Olje na 20000?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Plje se menja na 20000 :mrgreen: km in ne sedaj o 10kkm! Če pa lastnik "misli", da je avto obremenjeval preveč ga pa lahko zaradi mene menja tudi na vsake 1500km!!! :lol:

Če imaš zelo težko nogo, bi ti mogoče svetoval kako boljše olje in mogoče res kaj prej zamenjat, a to ti bo najbolje povedal pošten mehanik, kako zgleda olje je po tvojih 20kkm!

Ciao Alfista :mrgreen:

p.s. bolj važno je da se res menja na NE VEČ kot 20kkm in da je olja vedno DOVOLJ v motorju! 8)
Slika
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Alfista napisal/-a: Če imaš zelo težko nogo, bi ti mogoče svetoval kako boljše olje in mogoče res kaj prej zamenjat, a to ti bo najbolje povedal pošten mehanik, kako zgleda olje je po tvojih 20kkm!
Kako pa posten mehanik ve v kaksnem stanju je olje? Obstaja kaksna zanesljiva metoda, al ga razmaze med prsti in rece dobro je ali ni?

Obremenitev olja, ni le pri "tezki nogi" ampak je toliko vecje pri kratkih relacijah, mestni voznji, velikem stevilu hladnih zagonov. Interval menjave olja je tako pametneje prilagajati rezimu voznje.
Emperor of The Dark Realm
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Ne mislim spet polemizirat! A če je interval fabriško predpisan na 20kkm, je potrebno olje menjat na 20kkm! Pismo zakaj vsi gum ne menjate ko porabiste recimo profil do 6 mm, ampak guliste gume do predpisanih 1,6 mm???

Ma ko menjaš olje vidiš ali je ratalo voda ali je še vedno ohranilo dovolj viskoznosti! Po mojem dober mehanik tudi na tvojo željo "potipa" olje med prste, da ti zna svetovat kao naprej!!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Alfista napisal/-a:Ne mislim spet polemizirat! A če je interval fabriško predpisan na 20kkm, je potrebno olje menjat na 20kkm! Pismo zakaj vsi gum ne menjate ko porabiste recimo profil do 6 mm, ampak guliste gume do predpisanih 1,6 mm???

Ma ko menjaš olje vidiš ali je ratalo voda ali je še vedno ohranilo dovolj viskoznosti! Po mojem dober mehanik tudi na tvojo željo "potipa" olje med prste, da ti zna svetovat kao naprej!!

Ciao Alfista :mrgreen:
Ker se profil gume da izmerit, stanja olja pa ne, vsaj ne na enako preprost nacin.
Ko lahko na oko opazis razliko v viskoznosti med starim in novim oljem je to ze posteno dotrajano in kot tako neprimerno za karkoli drugega kot kosilnice.

Razlicna olja imajo razlicno sestavo in razlicne aditive, torej tudi razlicno razpadajo. Zato je ocenjevanje olja na otip priblizno tako zanesljivo kot zdravljenje slepica s pijavkami.

Konkurenca vse bolj prevzema dinamicne servisne intervale, kjer avto na podlagi ogromnega stevila dejavnikov sam doloci servisni interval.

Nazalost je dejstvo tako, da tovarna predpisuje olje, ki ni ravno idealno za tako dolge servisne intervale, ce pa je oksidacija in staranje olja se pospeseno z nacinom voznje potem pa krajsi intervali res ne skodijo.
Emperor of The Dark Realm
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

SHadowX napisal/-a:
Alfista napisal/-a:Ne mislim spet polemizirat! A če je interval fabriško predpisan na 20kkm, je potrebno olje menjat na 20kkm! Pismo zakaj vsi gum ne menjate ko porabiste recimo profil do 6 mm, ampak guliste gume do predpisanih 1,6 mm???

Ma ko menjaš olje vidiš ali je ratalo voda ali je še vedno ohranilo dovolj viskoznosti! Po mojem dober mehanik tudi na tvojo željo "potipa" olje med prste, da ti zna svetovat kao naprej!!

Ciao Alfista :mrgreen:
Ker se profil gume da izmerit, stanja olja pa ne, vsaj ne na enako preprost nacin.
Ko lahko na oko opazis razliko v viskoznosti med starim in novim oljem je to ze posteno dotrajano in kot tako neprimerno za karkoli drugega kot kosilnice.

