Obnova Lancie Delte Integrale...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

peroRS napisal/-a: Ko se po vsem vloženem trudu, času in denarju prvič vsedeš za volan in greš na testno vožnjo mora biti verjetno neprecenljiv občutek
Nekaj podobnega prvemu seksu... neučakano pričakovanje, nervoza, strah pred neznanim, edino zraven pride še strah pred tem, da bo kaj stran padlo česar se ponavadi v postelji človek ne boji.

Danes sem uspel izkoristit še zadnji dan preizkusnih tablic, ki se je pokril z 1 urnim lepim vremenom! Naredil sem še cca. 50km potem pa se je nenadoma nebo stemnilo in sem se hitro skril nazaj v garažo.

Zavore končno delujejo vsaj približno, da ne mižim več, ko se približujem križišču :)
matjazs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Nov 19, 2009 9:40 pm

Danes sem te srečal, ko si zavijal iz črpalke...že na pogled je strup... =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

matjazs napisal/-a:Danes sem te srečal, ko si zavijal iz črpalke...že na pogled je strup... =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
HE he ti si bil v tisti sivi 156 SW, ki se je vlekla, ko megla mimo Agipa? Se mi je zdelo, da se ne pelješ tako počasi kar za brez veze.

Povzročil sem tudi že dva skorajšnja padca kolesarjev, ki sta se ozirala za mano in pozabila gledat kam se peljeta.

Pa mislim, da se je par ljudi kar za mano malo vozilo, ker so z mano naredili kakšen krog, potem pa ugotovili, da samo krožim pa še to bolj počasi in so šli svoja pota!
lampa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Jan 15, 2011 3:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Selo

Morm rečt, vse pohvale majstr!

Sm te pa tut jest sreču v sredo, ko si kilometre nabiru.

Upam da se ti bo kdaj tut zaluštal kej mim Sela pelat, da se bo slišov tale tvoj Stroj, pa če bo sreča tut vidu. :D

LP
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Se pravi me kr videvate :) Nisem vedel, da imam tako prepoznaven avto ;)

Sem pa zadnjič skoraj nehote povzročil padec kolesarja, ki je toliko časa gledal za mano, da je malo pozabil gledat kam se pelje in je kar v svojega kolega zapeljal. :mrgreen:

Včeraj sem porabil skoraj cel dan, da sem šel iskat novo alcantaro za strop v Naklo, potem pa sem jo moral peljati še na kaširanje na drug konec Slovenije... Sem pa hotel imet material pripravljen za danes! Nujno :)

Danes pa najprej za dobro jutro demontaža stropa in vseh pripadajočih elementov. Po nekaj zafrkancije in prigodah z iskanjem lepila je bil strop končan. Pustil pa sem ga še zunaj, da do jutri izhlapi vse topilo.

Slika

Potem pa sem še urejal malenkosti okoli avtomobila, namontiral sem tesnila sprednjih smernikov, ki sem jih zadnjič pozabil namontirat. Malo sem še nastavil sklopko in nalepil opozorilne nalepke po avtomobilu.

Slika

Slika
Uporabniški avatar
ebatis
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Sep 10, 2007 11:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrtojba
Kontakt:

Čista poezija je gledat te slike!!!
INCREDIBILE MA VERO!!!!!

BOXER SOUND
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

nalepke si dal delat?

kje si kupil alkantaro in kaksna je cena, ce smem prasat
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Čestitam. Upam da bo dobro laufala. Spremljam temo od začetka in vidim da bo avto na koncu res vrhunski.
Veliko užitka v vožnji ti želim.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Hvala za pohvale!

"Alcantaro" (ni to original Alcantara ampak neka nemška kopija) sem kupil pri firmi:

www.dadi.si

Cena je okoli 80€/tm


Danes sem končno odkril pravilno tehniko montaže stropa, če si sam in nimaš na voljo dodatneg para rok. Tehniko sem poimenoval "crknjena želvica" in je sledeča:
-porineš strop čez prtljažnik v avto, da stoji na sediščih rednjih in zadnjih sedežev,
-potem se zbašeš za zadnji sedež avtomobila,
-leže na hrbtu hkrati pritisneš z rokami in nogami strop na njegovo mesto,
-upaš da bo ostal tam dokler ga ne pritrdiš.

Slika

In cca. 2 uri kasneje po:
-pritrditvi tesnila, ki drži alcantaro ob rob strehe,
-ponovni namestitvi strešnega okna,
-namestitvi vseh kljuk, odešalnikov, vzvratnega ogledalca...........

Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

skoda lover napisal/-a:Tehniko sem poimenoval "crknjena želvica".....
:lol: :rofl: :lol:

Očitno deluje =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Z čim si pa blago prilepo na strop? Ker bom tut v kratkem mogo zalepit blago nazaj, ker na 1 mestu že malo visi stran od stropa, pa glede na to da je čisto tanko, bi kako močno lepilo prek blaga pogledalo.
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Tudi moj sanjski avto
Vsa cast za pogum. Avto zgleda fantasticno.
Se priporocam za ogled.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Killergame17 napisal/-a:Z čim si pa blago prilepo na strop? Ker bom tut v kratkem mogo zalepit blago nazaj, ker na 1 mestu že malo visi stran od stropa, pa glede na to da je čisto tanko, bi kako močno lepilo prek blaga pogledalo.
Tisto kar ti dol visi ne moreš nalepit nazaj! Vse bo šlo čez. Lahko edino probaš napet material čez rob in ga tam fiksirat. Samo pomoje je brezupno. Jaz sem nekaj probaval pa sem obupal v 30s...

Lepilo sem uporabil pa kontaktno Patex. Drži od -50 do +110°C! NE uporabljat neostika, ker na njem lepo piše, da pri 70°C spet rata mehak.

Dobiš pa nov material za strop tekstil kaširan na peno za cca. 20€ za cel strop pa si rešiš problem :)
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Glih na pregibu se je mal odleplo, tak da tut napet ne morem :doubt:

To se pol že bolj splača vzet res nov material pa novega dat, ker strop dol jemat in vn iz avta spravit #-o Sploh pa še zdej ko sem ježke, ki držijo strop fejst zalimal.
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Po rahlih živčnih zlomih pred tremi dnevi sem bil zadnje dni bolj neaktiven. Samo malo sem zapravljal na ebayu in spravil sem se odvleč platišča do majstra za ravnanje in švasanje.

Tole je before slika:

Slika

in še en detajl kako je npr. eno od platišč udarjeno. Ne vidi pa se da so razpoko na drugi strani prav "po kmečko" zavarili in poravnali vse skupaj s pilo... Bravo naši.

Slika

U glavnem so kr lepo pobrani robovi, vse so vegaste in lak se lušči od povsod. Bomo videli kaj bo ratalo zrihtat z njimi.
Odgovori
  • Informacija