar se tiče jezika za blue&me, mislim, da angleščina ni najbolj primerna, vsaj jaz imam težave recimo z glasovnim izbiranjem iz telefonskega imenika. Kar se nedelujočih tipk na volanu tiče, najprej resetiraj zadevo tako, da odklopiš ACCU za nekaj minut, men se je to enkrat zgodilo, pa je pomagalo. USB ključek pa lahko upravljaš samo na volanu.

Srečno vožnjo
LP
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

srečno ter varno na cesti ! :steering:
Slika
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Veron napisal/-a:Čestitke, luštn voz. Meni se predvsem dopade troconska klima :D

Če ni skrivnost, mi prosim na ZS napiši, koliko je bila prvotna cena avta in koliko se se na koncu zmenil? Odometer je verjetno štimal :)
Imaš ZS. Meni troconska klima ni nič posebnega, bolj se mi dopade usnje, memory, xsenon :)
NejcKo napisal/-a:Za blue and me mas language tukile, preneseš english pa slediš navodilom ki so priložene v datoteki(v mapi Istruzioni)

http://www.blueandme.net/resources/down ... ex_en.html
Hvala NejcKo!! Bom sprobal popoldne, če bo kaj časa.
bananaman napisal/-a:Kar se tiče jezika za blue&me, mislim, da angleščina ni najbolj primerna, vsaj jaz imam težave recimo z glasovnim izbiranjem iz telefonskega imenika. Kar se nedelujočih tipk na volanu tiče, najprej resetiraj zadevo tako, da odklopiš ACCU za nekaj minut, men se je to enkrat zgodilo, pa je pomagalo. USB ključek pa lahko upravljaš samo na volanu.

Srečno vožnjo
LP
Bom kar angleščino namestil pa se malo spakoval, drugače pa še vedno po imeniku lahko s tipkami izbereš in pokličeš. A se tebi telefon samodejno poveže, ko prideš v avto?
Tipke mi drugače normalno delajo, si mi pa na koncu že odgovoril, da se USB ključka ne da upravljat drugače kot s tipkami na volanu.


Vsem ostalim hvala za pohvale/želje.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

B_U_R_I napisal/-a: - za media player lahko samo na volanu uporabljam tipke za naslednji komad - na radiu ne deluje. Je to normalna "funkcionalnost" ali se da kako narediti, da se da tudi na radiu (moja je zdej čist zafrustrirana, ker nima več kontrole nad musko, jaz pa tudi, ker mi skos po volanu pritiska). Na radiu lahko normalno spreminja radijske postaje, ko pa je notri USB pa na radiu nič ne primejo tipke za naprej/nazaj
- a je kakšna tipka za premikanje po mapah ali je vedno potrebno iti v meni in izbirati Folders -> Ime mape?
Najprej čestitke za nakup in veliko srečno prevoženih kilometrov in čim manj servisnih posegov :mrgreen:

Glede zgornje "težave" nažalost ni rešitve. Glasbo katero predvajaš preko Blue&me predvajalnika lahko upravljaš samo preko komand na volanu. In to velja tako za premikanje med skladbami, kot za skakanje med mapam, kar je še posebej moteže, saj imaš kar nekaj dela, da zamenjaš mapo....edino kar deluje na radiu je gumb za nastavitev jakosti.
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Sem sumil, da je tako. Se bom že navadil.

Hvala za potrditev in lepe želje.


EDIT: Še nekaj bi vprašal. Ravno berem tole pa me zanima ali naj počakam, da mi bo kaj gume začelo pobirat ali raje že vnaprej peljem pogledat optiku. Zaenkrat ni nič videti, da bi bile gume neenakomerno pobrane, ne vem pa koliko km je z njimi narejenga. Spredaj so videti skoraj nove, zadaj pa so že malo obrabljene - enakomerno sicer.
Zadnjič spremenil B_U_R_I, dne To Avg 13, 2013 9:26 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

smukc napisal/-a: veeeliko srečnih kilometrov =D>
X2

Pa lepa je tud ! :)
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
Odgovori
  • Informacija