Alfa Sprint

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori

Naj kupim avto?

Da
26
87%
Ne
4
13%
 
Skupaj glasov: 30
Uporabniški avatar
omahens
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Pe Sep 23, 2005 1:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Senovo
Kontakt:

Lepo pozdravljeni,

V neki drugi temi je uporabnik sonic napisal, da se naj pred nakupom povpraša uporabnike foruma za mnenje in zato vas sparšujem za mnenje.

Zadeva je sledeča:

Imam avto s katerim se vozim tako rekoč vsak dan, sedaj pa si želim še enega, ki bi ga imel kot starodobnik (ni še vednar bo kmalu) in bi se z njim vozil le občasno na kakšnih prireditvah ozrioma srečanjih (do 5000km letno).

V soboto sem si ogledal Alfo Sprint, ki je moja večletna želja in že od kar vem bi rad imel Alfo. Torej ogledal sem si Alfo Sprint (LINK), ki ima seveda nekaj pomanjkljivosti:

-Zamenjati je potrebno svečke
-Zamenjati je potrebno zadnji dve vzmeti za dvigovanje pritljažnika ozrioma, da ga drži gor
-Avto je pobarvan in se ne ve kako je bil prej rjast, da nebi rja prišla ven
-Na novo je potrebno pobarvati sprednjo havbo
-Na šasiji v notranjosti pri mašini se vidi da je mal rjast, vendar ni preveč kritično
-Ima rahlo rastrgan sedež, kar menim, da bi lahko popravil
-Nima originalnih platišč, volana, prestavne ročke, za ostalo pa še ne vem
- Ima počeno plastiko okoli luči, vendar naj bi se samo zavarilo (ni velik)
- Potrebno bi bilo vzeti šipo ven in popraviti eno malenkost na šasiji, ker so se pojavilie neke izbokline
-Okoli vrat je potrebno na novo prebarvati okvir (tisto črno).

Menim, da sem naštev vse in vas prosim za vaše mnenje. Še enkrat pa bi povedal, da ta avto ni namenjen za vsakdanjo vožnjo, vsaj zame ne :)
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Če je samo to, potem ni panike... 8)
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Nic kar si nastel ni tako kriticno.

Nevem koliko je to skregano z logiko starodobnikov, ampak jaz bi motor zamenjal z 1.7 IE ali pa 1.7 16V. Ce ne zaradi drugega ze zaradi manjse porabe in zanesljivosti (ne govorim o tem da bi bilo z 1.3 kaj narobe, ampak ima elektronika tudi svoje care).
Uporabniški avatar
toma123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Po Dec 19, 2005 8:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Obala

Če hočeš imet avto registriran kot starodobnik ne smeš menjavat motorja
z novejšimi.

Avto pa zgleda dokaj uredu.

Če pa ga boš kupil imam jaz nekaj delov za sprint.
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

to kar si napisal so malenkosti...tko da ce je res sam to, si zmagal...

lp
Uporabniški avatar
omahens
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Pe Sep 23, 2005 1:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Senovo
Kontakt:

toma123 napisal/-a:Če hočeš imet avto registriran kot starodobnik ne smeš menjavat motorja
z novejšimi.

Avto pa zgleda dokaj uredu.

Če pa ga boš kupil imam jaz nekaj delov za sprint.
Bi se priporočil za dele, če imaš MSN me dodaj!
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-imaš podobno željo kot jaz,samo ti boš je verjetno uresničil,go for it =D>
ak
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Po Nov 03, 2003 10:29 am

ni vse samo avto. Ne pozabi da potrebuješ suho garažo sicer te bo bolelo srce. Tak avto je kljub statusu starodobnika in užitku ki ti ga nudi vseeno strošek. Hitro boš zanj porabil nekaj sto evrov. To bo seveda odvisno od tebe. Po opisu je avto takoj vozen in ga lahko pustiš takega kot je. Verjetno je treba pogledati zavore, morda zamenjati kakšen končnik, svečke, olje, filtre. Tukaj imaš že okoli 200 evrov stroška. Potem si pripravljen za tehničnega...
Če pa razmišljaš o tem da bo vse "v nulo" takoj prištej lakiranje 2-3 kEuro in potem tako naprej. Saj je res da se zamenjano in popravljeno potem kar nekaj časa ne pokvari, ampak mogoče se boš potem ozrl za katero drugo lepotico pa boš hotel avto prodati in boš ugotovil da tvojega lepega avta ne moreš prodati brez izgube...
Saj ne pravim, da ne kupi, ker imam starodobnika tudi sam in mi ni nič žal ampak malo razmisli ali je to zate in kaj pravzaprav hočeš. Pa dobro se odloči. LP
Odgovori
  • Informacija