Razlicna olja imajo razlicno sestavo in razlicne aditive, torej tudi razlicno razpadajo. Zato je ocenjevanje olja na otip priblizno tako zanesljivo kot zdravljenje slepica s pijavkami.

Konkurenca vse bolj prevzema dinamicne servisne intervale, kjer avto na podlagi ogromnega stevila dejavnikov sam doloci servisni interval.

Nazalost je dejstvo tako, da tovarna predpisuje olje, ki ni ravno idealno za tako dolge servisne intervale, ce pa je oksidacija in staranje olja se pospeseno z nacinom voznje potem pa krajsi intervali res ne skodijo.
Enkrat sem te že prosil, da mi pokažeš primer kjer veš da je bilo dovolj olja v motorju in je ta kljub temu ZARIBAL zaradi preslabega olja! :?:

Dej malo manj nabijat o slepičih itd in raje reči, da ti menjaš olje na 10kk, ker se ti zdi boljše, a da lahko vsak uporabnik tudi "posluša" fabriko in ga menja na 20kkm pri predpisanem olju!!! =D>

Če ti rad mečeš skozi okno denar, ga mogoče nekdo drug nebi! #-o

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Alfista napisal/-a: Enkrat sem te že prosil, da mi pokažeš primer kjer veš da je bilo dovolj olja v motorju in je ta kljub temu ZARIBAL zaradi preslabega olja! :?:
V bistvu, si prosil, naj pokazem primer kjer je 2.0TS motor zaribal z zadostno kolicino olja, kvaliteta samega olja ni mela nobene veze. Ze takrat sem te napotil na par linkov na tem forumu, ce pa jim nisi sledil pa ti zaribanih masin res ne bom nosil na dom kazat ...
Alfista napisal/-a: Dej malo manj nabijat o slepičih itd in raje reči, da ti menjaš olje na 10kk, ker se ti zdi boljše, a da lahko vsak uporabnik tudi "posluša" fabriko in ga menja na 20kkm pri predpisanem olju!!! =D>
To da ne znas niti ene stvari argumentirat je jasno ze iz prejsnjih postov, ampak ce te res zanima, ja menjam na 10k km, ker menim (kakor tudi nekateri strici v industriji maziv), da olje hitreje oksidira in se stara ce se motor velikokrat ohlaja in segreva v krajsih intervalih ali vozi pod delavno temperaturo. Z drugimi besedami, vozim se zelo veliko tako kratke voznje, da se motor niti ne ogreje.
Seveda je to le mnenje, saj nazalost, nisem tako izkusen, da bi znal dolocit lasnosti olja preprosto s tem, da bi ga kapljico malo razmazal med prsti...
Alfista napisal/-a: Če ti rad mečeš skozi okno denar, ga mogoče nekdo drug nebi! #-o
Nikakor ne branim nikomur da menja olje ob predpisanem intervalu, le omenil sem, da bi bilo pri dolocenih nacinih voznje pametno pomislit o krajsih sploh ce se uporablja predpisano olje.

V koncni fazi je to izbira uporabnika meni pac ni skoda dat tisto olje in filter 2-3x na leto, tebi mogoce je, naj vsak sam izbere. Kot pa sem poudaril ze v neki drugi temi, motor mora delat brez napake ce je servisiran v tovarnisko predpisanih intervalih, nazalost temu ni vedno tako.
Emperor of The Dark Realm
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

SHadowX napisal/-a:
Alfista napisal/-a: Enkrat sem te že prosil, da mi pokažeš primer kjer veš da je bilo dovolj olja v motorju in je ta kljub temu ZARIBAL zaradi preslabega olja! :?:
V bistvu, si prosil, naj pokazem primer kjer je 2.0TS motor zaribal z zadostno kolicino olja, kvaliteta samega olja ni mela nobene veze. Ze takrat sem te napotil na par linkov na tem forumu, ce pa jim nisi sledil pa ti zaribanih masin res ne bom nosil na dom kazat ...
Alfista napisal/-a: Dej malo manj nabijat o slepičih itd in raje reči, da ti menjaš olje na 10kk, ker se ti zdi boljše, a da lahko vsak uporabnik tudi "posluša" fabriko in ga menja na 20kkm pri predpisanem olju!!! =D>
To da ne znas niti ene stvari argumentirat je jasno ze iz prejsnjih postov, ampak ce te res zanima, ja menjam na 10k km, ker menim (kakor tudi nekateri strici v industriji maziv), da olje hitreje oksidira in se stara ce se motor velikokrat ohlaja in segreva v krajsih intervalih ali vozi pod delavno temperaturo. Z drugimi besedami, vozim se zelo veliko tako kratke voznje, da se motor niti ne ogreje.
Seveda je to le mnenje, saj nazalost, nisem tako izkusen, da bi znal dolocit lasnosti olja preprosto s tem, da bi ga kapljico malo razmazal med prsti...
Alfista napisal/-a: Če ti rad mečeš skozi okno denar, ga mogoče nekdo drug nebi! #-o
Nikakor ne branim nikomur da menja olje ob predpisanem intervalu, le omenil sem, da bi bilo pri dolocenih nacinih voznje pametno pomislit o krajsih sploh ce se uporablja predpisano olje.

