Motor Control System Failure (M.C.S.F.) - 1.9 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

mafko napisal/-a:A pa je kj narobe če se avto vozi? (počasno speljevanje...skratka penzionistična vožnja?) Mislim. če kj škoduje avtu, turbini...itd?
Po mojem, mu ne koristi! Turbina mora bol "vrtet", da doseže standar pritisk, ki ga zahteva centrala! Glede na luknjo in koliko zraka uide, pa lahko sam presodiš, kaj se dogaja.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

GhostP napisal/-a:To "Motor Control System Failure" se je tud men pojavljalo. Tester ni našel pametne napake. Na servisu so rekli da je lahko vzrok napeljava in da naj pogledam konektorje. Potem sem pa nekaj po konektorjih v mašini šaril :oops: -> od takrat se mi to ne pojavlja več.
Navadno, se to pojavi, ko senzor pritiska zazna večji pritisk od dovoljenega. To se zgodi, ko se zadevo čipa, ker je navadno čip naštiman na limit. Velike obremenitve po več sekund in zna se pokazat lučka! Meni oz mami se je vžgala enkrat v hrib! Na it. forumu sej jim to dogaja v recimo 4. 5. in 6. na AC hrib, nizki obrati 6. in pritisk zraste v nebo - lučka!
Jaz imam doma OBD tester, tako da sem si s tem prišparal pot do Zege oz resetiranje na Avtocommercu.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Na AO forumu je ena zelo obsežna tema glede napake "Motor Control System Failure".

Tisti ki je razpravo začel, je rekel da je na začetku vozil avto k svojemu mehaniku vsak teden na tester glede tega errorja. In vsakič je bilo kaj drugega za zamenjat. Prvič samo reset, drugič lambda sonda, tretjič ponoven reset, četrtič druga lambda sonda in zadnja diagnoza - menjava računalnika (500 funtov).
Ko se mu je ta zadnja zamenjava zdela pretirana je šel po drugo mnenje k drugemu mehaniku. Ta je imel avto na servisu 1 dan in ugotovil da je potrebno ZAMENJATI AKUMULATOR!!!!!!!

Tako da včasih imajo zelo zakomplicirane stvari zelo enostavno rešitev, poudarek pa je na "samo včasih".
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Meni je bilo enako. Lučka za napako ABSa, moral bi plačat ne vem kaj za menjavo računalnika. Menjal sem akumulator in se nikoli več ni pojavila.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

no uglavnm juter zjutri gre moja pikica na servis da mi menjajo cev :) da vidm kaj bo pol...če bo use tko k mora bit :) brez dima in ssssssssikaanja :) ker nemaram jst kač sploh!! :twisted:

Uglavnm tkole mi kadi :S

http://tinypic.com/player.php?v=317jqdw&s=2
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Popravljeno =)==)=))))

62euriča use skupi =) =D> :mrgreen: 8)
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Teo napisal/-a:Meni je bilo enako. Lučka za napako ABSa, moral bi plačat ne vem kaj za menjavo računalnika. Menjal sem akumulator in se nikoli več ni pojavila.
-in kakšne zveze ima akumulator s tem :?: :? ,oziroma,zakaj bi po njihovem moral menjat računalnik,če sveti lučka za napako ABSa :?:
blackangel
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Mar 09, 2007 8:28 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnomelj

:( No a bo kdo pomagal nam revežem z -motor control system failure :(
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Bolj kot prebiram temo na AO, bolj je jasno da so vsi ki so doživeli okvaro "motor control system failure" zamenjali akumulator.

Zaključek naj bi bil da so Alfe zelo občutljive na nihanje napetosti in zato potrebujejo zelo dober akumulator, ki ga je treba redno kontrolirati. Če ne se začnejo dogajati čudne stvari, ABS failure, VDC ....
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

men se je tudi VDC failure in ABS tudi pojavljalo zaradi slabega akumolatorja!
ko sem ga zamenjal se stvar ni več ponovila!!

imam pa en problem, ki ga še nisem zasledil drugje!!

včasih ko prižgem luči se mi hkrati prižgejo tudi zadnje meglenke :doubt:
Sicer je to redko, vendar moteče....da jih vgasnem moram pritisniti gumb za meglenke oz vgasniti in ponovno prižgati luči
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

se to tudi pri meni poredkoma zgodi ...sem do sedaj to pripiseval svoji nerodnosti oz. temu da sem kdaj pa kdaj, ko sem zagrabil ročno(mamo čuden dovoz z naklonom in je včasih treba spelat z ročno) ponesreči še gumbek pritisnil.....hm, bom odslej bolj pozoren na to....
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

tudi sam sem mislil da sem malce neroden in ponesreči pritisnem......po nekaj časa sem prišel do sklepa...ali sem totalno blesav in ne vem kaj delam , ali pa se stvar sama od sebe prižge!
upam da je druga možnost :mrgreen:

sem pa o tem spraševal tudi že svojega serviserja, pa je rekel da prvič sliši za ta problem (pa je serviser na uradnem servisu)
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

jaz pa upam da je prva možnost, je verjetno veliko cenejša:)
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Ja! To se tut men dogaja včasih. Toda zdaj nevem ali ko prižgem luči... ali pa ko dam samo kontakt, se prižgejo še avtomatsko zadne meglenke, in potem razmišljam, a sem jih pustil prižgane od učeri?? (čeprow to ni možno =) ampak useeno razmišljam to(mal razmišljanja ne škodi=)).

Jst bom pa zimske gume kupu wii =) mal OFFT.:P :mrgreen: :roll:
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

To pa mislim da je možno, da se stikalo ne resetira, ko ugasneš avto in ko ga zjutraj spet vžgeš, so meglenke nažgane. Nisem pa ziher. Bo treba probat...
Fun is not a straight line!
Odgovori
  • Informacija