Olje

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
nino0880
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: To Mar 23, 2004 9:24 am

Koliko vam kaj alfice popijejo olja, in koliko je v meji normale??? Trenutno vozim 164 2.0TS. Ko sem preveru olje je bilo na polovici palčke po prevozenih 900km je malo nad spodnjo zarezo :? :? zdej me zanima ce je to normalno da tok pije #-o #-o drgac pa nc ne kadi al da bi smrdelo po olju iz auspuha pusca pa tut nikjer.
Alfa Rome 2.0 TS
gosser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 135
Pridružen: So Jun 04, 2005 6:52 pm

1.9 jtd tudi kapljice ne. =D>
Uporabniški avatar
Major9
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 794
Pridružen: To Jan 25, 2005 11:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domzale

1.6 t.spark nič olja!!
1.4 t.spark nič olja!!
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Moja 1.6TS med samimi servisni intervali (15k km) ma cisto nic. Tolk ga je notr kot od zacetka. Pa tolk sm se bal porabe olja predn sm Alfo kupu :P

LP
147 silver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: To Feb 22, 2005 11:22 am

Ko sem vlival " 100% sintetiko" Agip 2000 Sint sem med menjavami( na 15k)
dolil cca 7 deci. Potem sem pri naslednji menjavi vlil "polsintetiko" in po prevoženik 10k manjka na palčki minimalno.
Je pa res da avtu z obrati ne prizanašam mislim počakam tistih par minut da se olje segreje potem pa so obrati stalno nad 4k se ne morem upret :). Zvok dela svoje pa tudi motor se nad 4k tja do 7k "najboljše počuti".

Tako da bom verjetno ostal na
polsintetiki baje naj bi blo to olje tud boljše za variator :?: točno zakaj ne vem.

Aja avto je AR 147 1.6TS (120).
gb
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Alfa 146 1.4 TS v 6 letih ni spila kaplje olja (redno menjavanje olja vsako leto ). Uporabljeno olje pa je Selenia 20k.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Vsak avto neglede na znamko bo ob brutalnem(za nas alfiste normalnem) teranju spil olje! Seveda je pa vprašanje koliko? Mislim da fabrika pravi da do cca liter na 1000km ni panike! Če si ga teral in imaš veliko kilometrov z neznano zgodovino ni verjetno nič čudnega!
Meni spije sedaj ko vozi več punca pol litra na 10kkm, ko sem vozu jaz do 2l na 10kkm. Avto ima pa čez 160kkm.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Avto ima slabih 80k kliometrov. Olje dolijem dvakrat (po 0,5 litra) do servisa, se pravi cca 1 liter na 10k. Jah, ga je treba kdaj tudi pohodit, a ne.... :mrgreen:
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

na 10k km sm dolil pol litra olja, kar je čist normalno. olje je pa selenia gold. Če bi res skos lepo vozu, ga še tolk verjetno ne bi porabu.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

JTD niti kaplje :D
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
darko567
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: So Nov 29, 2003 9:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Q4 niti kaple mislm ja no mogoče nevem niti ne nemorem rečt čist točn
k skoz mam avto na servisu mogoče zato k delam na servisu al pa mogoče tud ne dost šale itak da pije normalno ampak odvisno od režima vožnje ampak vse v mejah normal :D

lp
Darko Q4
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Seveda, vsem niti kaplje. No, jaz nam lagal in bom rekel, da mi neki olja pije, je pa res, da ni veliko, sploh ce pogledam, da ga doskrat prtisnem do blokade. Da pa ne pije niti kaplje in res cisto nic, se pa vse skupaj slisi smesno, nekaj podobnega kakor rizarji, ki imajo 1000km in imajo porabo 7l in nobenih okvar. :lol:
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

ok,ni alfa ampak vseen :D

Tipo 1.6 ie tud nč olja ne pije 8) .Ga pa je liter na 1000km pred menjavo vseh tesnil in semeringov na ventilih :)
Slika Slika Freude Am Fahren
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Sem pred kratkim prodal 164 TS, pa moram rečt da je bla podobna fora kot opisana ravno s tistim avtom tudi.
Nikoli nisem nabil olja do max, ampak le malo čez srednjo mero. Rezultat je bil čisto random ob bolj kot ne enaki vožnji.
V roku enega tedna po dolivanju olja, mi ga je požrla (brez nekega pretiranega kajenja) do nekaj malega nad minimumom, potem pa nič več.
Sem ji na takšen način, (z dolivanjem) dokler se nisem sprijaznil s stanjem "malonadminimum" sfutral kar nekaj olja - in zmeraj je šel neznano kam.
Mislim da imaš lahko podoben problem, kot sem ga imel sam. Moj nasvet: bodi pozoren, če ga bo naprej tudi tako hitro zmanjkalo. Če ga ne bo, se ti po mojem ne splača neki posebej sekirat.
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Unicorn napisal/-a:Sem pred kratkim prodal 164 TS, pa moram rečt da je bla podobna fora kot opisana ravno s tistim avtom tudi.
Nikoli nisem nabil olja do max, ampak le malo čez srednjo mero. Rezultat je bil čisto random ob bolj kot ne enaki vožnji.
V roku enega tedna po dolivanju olja, mi ga je požrla (brez nekega pretiranega kajenja) do nekaj malega nad minimumom, potem pa nič več.
Sem ji na takšen način, (z dolivanjem) dokler se nisem sprijaznil s stanjem "malonadminimum" sfutral kar nekaj olja - in zmeraj je šel neznano kam.
Mislim da imaš lahko podoben problem, kot sem ga imel sam. Moj nasvet: bodi pozoren, če ga bo naprej tudi tako hitro zmanjkalo. Če ga ne bo, se ti po mojem ne splača neki posebej sekirat.
Do mimimuma ga je popil, pol pa nč več :doubt:
Odgovori
  • Informacija