V koncni fazi je to izbira uporabnika meni pac ni skoda dat tisto olje in filter 2-3x na leto, tebi mogoce je, naj vsak sam izbere. Kot pa sem poudaril ze v neki drugi temi, motor mora delat brez napake ce je servisiran v tovarnisko predpisanih intervalih, nazalost temu ni vedno tako.
Ok! Važno da ti vse argumentiraš.
Najbolj bolano se mi zdi tukaj s tabo nekaj prepirat.
Kot vedno imaš prav ti!
Jaz vem da do sedaj še nobenemu znancu, prijatelju, sestri, mami,punci, svaku, ženi, poštarju...... itd da bi jih jaz poznal avto NIKOLI še ni zaribal, zaradi preslabega olja!
Kako pa veš, da pri omenjenih linkih (jih nisem videl) ni prišlo do kake druge napake na kakšnem materjalu? A imaš kake certifikate od fabrike, ki potrjujejo, da je bilo res olje u k..cu in je zato motor zaribal? #-o

Nikjer nisem rekel da ti ne smeš menjat olja na 10kkm, a ne to posloševat na vse uporabnike!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Od kdaj se kar vsa olja menja na 20k? Pa če maš težko nogo menjaj bolj pogosto, kaj pa če nimaš, potem pa sploh ni treba menjat al kako, ne vem zakaj potem proizvajalci olj predpisujejo intervale menjav, če je pa itak vsako olje dobro za 20000
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Ni ti treba menjat, ce ti ga zre? Kdo je pa reku, da je slabo, da ti olja ne zre hehehe. Skoda k mi ga ne. Hecam se.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

prjatu napisal/-a:Od kdaj se kar vsa olja menja na 20k? Pa če maš težko nogo menjaj bolj pogosto, kaj pa če nimaš, potem pa sploh ni treba menjat al kako, ne vem zakaj potem proizvajalci olj predpisujejo intervale menjav, če je pa itak vsako olje dobro za 20000
Uporabnik je spraševal za Alfa Romeo 156 TS 16v, kjer je noter olje Selenia 20K oz. Selenia for Alfa Romeo, ki se menja na 20kkm!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No ja, vseeno, tovarna predpisuje interval DO 20000, v kakšnih primerih ga je pametno zamenjat kaj prej, je pa že Shadow lepo napisal
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Alfista napisal/-a: Ok! Važno da ti vse argumentiraš.
Najbolj bolano se mi zdi tukaj s tabo nekaj prepirat.
Kot vedno imaš prav ti!
Se kdo prepira? Se mi zdi, da je to tipična izmenjava mnenj.
Alfista napisal/-a: Jaz vem da do sedaj še nobenemu znancu, prijatelju, sestri, mami,punci, svaku, ženi, poštarju...... itd da bi jih jaz poznal avto NIKOLI še ni zaribal, zaradi preslabega olja!
Sicer kaj takega nikoli nisem trdil ampak poznam par primerov, kjer so imeli težave zaradi neprimernega olja predvsem s hidravličnimi dročniki in v ekstremnih primerih zanemarjanja tudi z uničenimi ležaji na gredi. Veliko bolj pogosta težava so usedline, ki lahko v dolocenih primerih zamašijo oljne kanale, sita, itd.
Alfista napisal/-a: Kako pa veš, da pri omenjenih linkih (jih nisem videl) ni prišlo do kake druge napake na kakšnem materjalu? A imaš kake certifikate od fabrike, ki potrjujejo, da je bilo res olje u k..cu in je zato motor zaribal? #-o
Če bi natančno prebral moje poste v tej in drugi temi, kjer je govora o 2.0TS motorjih bi vedel, da nikjer ne trdim, da je kriva kvaliteta olja ampak napačno zasnovan motor. Predlagam ti, da si tisto temo še enkrat podrobneje prebereš.
Alfista napisal/-a: Nikjer nisem rekel da ti ne smeš menjat olja na 10kkm, a ne to posloševat na vse uporabnike!
Če najdeš kje točno sem napisal, da bi morali vsi menjat olje na 10kkm dobiš gajbo. Ok?
Emperor of The Dark Realm
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

