Zadnje novice

Kako živeti s klasičnim avtomobilom...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...

Re: Kako živeti s klasičnim avtomobilom...

OdgovorNapisal/-a skoda lover » Sr Apr 28, 2021 5:30 pm

Kar dolgo mi ni slo zakaj je nekdo na avtu pobarval kljuke v barvo karoserije... potem sem pa dojel da je to famozna "turbo" oprema. Kljuke v karoserijski barvi in letvice okrog sip tonirane na crno.

Slika

Zaradi pomanjkanja casa sem prosil mehanika, da mi zamenja kompresor, ker bo pocasi postalo vroce. Upam da bo s klimo sedaj mir za nekaj casa glede na to da je kompresor nov originalen del.

Imam pa ze nov problem z puscanjem vode. Poleg cevke, ki je ze zelo preperela saj je 1cm stran od izpusnega kolektorja. Cel cudez, da je prezivela tako dolgo. Poleg te pa je zacelo kapljat pri spoju hladilnika in cevi. Podroben pregled je pokazal da se je zacela razpadat plastika hladilnika...

Slika

In seveda hladilnika za 2.0 turbo ni za dobit nikjer... se najblizje kar sem dosedaj nasel je fiat croma 2.0 turbo ki pa je malenkost manjsi.

Zanimivo ampak jtd model ima vecji hladilnik, bencinar ima pa 2x vecji intercooler in so zmanjsali hladilnik.

Tko da lahko pa dam vecji hladilnika in ustvarjam z intercoolerjem...
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a skoda lover » Po Maj 03, 2021 8:20 pm

Kompresor je bil hitro na mestu.

Slika

In ker sem imel za vikend nekaj casa zase sem se lotil menjave zadnjih amortizerjev. Avto se je odkar ga imam cudno obnasal na cesti. Na dvigalu pa se je dalo zadnke levo kolo dvigniti brez tezav za 2 cm brez odpora fedra ali amortozerja. Drugi je bil malo boljsi ampak ne veliko. Fedri so bili malo posedeni amortizerji so pa spustili duso en malo bolj en malo manj.

Glede na to sem se odlocil da bom sestavil zadnje amortizerje in fedre z obstojecimi salicami. Novih se ne dobi teh stari tip, amortizerje sem pa dobil kakrsne sem... Jbg bom pa zamenjal ce dobim boljse.

Ko sem razkopal sem seveda pod salcami nasel staro prijateljico Hrđo...

Slika

No pac tkole pa ne morem pustit... pa je iz enega popoldneva postal 3 dnevni projekt. Najprej je zapela zicna krtaca, potem antikorozin...

Slika

Temeljna barva...
Slika

Prekrivna barva...
Slika

Amortizerji sestavljeni... Boge automatic, vzmeti Metzger in novi dobojniki z mansetami. Salice spucane in pobarvane.

Slika

Lepo k "puslc"
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a Damijan » Po Maj 03, 2021 10:13 pm

Te zgornje šalce amortizerjev so narejene v sendvič stilu. Guma pa ne prenese barve in je na to občutljiva. Zato ti zna kmalu začet ropotat zadaj in guma ven frčat :(
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: Lady "K"

Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

OdgovorNapisal/-a skoda lover » Sr Maj 05, 2021 9:20 pm

Naceloma kej velik gume nisem mazal ker sem barval na copic. Je pa pri 22 let starih gumah za se vprasat kako dolgo bodo se zdrzale...

So bili pa kyeba amortizerji posteno zluftani eden je kar padala stanga notr brez odpora. Pa izgledajo dokaj novi...

No ze z novimi zadnjimi amortizerji se pelje avto konkretno boljse. Se kr nisem nehal vozit vceraj in sem motovilil pa sel se tamalega iskat da greva tankat po ene 3 krogih brezciljne voznje.

Komaj cakam da bodo se sprednji zamenjani.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar

Prejšnja

Vrni se na Oldtimerji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost