Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6069
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Giulia je dobila nemško nagrado za oblikovanje kot najlepši avto 2016 - Zlati volan podeljeno s strani Autobild revije.

Slika
alfist1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Po Jan 19, 2015 10:26 am

=D> =D>
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Pričakovano, svinjsko lepa limuzina je :D jst sm čist zaljubljen =P~

Sam kaj ko mi 40 000€ viška ne štrli iz ževa ](*,)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1011
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Ker je debata o Giulii zaklenjena bom kar tule napisal nekaj besed....

Konec oktobra je bila v Evroparku v MB razstavljena lepotica vulcano barve, zatemnjena stekla, potenza feljug, pod haubo 2.2 jtd s 150 kljuseti, handgetrib, črno rjava notranjost .....

Waaaaaaaaaaaaaaaaa

Ljubezen na prvi pogled .................

Pa me žena brcne da to pa je treba na probe fahr it (moraš jo imeti rad, da zastopi takšno ljubezen :mrgreen: )

In tako greva na testno vožno. Bela, 16 col zimaki, 150 kljusetov pod haubo, mrtvaško črna znotraj, kljub temu pa zelo solidno nalowdana z opremo.

Kot avtomobilski neandertalec si DNA nastavim v A (vsaj mislil sem si tako) in v vožnji skozi mesto ugotavljal, da se za teh 150 konjev kripa prav solidno premika in ima prav odlično odziven motor ......

Ja....

Če bi le vedel, da sem po pomoti dal v D in je nastalo situacijo po nesreči gospa boljša polovica popravila na A ravno pri vključevanju na avtocesto .....

Sledilo je besno pospeševanje, ožemanje, občutek pa kot da bi spred pod haubo imel napol krepnjen star fordov ali oplov ali holcwagnov bencinski motor. Veliko hrupa in pa res malo učinka.
Ob tej priložnosti bi pograjal zvočno izolacijo te giulie. Da v kabino spusti toliko zvočne kulise tega traktorskega 4cilindraša .....

No v glavnem, se prebijeva do Hoč in se v D zaženeva na Pohorje. Sveta Marija pa 300 kosmatih pa še kaj bi se našlo od naših kletvic.

Avto se pelje bolano. V dobrem smislu. Kljub 16 colskim zimakom ....... bolano :mrgreen:
Sedeži fenomenalno opravljajo svojo nalogo (tudi med neizživljanjem), pozicija volana je spot on, ostala ergonomija prav tako.

Spet je tu na mestu graja onega 4cilindraša pod haubo. Ne samo da oddaja traktorski zvok, sama karoserija in podvozje ti obljubita nebesa, ovi pizdun pa zajebe cel sistem s svojim pomanjkanjem kljusetov :(

na pol poti prične žena jamrati v smislu, da ji je slabo in da je čas, da se peljem, kot da prevažam ljubljeno osebo in ne vreče krompirja ..... pa je bilo konec veselja :roll:


Povzetek, ko pride v prodajo karavan, bo vsekakor prvi kandidat na spisku za nakup. V kombinaciji z benzina srcem in avtomatiko. In ne mrtvaško notranjostjo (montecarlo in potenza zunaj) :mrgreen:

Avtomobilski dinozaver je oseba, ki mu zadostujejo 4 kolesa, volan, dober motor in dobro podvozje ter sedež, ki tega dinozavra drži na mestu. Ostalo od opreme ni važno :D

To o motornih zmogljivostih mi ne verjeti 100 %. Sem pač razvajena rit, navajena zmogljivosti in zvočnih kulis sedanjega delujočega voznega parka v obliki zmapiranega in dedpf-anega 20v sajevca in 1.6 turbo oldschool benzine v delti.
Verjetno tale 2.2 jtd 150 zadovoljivo opravlja naloge za povprečnega, nezahtevnega voznika........
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7811
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ja, jaz sem se ob pogledu na Giulio počutil spet enako, kot ko sem prvič videl 156 ali GT. Torej v stilu "to hočem imet". 159ka in Giulietta mi recimo nista nikoli naredila tega vtisa, čeprav sta tudi čedna avta.
Če res pride SW verzija in jo bom sposoben nabavit, pride čez nekaj let k hiši :)
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Približno podobni občutki pri meni.

Bela v MB:
- dizl je izjemno glasen (prodajalec pravi, da je to prerelease auto, da so kasneje popravli)
- vleče čez celo območje, je zelo pohvalno za 150KM
- zelo direkten volan, tudi +
- 16" baloni. Če avto malo zanihaš levo desno, začne prav nevarno plavat. (prodajalec pravi, da se ne da pod 17" več naročit), drugače podvozje odlično
- sedi se noro dobro. Nisem imel občutka, da sem tak nizko, dokler nisem odprl vrat in se hotel vstati iz avta.
- sedeži: zgoraj dober bočni oprijem, spodaj pa rit odnaša, če ga zategneš v ovinke.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1011
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

SW je potrjen. Pravi prodajalec da bi bil na trgu čez kako leto pa pol. Če je vrjeti italjanom
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9766
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Binji napisal/-a:Ja, jaz sem se ob pogledu na Giulio počutil spet enako, kot ko sem prvič videl 156 ali GT. Torej v stilu "to hočem imet". 159ka in Giulietta mi recimo nista nikoli naredila tega vtisa, čeprav sta tudi čedna avta.
Če res pride SW verzija in jo bom sposoben nabavit, pride čez nekaj let k hiši :)
Vidiš, kako smo si različni ...
Meni je pa ravno pri 159-ki skorajda vrglo oči iz jamic. Tega efekta recimo prejšnje 156/147/GT niso dosegle v tej meri, nikakor pa ne Giulietta in na žalost tudi ne Giulia, pa čeprav je zelooo lep avto. Nekakšna nemško-korejska mešanica. Ampak nekoč bo vseeno moja :firedevil: :smokin: :ylsuper: :steering:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Se pr nas že kje da dobit bencinarko na testno? Dizle me ne zanimajo...gledam pa fotke že tolko časa, da sm ratal penast in mi je vedno bolj všeč...tko da bi blo fajn mal si siline z testno vožnjo obrisat. :mrgreen:
Če je ravno, ni zabavno.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Kolk je siroka giulia? V zivo se mi zdi izjemno siroka, podobno, kot 4c. Al je samo nizja od konkurence?
Slika
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Če je Wiki točna po so padatki takšni.

Medosna razdalja 2,820 mm
Dolžina 4,639 mm
Širina 1,873 mm
Višina 1,426 mm
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

5cm širša ob BMWja, 3cm širša od A4. Visoki so pa vsi enako.
Altmann

grega983 napisal/-a:Ker je debata o Giulii zaklenjena bom kar tule napisal nekaj besed....

Konec oktobra je bila v Evroparku v MB razstavljena lepotica vulcano barve, zatemnjena stekla, potenza feljug, pod haubo 2.2 jtd s 150 kljuseti, handgetrib, črno rjava notranjost .....

Waaaaaaaaaaaaaaaaa

Ljubezen na prvi pogled .................

Pa me žena brcne da to pa je treba na probe fahr it (moraš jo imeti rad, da zastopi takšno ljubezen :mrgreen: )

In tako greva na testno vožno. Bela, 16 col zimaki, 150 kljusetov pod haubo, mrtvaško črna znotraj, kljub temu pa zelo solidno nalowdana z opremo.

Kot avtomobilski neandertalec si DNA nastavim v A (vsaj mislil sem si tako) in v vožnji skozi mesto ugotavljal, da se za teh 150 konjev kripa prav solidno premika in ima prav odlično odziven motor ......

Ja....

Če bi le vedel, da sem po pomoti dal v D in je nastalo situacijo po nesreči gospa boljša polovica popravila na A ravno pri vključevanju na avtocesto .....

Sledilo je besno pospeševanje, ožemanje, občutek pa kot da bi spred pod haubo imel napol krepnjen star fordov ali oplov ali holcwagnov bencinski motor. Veliko hrupa in pa res malo učinka.
Ob tej priložnosti bi pograjal zvočno izolacijo te giulie. Da v kabino spusti toliko zvočne kulise tega traktorskega 4cilindraša .....

No v glavnem, se prebijeva do Hoč in se v D zaženeva na Pohorje. Sveta Marija pa 300 kosmatih pa še kaj bi se našlo od naših kletvic.

Avto se pelje bolano. V dobrem smislu. Kljub 16 colskim zimakom ....... bolano :mrgreen:
Sedeži fenomenalno opravljajo svojo nalogo (tudi med neizživljanjem), pozicija volana je spot on, ostala ergonomija prav tako.

Spet je tu na mestu graja onega 4cilindraša pod haubo. Ne samo da oddaja traktorski zvok, sama karoserija in podvozje ti obljubita nebesa, ovi pizdun pa zajebe cel sistem s svojim pomanjkanjem kljusetov :(

na pol poti prične žena jamrati v smislu, da ji je slabo in da je čas, da se peljem, kot da prevažam ljubljeno osebo in ne vreče krompirja ..... pa je bilo konec veselja :roll:


Povzetek, ko pride v prodajo karavan, bo vsekakor prvi kandidat na spisku za nakup. V kombinaciji z benzina srcem in avtomatiko. In ne mrtvaško notranjostjo (montecarlo in potenza zunaj) :mrgreen:

Avtomobilski dinozaver je oseba, ki mu zadostujejo 4 kolesa, volan, dober motor in dobro podvozje ter sedež, ki tega dinozavra drži na mestu. Ostalo od opreme ni važno :D

To o motornih zmogljivostih mi ne verjeti 100 %. Sem pač razvajena rit, navajena zmogljivosti in zvočnih kulis sedanjega delujočega voznega parka v obliki zmapiranega in dedpf-anega 20v sajevca in 1.6 turbo oldschool benzine v delti.
Verjetno tale 2.2 jtd 150 zadovoljivo opravlja naloge za povprečnega, nezahtevnega voznika........
Zelo podobne obcutke si opisal, kot sem jih jaz opisal pred casom. In mislim, da si zelo realno in posteno do avta napisal.
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Za vse, ki jih mogoče zanima. V Mariboru na Avto Triglavu imajo danes in jutri (ponedeljek, 14.11. in torek, 15.11.2016) od 9. zjutraj do 8. zvečer predstavitev Giulie. To med drugim pomeni da je mogoče dobit testno vožnjo tako 150 konjske dizl Giulie (ki naj bi bila pred serijski model) in 510 konjske bencinarke. :mrgreen: Jaz imam že rezervirano vožnjo. 8) S QV seveda.
Odgovori
  • Informacija