SHadowX napisal/-a:Se kdo prepira? Se mi zdi, da je to tipična izmenjava mnenj
No ja, če vsako stvar,ki jo napišem vzameš kot da bi te z macolo po družinskem premoženju se meni ne zdi ravno izmenjava mnenj! #-o (dovoli mi vsaj dvom v to)
SHadowX napisal/-a:Sicer kaj takega nikoli nisem trdil ampak poznam par primerov, kjer so imeli težave zaradi neprimernega olja predvsem s hidravličnimi dročniki in v ekstremnih primerih zanemarjanja tudi z uničenimi ležaji na gredi. Veliko bolj pogosta težava so usedline, ki lahko v dolocenih primerih zamašijo oljne kanale, sita, itd.
Jaz sem vedno govoril o olju predpisanem od proizvajalca! O usedlinah in podobnih rečeh, pa lahko govorimo pri oljih izpred 20 let ne pa sedaj pri vseh aditivih ki so noter! Daj no!

SHadowX napisal/-a:Če bi natančno prebral moje poste v tej in drugi temi, kjer je govora o 2.0TS motorjih bi vedel, da nikjer ne trdim, da je kriva kvaliteta olja ampak napačno zasnovan motor. Predlagam ti, da si tisto temo še enkrat podrobneje prebereš.
Tisto temo sem dobro prebral in ti tudi tam odgovarjal! Ja kaj naj rečem, še dobro da mamo tebe, da ugotavljaš, katreri motor od Alfe je napačno zasnovan. Si jim mogoče že stvar predočil? Fiat Auto-u namreč, ne nam forumašem, njim to pojasni!


SHadowX napisal/-a:Če najdeš kje točno sem napisal, da bi morali vsi menjat olje na 10kkm dobiš gajbo. Ok?
A ni dovolj, da iz konteksta izluščim, kaj si hotel reči! A moram vse do pikice natančno prebrat in se obešatt na črke oz. besede???


Fabrika predpisuje interval za menjavo olja na 20kkm oz 1. leto! Če si normalen uporabnik (ja, sm sodi tudi mestna vožnja) je to dovolj varen interval!
Kaj potem rečeš na nekatere druge znamke, ki predpisujejop intervale na 50kkm ali 2 leti??? A imajo ti samo še katram v karterju po 2 letih oz 50kkm al kaj?

Mislim da sm se malo preveč uživel v zadevo! :lol:
Jaz sem samo "skočil", ko je nekdo napisal, dase olje menja na 10kkm, KAR NI RES!!! :mrgreen:

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Še pojasnilo, zakaj sem "skočil"!
Doma imamo Nissan Patrola 3.0 GR, kjer je PREDPISAN interval za menjavo olja na 7500km ja SEDEMTISOČPETSTO km! Sedaj si pa zamislite kolko krat je traeba it na servis če delaš recimo 45kkm na leto!

Ciao Alfista :mrgreen:

p.s. Avto se je vozilo na 7500 dokler je bil v garanciji, sedaj ko je izven se dela na 15000km in to na "NASVET" serviserja!!! (pooblaščenega) =D>
Slika
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Hehe, dobra sta. Se pravi da jaz ki menjam ojle tam nekje na cca. 15.000 ne zgrešim prav veliko.........al ja?

Je pa verjetno nekaj odvisno tudi od tega koliko km ima motor, al se motim? Verjetno da pri motorju ki ima 5.000km in tistemu ki ima 200.000km pride olje po menjavi naprimer na 15.000km različno obrabljeno. To je pač samo moje mnenje ker nisem nek strokovnjak al ne vem kaj. Bi pa rad slišal še od koga mnenje.
Odgovori
  • Informacija