Alfa 159 2.4 TI problem

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Theone2005
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jul 10, 2008 5:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Vsake toliko časa se mi zgodi, da pri nizkih obrati iz auspuha prihaja čuden zvok (globlji) in takrat mi trenutna poraba poskoči na 3x od običajne. Če izstopim iz avta je zaznati tudi drugačen vonj kot ponavadi.

Če večkrat se mi je zgodil tak scenarij:
Popoldan se peljem iz službe (cca 5min avtoceste) in poraba je normalna. Se vstavim na semaforju izvoza avtoceste...speljem in iz auspuha se sliši globok zvok (predvsem pri nizkih obratih), poraba pa poskoči trikratno. Avto ugasnem in prižgem ponovno in zadeva se normalizira.

Je lahko to povezano z DPF filtrom? V 2 mesecih se mi je že 2x zamašil. Je to lahko kaka računalniška napaka?
spike
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Avg 06, 2012 11:11 pm

Ko imaš tako povišano porabo in je globji zvok v malih obratih se dpf regenerira, ko se meni prižge opozorilo za dpf filter grem na avtocesto in se vozim nad 3tisoč obrati dokler opozorilo ne izgine, se mi pa izpiše opozorilo za filter takrat ko dosti krat zaporedoma ne izvajam regeneracije torej ugasnem dol avto da se prekine.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kratke relacije?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Theone2005 napisal/-a:
Je lahko to povezano z DPF filtrom? V 2 mesecih se mi je že 2x zamašil. Je to lahko kaka računalniška napaka?
nič čudnega da se ti zamaši, če pa ga vedno, ko dela regeneracijo ti prekineš in posledično konča opravilo....

namesto da vgasneš takrat avto se pojdi raje še molo vozit okoli! da mašina naredi svoje.....
Theone2005
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jul 10, 2008 5:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

alfa_samec napisal/-a:Kratke relacije?
So bolj kratke ja, predvsem službena (5min do službe, 5 min nazaj, vmes še kam v mesto,..). Danes se mi je zamašil in sem se 10 min vozil po avtocesti, nakar je opozorilo izginilo. Upam da bo zdržal zdaj nekaj časa..

TOrej če so krajše relacije se regenerira pogosteje?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Močan dizel z DPF pač ni za kratke relacije.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jap, 2.4 ni najboljša mašina za kratke fure... sploh zaradi DPFja, ki rabi vsaj kakih 20km v eno smer, da se regeneracije izvajajo pravilno.

Predvsem ne izklapljaj motorja ko opaziš da se regeneracija izvaja, ampak takrat če je možno raje malo podaljšaj furo, da se bo regeneracija pravilno končala, je pa res da traja 10 minut.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

To pa je ekologija, da se pol folk mal okol vozacka, da avto pravilno dela.
Za take kratke relacije si kupi bencinarja.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Če ni ta post šala mi pride na misel samo ena stvar.... ZAKAJ???? Vse kar delaš je narobe. Glede na to, kakšen avto (in s kakšnim motorjem) voziš bi pomislil, da veš vsaj nekaj osnovnih pravil, kako ravnati s takšnim avtom. Saj če že par strani na tem forumu prebereš je praktično nemogoče, da bi delal takšne napake. Narobe je, da voziš takšen avto na 5 minutnih relacijah, še bolj narobe je, da ugašaš avto med regeneracijo. Narobe je tudi to, da ne veš, da se sploh izvaja regeneracija (ob tako očitnih znakih). Za tvoj avto bi bilo veliko bolje, da ti stoji v garaži in ga uporabljaš samo za "pravo" vožnjo.
Avto kot ga imaš ti je pravi biser, pazi na njega in ne počenjaj takšnih napak. Res se nočem delati pametnega, tudi nimam preveč znanja na področju mehanike vendar mi postane kar hudo, ko slišim kaj nekdo počne s takim avtom (najbrž postajam pravi Alfist). Jaz bi si na tvojem mestu nabavil skuter za v službo ali pa twingota (saj ni velike razlike :) ).
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

lol :) najbol bo da da na klocne pa pokrije z dekco pa se vozi z twingotom da bo pravi alfist :)

jest bi odstranu dpf.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ne dramatizirajte preveč :D
Theone2005
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jul 10, 2008 5:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Hvala vsem tistim, ki ste podali konstruktivne odgovore. Malo mi je res nerodno ker se nisem pozanimal glede DPF filtra in sem tako dal vprašanje na forum. Mogoče bi res lahko začel razmišljat o odstranitvi filtra.

Kar se tiče ostalih odgovorov, pa upam da nebom domov po pošti dobil kakšne "kazni" od "pravih alfistov" ker sem si kupil tak avto in ga "napačno" uporabljam. Res se vam iskreno opravičujem!

Sicer pa sem na iste relacije pred tem avtom 5 let vozil dizla brez problemov, res pa je da ni bil tako močan.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

... je pa tudi res, da se ekološke zahteve povečujejo in včasih so bili dizli bolj preprosti.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če razmišljaš o odstranitvi DPF filtra, potem ti ga mora nekdo tudi preko računalnika izklopiti, če se prav razumem v to. Tribesman ti bo lahko povedal kaj več.

Čudi me, da ti noben servis ni nikoli omenil zadeve z DPF filtrom :?
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

Theone2005 napisal/-a:Hvala vsem tistim, ki ste podali konstruktivne odgovore. Malo mi je res nerodno ker se nisem pozanimal glede DPF filtra in sem tako dal vprašanje na forum. Mogoče bi res lahko začel razmišljat o odstranitvi filtra.
zato pa je forum...
Pa res nebi bilo slabo ce bi odstranil dpf
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Odgovori
  • Informacija