Z odklopljenim LMM-jem manjša poraba.

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Lep pozdrav!

Vem da je bilo že veliko povedanega v zvezi z LMM(luftmeser), ampak mogoče koga zanima. Moja alfa 156 1,9 jtd 105km je žrla malo preveč nafte. Kljub lepi mirni vožnji sem z polnim tankom naredil le 900 km,
to je 7,5 l/100 km, kar je za tak avto in za tako vožnjo preveč.

Imel sem na sumu LMM, zaradi visoke porabe, zaradi nekega pojemka pri približno 2700 obrati. Probal sem ga že spucat po nekih navodilih, z kontakt sprejem a ni pomagalo.

Zdaj sm ga odklopil in poraba je bistveno padla. Za kak dober liter. To verjetno pomeni da je totalno fuč in deluje glih obratno kot bi mogel.

Nekje sm zasledil da ga e eden nabavil za 25 jurjev v
Italiji - Gorici - Avtosprint. t oej vrjetno obnovljen, ali pa od konkurence... Kako je z temi tovarniško obnovljenimi. Kaj pa tisti pri Herkulesu, kaki so?
Novi, obnovljeni? verjetno original niso ne?

hvala , lp
rock n' roll
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

http://www.bolha.com/oglas1744548

kaj pa na to pravite, je že kdo menjal pri njih ?
lp
rock n' roll
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-kako si prišel do porabe 7,5 :?: ,saj če imaš 60 L rezervoar je to teoretično 6,66 l,glede na prevožene km,in ker sigurno ne tankaš praznega,ampak recimo 57 l,je to recimo 6,33
-900km je čisto OK,saj tolko naredim jaz,pa še zdaleč mi ne porabi 7,5 :wink: #-o

-pa še formula izračuna-- litre x 100 : km :wink:
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

imaš prav ja. sem zabluzil.
Ma vseeno sumim da je lmm fuč, ker z odklopljenim dosti bolj potegne in tistega pojemka pri 2700 obratov ni več. Nevem, lahko bom probal peljat v Vrhniko, da samo sprobamo, če je to to, da ne brez veze kupujem novega.
rock n' roll
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

spet jaz.
Kar sem meril, mi pije z odklopljenim LMM dober liter manj kot z priklopljenim. Ker nimam časa(delo, izpiti) skočit do Vrhnike, bom še kak mesec vozil kar z odklopljenim. Jaz si predstavljam, da zdaj pač brizga nafto po določenem programu in da nebi smelo bit kakih problemov.
Kaj menite vi, a je to škodljivo za avto, ali ni panike?

hvala, lp
rock n' roll
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

ni panike :D kar vozi se. razen ce te moti rdeca lucka na stevcu :P si opazil kaj sprememb glede moci z odkloplenim LMMjom?
Uporabniški avatar
Major9
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 794
Pridružen: To Jan 25, 2005 11:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domzale

Jaz sem ga kupil pri Avtosprint pa ni bil nč obnovljen, in ni bil od nobene leve firme, je kr original Boschev :) samo ne vem pa kako je sedaj ker nisem klical zja že kako leto... poslali pa so ga po pošti in je prispel v dveh - treh dneh, in pa preko slovenske pošte, tko da ni bila draga poštnina :)
Uporabniški avatar
OFC
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: To Jul 18, 2006 1:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz naredim z isto mašino po mestu s polnim tankom komaj 800-850km? Men se je to zdel zelo vredu... Kolk pa ostali naredite?
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Mestna vožnja cca 800, relacija lahko tudi preko 1000.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

jaz pravim da na ralaciji Nova Gorica - Ljubljana, z zmerno vožnjo (avtocesta 120/130 ali pa stara cesta na izi) bi moral narediti 1000 km z enim tankom. To ne govorim kar tako, ampak oče z stilotom 1,9 jtd naredi dobrih 1000 km na dosti krajše in zahtevne razdalje.

Ja bom skočil en dan do AvtoSprint, saj sem večkrat na tedn tam blizu, da vidimo kaj pravi Pepi, tko namreč naj bi bilo ime temu prodajalcu. Za tipota sem vse dele kupoval pri njemu, a enkrat se mi je malo zameril, ker mi je prodal vodno črpalko za regato dizel , ki je zdržala le kako leto. Izkazalo se je da je bila obnovljena in malo prebarvana.

hvala, lp
rock n' roll
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

OT:

@mkavci9

Če si večkrat po Gorici bi se lahko zmenli za eno pijačo :wink:

Drugače je pa v Sprintu tako......dobiš kar plačaš. Dobiš zelooooo poceni dele, ampak tudi malo trajajo. Velja pa to večinoma za starejša vozila, ker za novejša ne vem če ima tako "repo" :lol: . Taki primeri so se meni dogajali ko sem pri njemu kupoval dele za moje prvo prevozno sredstvo......Z101 :mrgreen: . Ti zrihta pa original dele po zelo dobri ceni. Naprimer original termostat za mojo 156 mi je on zrihtal po nižji ceni kot je na servisu, čeprav ga je dobil preko njih.
Zadnje čase imam zelo dobre izkušnje z njim, tako da bom verjetno še naprej pri njemu nabavljal :mrgreen:
Slika
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

bass napisal/-a:Mestna vožnja cca 800, relacija lahko tudi preko 1000.
-koliko pa tankate pri tem,verjetno ne 60 litrov :?:
-jaz naredim cca 900km,ampak ne po mestu,sem 15km iz mesta,tankam pa 53-56 litrov
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

jaz takam tud tam 56-59. če narediš z 55 litri 900 km je to vredu poraba (6.1 l / 100) Samo jaz sem meril z priklopljenim LMMjem in s skoraj 60 litri sem naredil enih 850 km. Poraba blizu 7.
To se mi je zdelo preveč. Bi rezumel če bi jo šponal, tko pa ne.

ja alro, se strinjam s tabo glede avtoSprint. Malo keša , malo muzike. jebiga
rock n' roll
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

Original se da nabavit preko Boscheve mreže (lahko preko Eurotona) za polovično ceno (okoli 30k SITnih).

Meat & Doria (herkules.si) so približno te cene, a ne vem kako se obnesejo. Jaz sem vzel original preko Boscha in dela.
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

preko bolhe sem zasledil da avtohiša markovič iz škofje loke ima akcijo za te merilce, za 50 € . Sem poslal mejl z tipom avta in cifro na merilcu in dobil nazaj potrdilo da imajo na zalogi in cifro za informacije. Po službi bom poklical, da vidim za kaj se gre.

jah, saj tud jaz bi najraje dal 30 jurjev, pa da vem da je originalen, ker pri tem kosu plastike se lahko baranta še pa še. Lahko daš tud 50 jurjev zanj, in bo samo v novi šaktli in opran.
rock n' roll
Odgovori
  • Informacija