Uvoz - AR 164, 3.0 QV

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Denis.K
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Nov 01, 2016 10:46 am

Pozdravljeni, sem velik ljubitelj Alf.
Jutri sem zmenjen da grem na Hrvaško pogledat omenjen model.Na Autobroker so rekli da pridejo samo dajatve in ddv,katere je potrebno plačati državi 4900€. Pozabil pa sem omeniti da ima avto vgrajen tudi plin. Ali to kaj spremeni stroške uvoza?

Link do oglasa : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Za tak avto se napise 500€ na pogodbo, drugace te pa res pride 5 jurjev davka na tako ceno. Plin ali ne, nima veze
Denis.K
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Nov 01, 2016 10:46 am

Pa ne gre noben pri nas preverjati, kakšne so cene takih avtomobilov v realnosti, mogoče še to, kakšne posebne hibe tega modela?Glede delov vem da se jih težko dobi. Je avto primeren za vsak dan? Ne mislim zaradi stroškov ampak glede rje me zanima, voda, sneg, sol in pa kaj pomeni 220.000 za ta motor, lastnik sicer pravi da je vse zamenjano, da je avto takorekoč nov.

Lp Denis
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Takole 164 bi jst uporabljal bolj kot vikend avto na suh dan ala 3., če ne celo 4. avto. Enostavno je prelepa in vrhunsko ohranjena, da jo je škoda za dailya. Za dobavljivost delov bo pa pomoje Filip najboljši naslov, se bo sam oglasil kako je s tem.
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Tale HR Alfa je precenjena, kot vsi njihovi avtomobili! Vsi HR avtomobili so oglaševani kot nekaj superduperohinsploh pa so bolj pogreb!

Jaz bi raje tole pogledal....
https://www.autoscout24.com/offers/alfa ... 50030a3edf
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Nimam pojma kako je zdaj z uvozi, zato uvozniku iz HR v premislek, meni pa v vednost ker sem firbčen:
1. kako je v tem primeru z uvozom euro1 avta v SLO? Pred časom so bile omejitve, so jih ukinili?
2. naknadno vgrajen plin, zelo verjetno brez ustrezne homologacije. Kako v tem primeru homologiraš/registriraš tak avto v SLO?
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Denis.K
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Nov 01, 2016 10:46 am

Na autobroker pravijo , da ni tezav, ce je euro 1 motor. Lastnik pravi da ima plin homologacijo. pravi da ima vse racune od vseh servisov, da je avto brez praske, brez pikice rje, da je vse na avtu novo od podvozja do vsega. Na motorju je bil ravnokar narejen servis v vrednosti 1500€. Tako pravi prodajalec, ki mi je poslal se cca.20 slik. Pravi da ima priblizno 20 razlicnih " starih" avtomobilov. bom kontaktiral še prodajalca črne 164.
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Poznam to Alfo. Sem tudi sedel v njej in se poznal s prejšnim lastnikom :) Avto je tip top. To ni kaj rečt. Ampak roko na srce, čeprav je 3.0 V6 24V QV, se pravi isti močen motor kot v Q4, 232hp, osebno nebi dal toliko za njo.

Kot drugo ta avto vozit po zimi in soli ga boš ubil z rjo v parih zimah. Žal, čeprav je šasija 3 serija, začne rjavet vse okoli vpetja zadnjih rok, na koncu pragov in pod koloteki zadaj. Prav tako zadnje obrobe napihne. Tako da avto definitivno ni primere za vsak dan! Motor. Načeloma ne problematičen. Najslabša stvar motorja je glavna gred. Kot na vseh teh starih V6 motorjih. Ne bom trdil za 100% kako je pri tem 232hp motorju, ker ga ne poznam, ampak navadn V6 12V in V6 24V mata probleme z gredmi. Vse porisane do amena in primerne za brušenje in nitriranje na novo že pred 200k km. Tako da..

Ostalo na avto ni nič problematičnega. Podvozje je enostavno, zdrži še pa še kilometrov in let.

Glede uvoza ni noben problem iz Hrvaške, razen davka, ki te lahko ubije. 38% na euro 1 normo od cene nakupne + 8% za 3.0 motor. Pa 98€ je še pregled, ocena, homologacija pa še neki papirji, ki jih dobiš da greš na davčno plačat uvozni davek. Vem, ker sem glihkar v uvozo 164 3.0 V6 12V :) BTW če napišete neko neralno ceno recimo 500€, ti ne bojo sprejeli te cene za tak avto. Grejo primerjat cene potem in sami določijo ceno :) Pol si ga pa naj****.

Če te še kaj ostalega zanima..sem dal že malo morje 164 čez :mrgreen: Tudi trenutno 2 pri bajti.


Aja deli niso problem za dobit. Sam poznat morš enga takega kot sem jz :mrgreen:
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

V primeru, da se ne strinjaš z cenitvijo uradnika pri izračunu DMV-ja imaš še opcijo sam najti cenilca in ti on oceni realno vrednost vozila.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

3.0 20 let star avto z 200k+ km. To gre z 100€ na pogodbi cez...

Nazadnje smo uvozili bmw 3 2004 letnik z okvaro motorja za 600€. Pred tem hondo 99 letnik za 300€.

Problem rata z novejsimi avti, v stara jajca se noben ne vtika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Lahko Peruccy napiše kako "enostavno" je bilo homologirat, uvozit in registrirat svojega Skylinea ](*,)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Avto ki se sploh ni prodjal pri nas je verjetno mal drugace uvazat kokr pa eno alfo iz sosednje drzave
Denis.K
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Nov 01, 2016 10:46 am

Hvala za vse odgovore. Kot vidim vsi odsvetujete, da bi jo uporabljal kot prvi avto.Kateri model alfe bi potem priporočali za vsak dan, pa da je V6, pogoj je tudi da je bol "škatlaste" oblike.Kljub temu da bi šlo za prvi avto, bi se z njim naredilo manj kot 10.000km na leto, saj imam službo za vogalom.

Lp Denis
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

nobenega iz tega leta :)
Kupi si 164 QV sestaka za duso, pelji se na izlet za vikend, na morje, ..., za po mestu za ovinek pa puntota za par stotakov. Cenovno bos tako zelo veliko prosparal.
Pri taki starosti vozila je kljub brezhobnosti vedno "nekaj", ce ne druga se ne zaklene ali pa ti ga nekdo opraska ali pa ...
Jaz imam ze nekaj let 166 V6 za drugi avto, je odlicno vzdrzevana, kupil z114k kilometrov, pa se tudi vedno nekaj najde. Pa nikol ni ravno poceni.
lp, Peter
Denis.K
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Nov 01, 2016 10:46 am

Sicer ne paše v to temo pa vseeno, mogoče kdo pozna?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... splay=Alfa" onclick="window.open(this.href);return false; Romeo 156 GTA 3.2 V6
Odgovori
  • Informacija