Pritljazni del luci ne delujejo za vzvratno

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
David Alfist
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9JTD
Kraj: Ljubljana

Pozdravljeni! Zanima me ce bi mi lahko kdo pomagu razlozit pri Alfi 156 facelift kje je kak konektor za vzvratno zadnje luci,ker pregledu sem vse zarnice so ok to ne deluje samo na prtljaznem delu luci tiste na bokih za bremzo delujejo ok na pritljaznem pa ne :cry: ko sem k mehaniku pelu tocn vem da je delal od takrat pa ne vec :evil: upam da bom dobu kaksno resitev. lep pozdrav! :wink: [/img][/list]
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

preveri varovalke
če so ok
preveri kabel med samim avtom in vrati prtljažnika, po potrebi snemi tapicerijo dol
če do tu ni toka (meri z Multimetrom ali testerjem za 12V) potem je napaka spredaj čene zadaj ...
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Tud sam sem pred kratkim kupil alfo 156 in so bili skor vsi kabli med vrati prtljažnika in avtom precvikani tako da je skor 100% to problem.
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
David Alfist
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9JTD
Kraj: Ljubljana

precvikani? kako pa to rata? Bom pogledu varovalke to pa res nisem se pogledu sam zarnice sem pregledu. Bom sou prevert varovalke pa tok v kablih. Kako si pa pol resu tezavo z precvikanimi kabli? hvala za info :wink:
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Pomoje mas limuzino ne in ko odpiras prtljažnik se kabli zvivajo, obračajo...
in počasi se precvikajo (uničijo) nič ni večno.
Sam osebno sem jih zacinil in oblepil z izolir trakom, ko bom imel več časa in volje jih bom pa "snel" z avta ker v avtu pod zadno polico je kontakt in bom zamenjal stare kable z novimi.
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
David Alfist
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9JTD
Kraj: Ljubljana

ok hvala za info bom perveru vse upam da najdem napako lep pozdrav ! :wink:
David Alfist
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9JTD
Kraj: Ljubljana

Evo prveru sem da na pritljaznem delu z Multimetrom ne kaze nobenega toka niti na menjalniku ko prizgem meglenke se mi lucka ne prizge zraven tipke da kjer se prizge meglenke a je kje pri menjalniku kak konektor za te vzvratne luci? neki sumim da je v sprednjem delu narobe sem pa tudi preveru varovalke vse ok :(
Odgovori
  • Informacija